بولتون از کاخ سفید اخراج شد
مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا به دلیل اختلاف با ترامپ از کار بیکار شد

بولتون از کاخ سفید اخراج شد

نشانه‌های زیادی وجود داشت که ترامپ از اقدامات و عقاید جان بولتون خسته شده و چندین بار نیز به‌صورت علنی از مخالفت با ایده‌های مشاور امنیت ملی خود سخن گفته بود. یکی از اظهارنظر‌های معروف ترامپ این بود: «او (بولتون) روی مسائل نظرات تندی دارد، اما مهم نیست.
ضربه فنی جانسون
پارلمان تعلیق شد؛ انتخابات زودهنگام رای نیاورد

ضربه فنی جانسون

جانسون چند روز پیش از رسمیت یافتن این قانون گفته بود که «حاضر است بمیرد»، اما تن به‌درخواست تمدید مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ندهد.
جایزه ۳ میلیون دلاری برای عکس سیاه چاله

جایزه ۳ میلیون دلاری برای عکس سیاه چاله

تیمی متشکل از ۳۴۷ دانشمند که موفق به گرفتن عکس از افق رویداد یک سیاه چاله فوق العاده شده بودند، برای دستیابی به موفقیت در فیزیک، جایزه پیشرفت در فیزیک بنیادی را دریافت کردند.
سوئد سوسیالیستی یک افسانه است؟

سوئد سوسیالیستی یک افسانه است؟

تمام شواهد نشان می‌دهد نه‌تنها نمی‌توان دولت سوئد را به‌عنوان الگوی موفق حکومت‌های سوسیالیستی در نظر گرفت، بلکه کاملا برعکس، سوئد الگویی از نجات اقتصاد یک کشور در گذر از شیوه سوسیالیستی به سوی بازار آزاد است.
خواب تابستانی خورشید

خواب تابستانی خورشید

در آزمایشگاه نجوم گفته شد: «این چهارمین وقفه در فعالیت خورشید در تاریخ نظارت کنونی است که در این مرحله فقدان فعالیت خورشید مشاهده می‌شود».
برترین‌ شهر‌های جهان در سال ۲۰۱۹

برترین‌ شهر‌های جهان در سال ۲۰۱۹

به غیر از دو شهر اروپایی وین اتریش که در رده نخست و کپنهاگ دانمارک که در رده نهم ایستاده‌اند، مابقی ۱۰ شهر برتر رتبه‌بندی امسال همگی از سه کشور استرالیا، کانادا و ژاپن هستند.
عاقبت محتوم موگابه

عاقبت محتوم موگابه

او اقتصاد مملکتش را چنان به نابودی کشاند که تا همین اواخر نرخ بیکاری در آن به ۹۴ درصد می‌رسید. به یادگار گذاردن ابرتورم‌ها و ارقام دهشتناک تورم در تاریخ که جای خود دارد.
ابرخشکسالی‌های قرون وسطی ممکن است برگردند
دانشمندان هشدار می‌دهند:

ابرخشکسالی‌های قرون وسطی ممکن است برگردند

بنا به نظر کارشناسان، خشکسالی کلان در قرون وسطی در جنوب غربی آمریکا، حدود قرن‌های ۹ تا ۱۶ میلادی اتفاق افتاده است. این خشکسالی‌ها سال‌های سال ادامه داشتند.حالا آن‌ها فکر می‌کنند گرم شدن زمین ممکن است باعث شود .چنین خشکسالی‌هایی دوباره اتفاق بیفتد.
شب هرج و مرج در هنگ‌کنگ
درگیری‌های پلیس و معترضان در دولت‌شهر شدت گرفت

شب هرج و مرج در هنگ‌کنگ

دولت هنگ‌کنگ می‌گوید: «آغاز سریع اصلاحات سیاسی جامعه را قطبی‌تر خواهد کرد و این اقدامی غیرمسوولانه است. هر بحثی در مورد تغییر و تحول در قانون‌اساسی باید بر مبنای قانونی و در فضایی مسالمت‌آمیز با اعتماد متقابل و به شیوه‌ای عمل‌گرایانه انجام گیرد.»
چین
رقیب چینی "بیت کوین"

چین "ارز رمز" را وارد بازار می‌کند

بر اساس جزئیاتی که نهاد‌های وابسته به بانک مرکزی چین عرضه کرده‌اند، پشتوانه ارز رمز همان ذخایری است که پشتوانه ارز سنتی هم دارد و به مردم اجازه می‌دهد منابع مالی خود را حتی بدون داشتن حساب بانکی، نقل و انتقال دهند.
آیا ترامپ دوباره رئیس‌جمهور می‌شود؟

آیا ترامپ دوباره رئیس‌جمهور می‌شود؟

ظاهرا رونق اقتصادی این کشور، با نرخ پایین بیکاری و نرخ رشد قابل قبول تولید ناخالص داخلی و البته خشنودی شرکت‌های بزرگ از کاهش چشمگیر مالیاتشان (از ۳۵ درصد به ۲۱ درصد) و رشد مستمر قیمت‌ها در بازار سهام، چشم همه را بر ویژگی‌های ناخوشایند شخصیتی ترامپ بسته است.
طوفان مغناطیسی در راه است

طوفان مغناطیسی در راه است

طبق پیش بینی ماه آینده، که در وب سایت آزمایشگاه منتشر شده است، طوفان مغناطیسی متوسط G۲ در روز‌های ۲۷-۲۸ سپتامبر می‌تواند شکل بگیرد.
۵