الگو‌های عمومی برای تداوم کسب‌وکار

الگو‌های عمومی برای تداوم کسب‌وکار

بسیاری از شرکت‌ها در شرایط دشوار اقتصادی و زمانی که نیاز به کاهش هزینه‌ها یا شناسایی استراتژی‌های جدیدی برای تداوم کسب و کار خود دارند، درباره نحوه تعامل با منابع انسانی خود دچار چالش و ابهامات گوناگونی می‌شوند.
تعریف جدید از کار در عصر هوش مصنوعی

تعریف جدید از کار در عصر هوش مصنوعی

امروزه هوش مصنوعی چهره مشاغل و کسب‌و‌کارها را تغییر داده، به‌طوری که تحقیقات دانشگاه آکسفورد نشان داده ۴۷ درصد از مشاغل موجود در آمریکا در دهه‌های آتی در معرض خطر بالقوه ماشینی شدن قرار دارند.
چگونه زندگی روزانه خود را مدیریت کنید؟
گذراندن دوره بیکاری مانند شغل تمام وقت

چگونه زندگی روزانه خود را مدیریت کنید؟

وقتی با بسیاری از این دوستان جویای کار صحبت می‌کنم و می‌پرسم، چرا به‌رغم اینکه «بیکار» بوده‌اند این‌قدر کم مطالعه کرده‌اند، بازهم به جواب قانع کننده‌ای نمی‌رسم. یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که جوانان با آن روبه‌رو هستند و این مساله به هیچ ارگان و نهادی چه دولتی و چه خصوصی مربوط نمی‌شود، مشکل ناتوانی آن‌ها در مدیریت زندگی روزانه‌شان است.
تبدیل ایده به محصول قابل فروش در بازار
افزایش نوآوری با استفاده از روش اسپرینت۱ ایده‌های مفهومی

تبدیل ایده به محصول قابل فروش در بازار

شرکت‌ها گرفتار کمبود ایده نیستند. بیشتر آنها از بسیاری از ایده‌های خوب برخوردارند. ولی مشکلشان تبدیل ایده به محصولی قابل فروش در بازار است.
استعداد‌های سازمان؛ عامل شکوفایی تکنولوژی
پنج روش برای استفاده موثر از مهم‌ترین دارایی شرکت‌ها

استعداد‌های سازمان؛ عامل شکوفایی تکنولوژی

افزایش تمرکز روی تکنولوژی‌های پیشرفته امروز باعث شده خیلی راحت بتوان یک حقیقت ساده را نادیده گرفت: کل این تکنولوژی‌ها بدون وجود استعداد‌هایی که بتوانند از آن استفاده کنند، بی‌معنی است. در عصر اتوماسیون، روباتیک و هوش مصنوعی، استعداد انسانی مهم‌تر از هر زمان دیگری است.
چگونه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان برنامه‌ریزی کنیم؟

چگونه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان برنامه‌ریزی کنیم؟

اولین محور برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت کودکان رشد استعداد‌های کودکان است، با وجود این که امروزه در مدارس کشور بر استعداد و خلاقیت تاکید بسیاری می‌شود، ولی سیستم آموزشی امتحان محور در مدارس پاسخ گوی آن نیست. از این رو در برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان باید به ایجاد زمینه‌هایی برای رشد استعداد آن‌ها توجه کرد.
۶ گام آرامش بخش تا کنکور

۶ گام آرامش بخش تا کنکور

با نزدیک شدن به روز کنکور معمولا دانش‌آموزان میزان ساعت مطالعه خود را افزایش می‌دهند تا از زمان باقیمانده به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. کارشناسان آموزشی در این زمینه معتقدند این افزایش ساعت برای دانش‌آموز مانند سم است.
دلایل کاهش وفاداری مشتریان
جلب اعتماد مصرف‌کنندگان فراتر از بازاریابی صرف است

دلایل کاهش وفاداری مشتریان

دورانی که مشتریان برای مدت طولانی نسبت به شرکت‌ها وفادار بودند به سر آمده است. میزان اعتماد مصرف‌کنندگان به نام‌های تجاری همواره در حال کاهش است و در صورت ارائه پیشنهاد‌های بهتر از سوی دیگر برند‌های تجاری، مشتریان بدون هیچ تردیدی از برند همیشگی خرید نخواهند کرد. قانون ۸۰/ ۲۰ که معتقد است ۲۰ درصد از مشتریان ۸۰ درصد از سود را رقم می‌زنند به قانون ۴۰/ ۶۰ تبدیل شده (۴۰ درصد از مشتریان موجب ۶۰ درصد گردش مالی می‌شوند) است.
سه توهم رایج در مدیریت تیم
سبک آمرانه یا توانمندساز؟!

سه توهم رایج در مدیریت تیم

نمی‌توان گفت: رهبری سازمانی «آمرانه» بهتر یا بدتر از رهبری «توانمندساز» است. هر سبکی در برخی فضا‌ها اثربخش است و در یک بخش دیگر ممکن است اثربخش نباشد. برای اینکه بدانیم در چه موقعیتی سبک رهبری سازمانی آمرانه یا توانمندساز را به‌کار ببریم، سه توهم رایج در مدیریت تیم‌ها و نحوه رسیدگی به آن‌ها را بررسی می‌کنیم.
وجه مشترک مدیران شرکت‌ها در تمام جهان
مطالعه سالانه PwC در مورد مدیران ارشد در سراسر جهان

وجه مشترک مدیران شرکت‌ها در تمام جهان

هنگامی که نتایج بیست‌ویکمین مطالعه سالانه PwC را در مورد نگرش‌های مدیران ارشد اجرایی ارزیابی کردیم، متوجه شدیم که رهبران شرکت‌ها در سراسر جهان در مورد اقتصاد جهانی بسیار خوش‌بین هستند.
چابکی؛ پاردایم غالب کسب و کار

چابکی؛ پاردایم غالب کسب و کار

طراحی، تولید و توزیع محصولات و خدمات مورد نیاز مشتریان در کمترین زمان ممکن و به موازات آن، افزایش کارآیی و کاهش هزینه، یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و دغدغه‌های تمامی شرکت‌ها و سازمان‌ها در بازار متلاطم امروزی است.
اولین ایده کارآفرینی؛ شکست یا موفقیت؟
استراتژی‌هایی برای موفقیت استارت‌آپ‌ها

اولین ایده کارآفرینی؛ شکست یا موفقیت؟

شرکت RapidSOS استارت‌آپی است که توانست تماس‌های اضطراری را با عصر گوشی‌های هوشمند همگام کند. سیستم‌های پاسخگویی مراکز خدمات اضطراری عمدتا نمی‌توانستند محل دقیق شخصی که از گوشی استفاده کرده را تشخیص دهند.
هنر گذار در دنیای کسب‌و‌کار

هنر گذار در دنیای کسب‌و‌کار

گذار‌ها (transition)، لحظات انعطاف‌پذیر بین تغییرات هستند که یک پایان و یک شروع را به‌طور همزمان شکل می‌دهند؛ و گرچه گذار‌های «بزرگ» در محیط کار (مانند خروج از یک سازمان، برای شروع کار جدید در سازمان دیگر) به‌طور طبیعی تمرکز و توجه ما را به خود جلب می‌کنند، اما ما هر روزه با گذار‌های کوچک بی‌شماری روبه‌رو هستیم.
۴