ایده‌های تحول‌آفرین خود را پیاده‌ کنید
تفکر خلاق، نوآوری و تحول دیجیتال نیاز‌های عصر امروز

ایده‌های تحول‌آفرین خود را پیاده‌ کنید

افراد نوآور و خلاق، متفاوت می‌اندیشند، از رویه‌های رایج دور می‌شوند، نگاهی متفاوت به موضوعات دارند و با تجربیات سریع و هوشیارانه خود به دنبال راه‌هایی برای تغییر فضای فکری سازمان خود می‌گردند. چالشی که بر سر راه آن‌ها قرار دارد، تغییر جهت‌گیری‌ها و مدل‌های ذهنی رایجی است که خلاقیت را محدود کرده و تنها یک راه برای انجام کار‌ها معرفی می‌کنند.
مدیران موفق در ۲۰۱۸ چه آموختند؟
تجربیات مدیران ارشد استارت‌آپ‌های موفق

مدیران موفق در ۲۰۱۸ چه آموختند؟

سال ۲۰۱۸ در حالی به پایان رسید که دنیا از نظر اقتصادی و سیاسی در بلاتکلیفی به سر می‌برد. از تهدیدات تجاری ترامپ گرفته تا مذاکرات پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، همه این‌ها دست به دست هم داده‌اند تا پیش‌بینی آینده سخت‌تر و سخت‌تر شود.
چطور هر‌چیزی را فقط در ۲۰ ساعت یاد بگیریم؟

چطور هر‌چیزی را فقط در ۲۰ ساعت یاد بگیریم؟

وقتی ما شروع به یادگرفتن چیزی تازه می‌کنیم، دورهٔ زمانی ۲۰ ساعتهٔ ابتدای یادگیری بسیارفشرده و مفید است، چون با محرک تازه‌ای رو‌به‌رو شده‌ایم و مغز ما طوری طراحی شده است که نسبت به محرک‌های تازه واکنش نشان می‌دهد و بیشترین میزان اطلاعات را در مورد آن جذب می‌کند.
چگونه خوشبختی را جذب کنیم؟
خوشبختی چیست؟

چگونه خوشبختی را جذب کنیم؟

خوشبختی به راستی مثل یک حیوان ترسو است؛ و به محض اینکه از تعقیبش دست بردارید، ممکن است ببینید که با پای خودش و به صورت طبیعی نزد شما می‌آید.
مدیریت موفق به سبک ساتیا نادلا
مدیرعاملی که در کمتر از پنج سال مایکروسافت را به شرکتی باارزش‌تر از اپل تبدیل کرد

مدیریت موفق به سبک ساتیا نادلا

وقتی ساتیا نادلا به این سمت انتخاب شد، بخش سرور و ابزار‌های مایکروسافت درآمد ۶/ ۱۶ میلیارد دلاری داشت و تا سال ۲۰۱۳ درآمد این بخش به ۳/ ۲۰ میلیارد دلار رسید.
۶ عادت خرج کردن که برای جیب‌مان ضرر دارد

۶ عادت خرج کردن که برای جیب‌مان ضرر دارد

در دنیایی زندگی می‎کنیم که "فرهنگ مقایسه‎" در آن جا افتاده. تمام مدت در حال سنجیدن ارزش خود در مقابل انسان‎هایی هستیم که در رسانه‎های جمعی زندگی می‎کنند. اما آن‎ها واقعیت را به ما نشان نمی‎دهند. راه‎حل چیست؟ آن‌ها را از فهرست دوستان خود در شبکه‎های اجتماعی حذف کنید و به دنبال یافتن افرادی باشید که برای بهتر شدن حال‎تان، شما را به انجام کار‌هایی به غیر از خرید کردن ترغیب می‌کنند.
چطور یک دوست‌خوب باشیم؟

چطور یک دوست‌خوب باشیم؟

از مهمترین ویژگی‌های یک دوست خوب، قابل اتکا بودن است. شما باید برای دوستتان یک تکیه‌گاه مطمئن باشید. دوست شما مخصوصا در شرایط سخت به حمایتتان نیاز دارد. صادق باشید دوستتان باید احساس کند که همیشه و حتی در زمان‌های سخت می‌تواند روی شما حساب کند. اگر شما فقط در زمان خوشی در کنارش باشید، دوستی منفعت‌طلب خواهید بود.
خوب بخوابید تا رهبر بهتری باشید!
نیاز به استراحت بیشتر برای عملکرد موثرتر

خوب بخوابید تا رهبر بهتری باشید!

واضح است که اگر کمتر بخوابید، می‌توانید ساعات بیشتری کار کنید. اما به یاد داشته باشید که کیفیت کار شما و رهبری شما ناگزیر کاهش می‌یابد. جف بزوس مدیرعامل آمازون می‌گوید، «تعداد کمتر تصمیمات کلیدی از تصمیمات زیاد با کیفیت پایین بسیار بهتر است». اگر شما از خواب خود کم کنید، ممکن است چند ساعت بیشتر برای کار ذخیره کنید، اما این بهره‌وری ممکن است یک توهم باشد. حتی بدتر از آنکه تحقیقات نشان می‌دهد که ممکن است شما تحت تاثیر زیردستانتان قرار بگیرید.
نیروی بازدارنده کسب و کار‌های خانوادگی در ایران
معاونت اقتصادی اتاق ایران بررسی کرد

نیروی بازدارنده کسب و کار‌های خانوادگی در ایران

شرکت‌های خانوادگی در کشور‌های مختلف با اندکی اختلاف سهم مهمی در اقتصاد جهانی دارند و در برخی کشورها، کسب و کار‌های خانوادگی سهم بزرگی در بورس به عهده دارند. براساس آمار اعلام شده از میان ۱۴ کشوری که بیشترین جایگاه کسب و کار‌های خانوادگی را در اقتصاد دارند می‌توان به ایالات متحده آمریکا اشاره کرد. براساس برآورد صورت گرفته، سهم کسب و کار خانوادگی در این کشور ۹۵ درصد است که سهمی ۴۰ درصدی از GDP دارند و سهم نیروی کار کسب و کار خانوادگی در آمریکا نیز ۶۰ درصد است.
اهمیت نوآوری در کسب و کار

اهمیت نوآوری در کسب و کار

شاید هم به این استدلال می‌خندیدید. اما باور بفرمایید نگاه برخی شرکت‌ها به نوآوری از جنس همین استدلال بالاست. این شرکت‌ها گمان می‌کنند برای نوآوری حتما باید تعدادی از دانش‌آموختگان ممتاز رشته‌های مرتبط را از دانشگاه‌های شاخص استخدام کنند.
مخترعان ناشناخته با اختراعات تاثیرگذار

مخترعان ناشناخته با اختراعات تاثیرگذار

بسیاری از وسایل، ابزار و فناوری‌هایی که امروز زندگی بدون آن‌ها قابل‌تصور نیست، حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی آدم‌هایی است که ما شاید حتی نام شان را هم نشنیده باشیم و اولین قدم برای درکِ جایگاه و قدردانی از تلاش‌های شان، آشنایی با آن هاست.
۲۰ فیلتر ذهنی که باعث تخریب شما می‌شوند

۲۰ فیلتر ذهنی که باعث تخریب شما می‌شوند

فیلتر ذهنی یک شیوه تفکر منفی است که می‌تواند گونه‌های فراوانی داشته باشد. در صورتی که یک فیلتر ذهنی در شیوه نگرش شما راه پیدا کرد، مثل یک ویروس به سرعت تکثیر می‌شود و گسترش می‌یابد. اما مهم است که این نکته را به خاطر داشته باشید: فیلتر ذهنی و نگرش منفی، طرز فکری نیست که شما را در مواجهه با رویداد‌های مختلف زندگی، آماده کند.
نقطه‌عطف تغییر رویکرد‌های سازمان
"آشاک وموری" مدیرعامل شرکت Conduent

نقطه‌عطف تغییر رویکرد‌های سازمان

«آشاک وموری» (Ashok Vemuri) اهل کشور هندوستان است و در دانشکده St.Stephan و موسسه مدیریت دهلی تحصیل کرده است. او پس از سال‌ها فعالیت در زمینه سرمایه‌گذاری بانکی، به مدت ۱۴ سال در شرکت Infosys در بخش‌های مدیریت واحد تولیدی و خدمات مهندسی، مشغول به فعالیت بود.
شناسایی فرصت‌ها، کلید موفقیت در بحران اقتصادی

شناسایی فرصت‌ها، کلید موفقیت در بحران اقتصادی

سال ۲۰۰۷ برای ایالات‌متحده سال خوبی نبود. در اواخر این سال، بحرانی بزرگ درست مثل یک صاعقه به اقتصاد این کشور ضربه‌ای وارد کرد که هنوز پس از یازده سال، اثراتش را می‌توان دید. بحرانی موسوم به «رکود بزرگ سال ۲۰۰۸» (The Great Recession).