اولین ایده کارآفرینی؛ شکست یا موفقیت؟
استراتژی‌هایی برای موفقیت استارت‌آپ‌ها

اولین ایده کارآفرینی؛ شکست یا موفقیت؟

شرکت RapidSOS استارت‌آپی است که توانست تماس‌های اضطراری را با عصر گوشی‌های هوشمند همگام کند. سیستم‌های پاسخگویی مراکز خدمات اضطراری عمدتا نمی‌توانستند محل دقیق شخصی که از گوشی استفاده کرده را تشخیص دهند.
هنر گذار در دنیای کسب‌و‌کار

هنر گذار در دنیای کسب‌و‌کار

گذار‌ها (transition)، لحظات انعطاف‌پذیر بین تغییرات هستند که یک پایان و یک شروع را به‌طور همزمان شکل می‌دهند؛ و گرچه گذار‌های «بزرگ» در محیط کار (مانند خروج از یک سازمان، برای شروع کار جدید در سازمان دیگر) به‌طور طبیعی تمرکز و توجه ما را به خود جلب می‌کنند، اما ما هر روزه با گذار‌های کوچک بی‌شماری روبه‌رو هستیم.
استراتژی‌های انعطاف پذیر سازمانی

استراتژی‌های انعطاف پذیر سازمانی

استراتژی‌های کسب‌وکار‌ها برای آنکه بتوانند موفقیت‌آمیز باشند، باید به‌طور واضح و مشخص تدوین شده و همه ذی‌نفعان یک کسب‌وکار از آن درک مشترکی داشته باشند. چنین استراتژی‌هایی در گام دوم باید بتوانند بین تمام توانمندی‌های کسب‌وکار توازن ایجاد کرده و از آن‌ها در راستای انطباق با شرایط محیط بیرونی استفاده کنند؛ شرایطی که گاه بسیار پویا بوده و به سرعت تغییر می‌کنند.
چرا عادت‌های بد را انجام می‌دهیم؟
روش ترک عادت‌های بد

چرا عادت‌های بد را انجام می‌دهیم؟

همه ما می‌دانیم برخی عادات مانند مصرف غذای‌های ناسالم، سیگار کشیدن و ورزش نکردن رفتار‌هایی هستند که مانع افزایش رفاه و کیفیت زندگی عمومی می‌شوند.
جهش به سمت نسل چهارم مهندسی
اثرگذاری فناوری‌های پیشرفته بر پروژه‌های مهندسی

جهش به سمت نسل چهارم مهندسی

پیش‌بینی می‌شود فناوری‌های پیشرفته در چهار سال آینده بیشترین تاثیر را بر پروژه‌های مهندسی و توسعه محصول داشته باشند. کارشناسان مهندسی دیجیتال روش‌های جدید کار مبتنی بر فناوری‌های دیجیتال را معرفی می‌کنند و نتایج این چشم‌انداز برای مدیران صنعت و سرمایه‌گذاران وسوسه‌انگیز است. هر روز تعداد بیشتری از سازمان‌ها گام‌هایی جهت بهره‎برداری از تکنولوژی‌هایی نظیر اینترنت اشیا (IoT)، هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی برمی‌دارند.
اهمیت

اهمیت "ایده نو" در مدیریت سازمانی

برای موفقیت نهایی هر کسب‌وکار نو پایی، داشتن ایده بسیار مهم است. اگر ابتکار یا نوآوری وجود نداشته باشد یا اینکه ایده ارتباط مناسبی با مخاطبان برقرار نکند، مطمئنا راه‌اندازی کسب‌وکار با شکست روبه‌رو می‌شود.
پیروزی در مذاکره بدون چانه‌زنی

پیروزی در مذاکره بدون چانه‌زنی

یکی از کار‌هایی که هر روز شاید بدون اینکه دقیقا متوجه آن باشیم انجام می‌دهیم، مذاکره است. در محل کار با مدیر یا همکاران، در خانه با همسر یا بچه‌ها، یا بیرون با دوستان‌تان، وقتی در مورد موضوعی بحث می‌کنید، عملا با آن‌ها مذاکره می‌کنید.
فردا متعلق به افرادی است که از امروز آماده‌اند!

فردا متعلق به افرادی است که از امروز آماده‌اند!

همه ما تغییراتی را که در اطرافمان ایجاد می‌شود دوست داریم و از آن استقبال می‌کنیم؛ ولی تا زمانی که این تغییر از سوی دیگران صورت بگیرد و مجبور نباشیم خودمان را تغییر دهیم. تغییر یا برنامه‌های تحولی اغلب به اهداف خود نمی‌رسند و نمی‌توانند در ضرب‌الاجل مشخص شده اجرا شوند. این شکست فاکتور‌های مختلفی دارد که از عدم ارائه اهداف واقع‌گرایانه تا عدم پشتیبانی و نبود فرآیند‌های درست برای تغییر را دربرمی‌گیرد.
چگونه شور و اشتیاق را به محیط کار برگردانیم؟
راهکارهایی برای ایجاد حس سرزندگی در کار

چگونه شور و اشتیاق را به محیط کار برگردانیم؟

«دن کابل»، استاد روانشناسی سازمانی در مدرسه کسب‌وکار لندن است. او در مصاحبه‌ای با سارا گرین از مجله کسب‌وکار هاروارد، توضیح می‌دهد که چرا مردم شور‌و‌شوق خود را نسبت به کارشان از دست می‌دهند و رهبران چگونه می‌توانند در کارکنان احساس انگیزه و هدفمندی ایجاد کنند.
قواعد سرانگشتی به جای روش‌های ریاضی!
رویکرد نادرست به برنامه‌ریزی فروش و عملیات

قواعد سرانگشتی به جای روش‌های ریاضی!

بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده به‌خاطر رویکردی که نسبت به برنامه‌ریزی فروش و عملیات (S& OP) دارند ارزش زیادی را از دست می‌دهند. آن‌ها از قواعد سرانگشتی به جای روش‌های ریاضی جدی استفاده می‌کنند و از فقدان هماهنگی میان بخش‌های مختلف رنج می‌برند.
نقش حیاتی
مدیران چگونه می‌توانند از یکدیگر پشتیبانی کنند؟

نقش حیاتی "مدیریت تعامل" در سازمان

اعضای هیات‌مدیره شرکت‌ها، هیچ‌گاه تا این اندازه به دریافت مشورت هوشمندانه و حقیقت‌محور از یک مدیر مالی که قدر ارزش‌ها را بداند، نیازمند نبوده‌اند. به‌دلیل فشار‌های بازار، دگرگونی‌های گسترده ناشی از فناوری‌های دیجیتال و تهدید‌های نظام‌مندی که در حوزه‌های ژئوپلیتیک و سایبری مشاهده می‌شوند، حتی بهترین اعضای هیات‌مدیره‌ها نیز باید با مدیران مالی ارتباطی قوی داشته باشند.
اول خودتان را مدیریت کنید؛ بعد دیگران را
مجموعه کتاب‌هایى که هر مدیرى باید بخواند

اول خودتان را مدیریت کنید؛ بعد دیگران را

هر تغییری در زندگی برای بهتر شدن، در درجه اول به یک تصمیم قاطع نیاز دارد. اما گاهی مواقع برای خارج شدن از شرایطی که به شدت به آن عادت کرده‌ایم یا همین دور باطلی که مدیران پرمشغله گرفتار آن می‌شوند، تنها تصمیم گرفتن کافی نیست.
چگونه به بالاترین پتانسیل خود دست یابید؟
عاداتی که می‌توانند زنان را در محیط کار عقب نگه دارند

چگونه به بالاترین پتانسیل خود دست یابید؟

هر فردی رفتار‌های خودمحدودکننده (self-limiting) دارد؛ این امر حقیقتا بخشی از رفتار هر انسانی است. اما شش دهه تجربه حرفه‌ای در آموزش و کار کردن با زنان در همه بخش‌ها به ما آموخت که حتی زنان در بالاترین سطوح ممکن است با رفتار‌های خودتخریبی خاص به خودشان آسیب برسانند، رفتار‌هایی که متفاوت از آن چیزی است که بسیاری از اوقات مردان را تضعیف می‌کند. البته، همه زنان شبیه هم نیستند، همه مردان هم شبیه هم نیستند.
۵