پشیمانیِ زنی که با تغییر جنسیت خود را
استروژن یا تستوسترون؟

پشیمانیِ زنی که با تغییر جنسیت خود را "مُثله" کرد

این زنِ انگلیسی که دِبی نام دارد می‌گوید احساس می‌کند بدنش را طی اعمالِ جراحی تغییر جنسیت «مُثله» کرده است. دِبی که زن متولد شده بود، بعد از تماشای یک قسمت از یک برنامه تلویزیونی که در دهه ۹۰ میلادی از تلویزیون پخش می‌شد، تصمیم گرفت تغییر جنسیت دهد. در این برنامه تلویزیونی با نام «کیلروی» مجری با زنانی که مرد شده بودند، مصاحبه می‌کرد.
نامهربانی عمر را کوتاه می‌کند؟
چگونه مهربان باشیم؟

نامهربانی عمر را کوتاه می‌کند؟

«زندگی با افرای که در بهترین حالت به شما اعتنایی ندارند و در بدترین حالت با شما آشکارا دشمنی می‌کنند، برای شما بد است. این اتفاق عمر شما را کوتاه می‌کند. در عوض، موردِ مهربانی دیگران واقع شدند و مهربانی کردن به دیگران، هر دو آنتی‌تز‌های موقعیت‌های مسمومِ استرس‌زا هستند. برای سلامتی شما مفیدند.»
مردان بدون جنسیت ژاپن؛ ماتیک می‌زنند و ابرو بر می‌دارند

مردان بدون جنسیت ژاپن؛ ماتیک می‌زنند و ابرو بر می‌دارند

ژاپن محلِ استقرارِ صد‌ها باشگاه (مانند باشگاه معروف الیزابت در توکیو) است که به مردانِ یقه-سفید که در سنین میانسالی هستند اجازه می‌دهد کت‌و‌شلوار‌های مردانه خود را با لباس‌هایی که به‌طور کلیشه‌ای متعلق به زنان است، تعویض کنند - یکی از دلایل کاهش دادن استرس است.
شنا با اجساد در جهنمِ ماتی

شنا با اجساد در جهنمِ ماتی

آسیماکوس و پسرش که آن‌وقت ۲۳ سال داشت از آتش‌سوزی طبیعی‌ای فرار می‌کردند که ۲۳ جولای ۲۰۱۸ شهر ساحلی ماتی، در شرق آتن، پایتخت یونان، را فراگرفت. بسیاری در ماشین‌هایشان گیر افتادند. مابقی یا در خانه‌هایشان مردند یا در حالیکه به سمت دریا فرار می‌کردند دچار گاز گرفتگی شدند. تعداد زیادی در حالیکه همدیگر را در آغوش گرفته بودند در کنار جاده‌ها مردند. بسیاری راه‌های اشتباهی را به سمت دریا طی کرده بودند و راهشان توسط صخره‌ای مرتفع مسدود شده بود.
زندگی عجیب عزلت‌نشینان؛ چرا به دنیا پشت کردند؟

زندگی عجیب عزلت‌نشینان؛ چرا به دنیا پشت کردند؟

در سال ۱۹۸۶، کریستوفر نایت که در آن زمان ۲۰ سالش بود به سمت جنگلی در ایالت «مِین» در آمریکا رانندگی کرد. او اتومبیلش را ترک کرد و فقط مقداری تجهیزات ابتدایی را برداشت که برای چادر زدن نیاز داشت و سپس قدم زنان راهی اعماق جنگل شد. توهم شنوایی تجربه مشترکی است که برای خلوت‌گزینان رخ می‌دهد و او صدا‌هایی شبیه صدای کُر، آواز‌هایی به زبان لاتین که از یکی از اتاق‌های خانه‌اش می‌آید را می‌شنود.
سرنوشت رسانه‌های خبری در عصر پساتبلیغات
پایان عصر مستقل بودن رسانه‌ها؟!

سرنوشت رسانه‌های خبری در عصر پساتبلیغات

تبلیغات بود که مرگ روزنامه‌های حزبی را رقم زد. تبلیغات به روزنامه‌ها امکان داد تا از حامیان مستقل شوند و معیار‌های مدرن خبرنگاری "بی‌طرفانه" (Objective Journalism) را ایجاد کنند. تبلیغات همچین راه را برای سبکی خنثی و بیرون از صحنه - چشم‌اندازی از هیچ‌کجا- گشود تا یک وقت به تبلیغ‌کنندگان بزرگی نظیر فروشگاه‌های بزرگ برنخورد.
زن تاجری که از مردها و حرف‌هایشان نمی‌ترسد!
فرصتِ تجارتی دست‌نخورده

زن تاجری که از مردها و حرف‌هایشان نمی‌ترسد!

«توصیه‌ام به آن مادر این است: نگهداری از شتر سخت است. کار و زحمت زیادی می‌خواهد. چالشی نیست که یک زن از عهده‌اش بربیاید.» «به‌شدت به او توصیه می‌کنم کار دیگری برای انجام‌دادن پیدا کند و این کار را به ما، مردان، محول کند. دلیلی دارد که سایر زنان این کار را انجام نمی‌دهند او هم باید مثل سایر زنان باشد.»
چرا آن‌ها از خانه‌های خود فرار می‌کنند؟
در سال ۲۰۱۸؛ هر ۲ ثانیه ۱ نفر آواره شد

چرا آن‌ها از خانه‌های خود فرار می‌کنند؟

بر اساس آمار آژانس پناهجویان سازمان ملل، تقریباً ۷۰ درصد از پناهجویان جهان از ۵ کشور هستند: سوریه، افغانستان، سودان جنوبی، میانمار و سومالی و میزبانان اصلی آن‌ها نیز کشور‌های همسایه‌شان. بسیاری از سوری‌ها به ترکیه گریختند و بیشتر افغان‌ها به پاکستان.
دختر «مخفیِ» پوتین مجوز اصلاح ژنتیکی نوزادان را می‌دهد؟
پروژه دستکاری ژن‌های خاص؛ پیش از تولد

دختر «مخفیِ» پوتین مجوز اصلاح ژنتیکی نوزادان را می‌دهد؟

پوتینِ ۶۶ ساله همچنین گفته بود اصلاح ژنتیکی تأثیر به‌مراتب بزرگتری بر جامعه خواهد داشت تا هوش مصنوعی. پوتین هم‌اکنون ۲‌میلیارد‌دلار برای تحقیقات ژنتیکی بودجه تخصیص داده است و دخترش ناظر کار‌هایی است که در این بخش انجام می‌شود. بعد از جنجالی‌شدن موضوع، دانشمندان ارشد روسی با بزرگترین دختر ولادیمیر پوتین، که یک متخصص غدد است، جلسه‌ای گذاشتند تا درباره برنامه ربریکو صحبت کنند.
راز قتل‌های الماس آبی

راز قتل‌های الماس آبی

دزدیِ جواهرات با‌ارزش از کاخ سعودی در سال ۱۹۸۹ قتل‌های زنجیره‌ای و بحران‌های سیاسی‌ای را رقم زد که تا به امروز ادامه یافته است. اکنون، در مصاحبه‌ای بی‌سابقه، مردی که در پشت پرده این دزدی بوده است، داستانش را روایت می‌کند.
بدن‌هایی که به علم پزشکی اهدا شدند ولی سر از آزمایش مواد منفجره درآوردند

بدن‌هایی که به علم پزشکی اهدا شدند ولی سر از آزمایش مواد منفجره درآوردند

مردی آمریکایی که جسد مادرش را برای تحقیق علمی بروی بیماری آلزایمر اهدا کرده بود؛ متوجه شد از جسد مادرش برای آزمایش مواد منجره استفاده شده است. واقعاً برای بدن شما چه اتفاقی میفتد وقتی آن را در راه علم اهدا می‌کنید؟
قدرت نرم ترکیه در حال استیلا

"فاطما گل"، "قسم" و "قرن باشکوه" چگونه جهانی شدند؟

به‌لطف فروش‌های بین‌المللی و دارا بودن بینندگانِ جهانی، ترکیه بعد از آمریکا، رتبه دوم توزیع محتوای تلویزیونی در جهان را دارد؛ و توانسته مخاطبانِ هنگفتی در روسیه، چین، کره‌جنوبی و آمریکای لاتین پیدا کند. در نوامبر سال ۲۰۱۷، محمد‌بن‌سلمان، که او را با نام اختصاری ام‌بی‌اس نیز می‌شناسند، اکثر سهامداران و هیئت مدیره شبکه ام‌بی‌سی را تحت‌ِ عنوان اقدامی برای مبارزه با فساد مالی دستگیر کرد. بنیانگذار شبکه ام‌بی‌سی، یک تاجر سعودی که خواهرش با پادشاه قبلی ازدواج کرده بود، بعد از آنکه ۸۳ روز را در زندانی مجلل سپری کرد، آزاد شد. شرکت او اکنون یک مالک مخفی جدید با قدرت تصمیم‌گیری حداکثری داشت که دستور دارد تمام دیزی‌ها از شبکه‌های ام‌بی‌سی برداشته شوند.
جهانِ یخ و آتش؛ زندگی با «نِنِتس‌ها»

جهانِ یخ و آتش؛ زندگی با «نِنِتس‌ها»

مردمِ نِنِتس هزاران سال به‌همراه گله‌های گوزن خود در سراسر شبه‌جزیره یامالا در قطب شمال روسیه کوچ کرده‌اند. با تغییر فصل از پاییز به زمستان، شبه‌جزیره یامال به سرزمینی یخی و پوشیده از برف با رودخانه‌ها و دریاچه‌های در هم تابیده تبدیل می‌شود. این دگرگونی به نِنِتس ها امکان می‌دهد با کمک سورتمه و گله گوزن‌ها از مراتع تابستانی در شمال به مدار قطب در جنوب کوچ کنند. آن‌ها هزاران کیلومتر را در مسیر‌های سنتیِ کوچ می‌پیمایند.