یک استیضاح؛ چهار سناریو

یک استیضاح؛ چهار سناریو

شاید ترامپ به این نتیجه برسد که استعفا دهد و در انتخابات آینده بار دیگر نامزد شود. اما اگر مجلس سنا به این نتیجه برسد که او شایستگی ریاست‌جمهوری بر آمریکا را ندارد، طبق قانون اساسی می‌تواند از نامزد شدن او جلوگیری کند.
وضعیت بحرانی دموکرات‌ها
ژنرال‌ها زمین می‌خورند

وضعیت بحرانی دموکرات‌ها

حالا با افت محسوس دو نامزد اصلی این حزب، این سوال مطرح است که چه کسی جایگزین این دو خواهد شد؟ پاسخ به این سوال را آمار و ارقام می‌دهد.

" قدرت نرم" پوتین چگونه در آمریکا نفوذ کرد؟

این حامیان کار‌های خیرشان را در بوق و کرنا می‌کنند و شواهد اندکی وجود دارد که نشان می‌دهد این کمک‌ها و هدایای مالی با هدایت مسکو انجام گرفته باشد. اما همه آن‌ها از روابط خوب با کرملین – پیش‌شرط لازم برای رونق کسب‌وکار در روسیه- برخوردارند.
ثروتمندترین زنان جهان

ثروتمندترین زنان جهان

فهرست پولدارترین زنان در سال جاری منتشر شد. در این لیست ده تن از ثروتمندترین زنان جهان جای گرفته اند.
چرا ترکیه به شمال سوریه حمله می‌کند؟

چرا ترکیه به شمال سوریه حمله می‌کند؟

آنکارا مترصد فرصتی است که بتواند حضور نظامی خود را عملی ساخته و علاوه بر اینکه منطقه حائلی را برای اسکان پناهجویان سوری در شمال سوریه فراهم بیاورد، نسبت به پراکندگی بافت جمعیتی کرد‌های سوری در شمال سوریه نیز گام موثری بردارد.
اخطار تحریمی به ترامپ
مسوول ارشد تحریم‌ها در دوره اوباما تشریح کرد

اخطار تحریمی به ترامپ

در دهه ۱۹۷۰ اتحادیه عرب تلاش کرد شرکت‌های بین‌المللی را وادار به بایکوت اسرائیل کند. اما دولت‌های قبل به‌طور محدود از تحریم‌های ثانویه استفاده کرده بودند. ما در دولت اوباما صرفا زمانی به تحریم‌های ثانویه روی می‌آوردیم که دیپلماسی به شکست منجر شده بود.
کشف مقبره‌ای ۲۲۰۰ ساله در مصر
بطلیموس چهارم

کشف مقبره‌ای ۲۲۰۰ ساله در مصر

باستان‌شناسان تا کنون سنگ‌نبشته‌هایی یافته‌اند که رویشان نوشته شده «بطلمیوس چهارم» که از ۲۲۱ تا ۲۰۴ قبل از میلاد بر مصر حکم راند.
هزینه‌های تحریم ایران برای غرب

هزینه‌های تحریم ایران برای غرب

آمریکا هفته گذشته دو واحد از شرکت کاسکوی چین را به‌اتهام دخالت در حمل نفت خام ایران تحریم کرد. این اقدام آمریکا نرخ حمل‌ونقل نفتکش‌ها را بالا برد و باعث شد صادرکنندگان گالف کوست آمریکا کرایه کشتی‌های مربوط به کاسکو را متوقف کنند.
توافق نامه تجارت آزاد سنگاپور امضا شد

توافق نامه تجارت آزاد سنگاپور امضا شد

اقتصاددان‌ها درباره افق اتحادیه اقتصادی اوراسیا چندان خوشبین نیستند، به این معنا که معتقدند تحقق منافع در نظر گرفته شده برای این اتحادیه بسیار دشوار است و نیز تردید‌های گوناگونی در زمینه‌های مختلف درباره انگیزه‌های شکل‌گیری این اتحادیه وجود دارد.
دروغ ملانیا ترامپ

دروغ ملانیا ترامپ

شک و تردید در مورد دانش ملانیا در مورد زبان ایتالیایی پس از دیدار ترامپ با پاپ در واتیکان بوجود آمده بود. بدیهی بود که او برای فهمیدن آنچه پاپ می‌گوید، به مترجم نگاه می‌کند.
بدترین شهر جهان برای خانه‌اولی‌ها کجاست؟

بدترین شهر جهان برای خانه‌اولی‌ها کجاست؟

زمان خانه‌دار شدن در هر یک از کلان‌شهر‌های اصلی جهان است. بر این اساس، طولانی‌ترین صف خرید خانه را در جهان هنگ‌کنگ دارد، جایی که خرید یک خانه ۶۰ متری توسط یک نیروی کار حرفه‌ای ۲۱ سال طول می‌کشد.
اتفاقی استثنایی در تاریخ نوبل

اتفاقی استثنایی در تاریخ نوبل

نویسنده تبعیدی چینی‌تبار همراه با سزار آیرا، نویسنده آرژانتینی و آنتیه کروگ نویسنده اهل آفریقای جنوبی از دیگر نامزد‌های این جایزه به شمار می‌رود. او می‌گوید: احتمال برنده شدن نویسنده‌ای که به انگلیسی می‌نویسد دور از انتظار است. با وجود این نیل گیمن و مارگارت اتوود را بهترین گزینه‌ها می‌داند.
زور

زور "میت رامنی" به ترامپ می‌رسد؟

رامنی شاید از باراک اوباما شکست خورده باشد و ترامپی‌ها هم از گوشزد کردن این امر تاکنون دریغ نکرده‌اند، اما وی یک چهره برجسته در میان جمهوری‌خواهان به‌حساب می‌آید. با این حال هنوز این سوال باقی است که آیا میت رامنی می‌تواند یک شورش درون گروهی علیه ترامپ را رهبری کند؟