مایا، نازو و دیگر زنان تراجنسی که به‌دست خانواده کشته می‌شوند
تراجنسی‌‌های پاکستان

مایا، نازو و دیگر زنان تراجنسی که به‌دست خانواده کشته می‌شوند

خانواده نازو پذیرشِ جنازه دخترشان را کسر شأن می‌دانستند، برای همین جسد در گورستان پلیس در پیشاور دفن شد. اما خانواده وقتی که زمانِ دریافتِ خون‌بها فرا رسید، احساس کردند که نازو دخترشان است. آن‌ها در ازای بخشیدنِ قاتلانِ نازو از آن‌ها خون‌بها دریافت کردند.
در کشتی معجزه‌ها چه اتفاقاتی افتاد؟
سرگذشت نوزادی از کره شمالی که بند نافش را با دندان بریدند

در کشتی معجزه‌ها چه اتفاقاتی افتاد؟

«ماما مجبور شد با دندان بند ناف را ببرد. مردم می‌گفتند اینکه من نمردم و زنده ماندم فقط معجزه روز کریسمس بوده است.» اکثر پناهجویان فکر می‌کردند فقط برای چند روز شبه جزیره را ترک می‌کنند و حداکثر تا چند هفته دیگر باز خواهند گشت. برنامه این بود که برگردند. اما هیچ‌کدامشان هرگز بازنگشتند.
زندگی مردم قبیله دورافتاده که آدمخوارند!
جذب گردشگر با خوردن جسد

زندگی مردم قبیله دورافتاده که آدمخوارند!

تصاویری از مردمِ کُرووایی که در پاپوآی غربی در اندونزی زندگی می‌کنند، مردانِ تقریباً برهنه را در حالی نشان می‌دهد که از حشرات تغذیه می‌کنند و خانه‌های بدویِ درختی‌شان را تعمیر می‌کنند.
۸ اثر هنری جنجالی؛ مرز هنر و مسخره‌بازی!

۸ اثر هنری جنجالی؛ مرز هنر و مسخره‌بازی!

توالت فرنگیِ (فواره، چشمه یا گلدان ادرار) مارسل دوشان یک قرن پیش ثابت کرد آثار هنریِ جنجالی ارزش خود را از گفتگو‌هایی – یا تبلیغاتی – که تولید می‌کنند به دست می‌آورند؛ نه از مجموعِ موادی که آن‌ها را تشکیل داده‌اند.
اسثتمار جنسی دختران هائیتی در ازای چند سکه
صلح‌بانان سازمان ملل پدر صدها کودک بی‌سرپرست‌اند

اسثتمار جنسی دختران هائیتی در ازای چند سکه

سربازان از ۱۲ کشور متفاوت شامل اروگوئه، شیلی، آرژانتین، کانادا و فرانسه زنانِ محلی در هائیتی را باردار کرده‌اند. «یافتن آمار دقیقِ بچه‌های هائیتیایی که پدرانشان دیده‌بانان صلح سازمان ملل هستند، ناممکن است،اما «محققان و مسئولان سازمان‌های غیردولتی بر سر حداقل ۱۰۰ کودک توافق دارند.»
مصائب اینفلوئنسر‌ها
دردسر شاخ شدن در اینستاگرام

مصائب اینفلوئنسر‌ها

حتی کسانی که هنوز به سبکِ اینفلوئنسر‌ها زندگی می‌کنند، از موقعیت خود رضایت کامل ندارند و گاهی تا مرز حذف حساب خود پیش می‌روند.
راز سیاهِ گورستان زمین
معمای شهری هیپنوتیزم‌کننده پشت سیم‌های خاردار

راز سیاهِ گورستان زمین

به ساکنانِ شهر ۴۰ گفته شده بود که آن‌ها «سپرِ هسته‌ای و نجات‌دهندگانِ جهان هستند»، و ایکه هر فردی در بیرون از شهر دشمن است. درحالیکه بسیاری از جمعیتِ شوروی از قحطی رنج می‌بردند و در فقرِ مطلق زندگی می‌کردند، مسئولان برای ساکنان شهر اوزرسک یک بهشت بنا کرده بودند و هرآنچه نماد تجمل و دارایی بود در این شهر پیدا می‌شد.
بهترین خودت باش، مهربان باش و بچه به دنیا نیاور!
همه‌چیز دربارۀ آنتی-ناتالیسم:

بهترین خودت باش، مهربان باش و بچه به دنیا نیاور!

ساده‌اش کنیم، بنا‌بر تفکر آنتی-ناتالیستی خلق یا نابودی زندگی نیازمند رضایت فردی است که بناست متولد شود یا بمیرد. مفهوم رضایت در اینجا به‌طور معکوس هم کار می‌کند. مشکلِ آن دگمه قرمزی که با فشار‌دادنش جهان به پایان می‌رسد این است که بسیاری از زندگی لذت می‌برند و همگان رضایت نمی‌دهند که تمام زندگی یکباره نابود شود. کرک و بسیاری از آنتی-ناتالیست‌ها می‌خواهند مردم با رضایت خودشان به‌دنیا‌آوردن انسان‌های دیگر را متوقف کنند. «به‌وضوح برخی از ما نسبت به سایرین بیشتر مصرف می‌کنیم. یک خانواده ۱۲ نفره در بوروندی از یک خانواده ۳ نفره در تگزاس کمتر مصرف می‌کند.»
پشیمانیِ زنی که با تغییر جنسیت خود را
استروژن یا تستوسترون؟

پشیمانیِ زنی که با تغییر جنسیت خود را "مُثله" کرد

این زنِ انگلیسی که دِبی نام دارد می‌گوید احساس می‌کند بدنش را طی اعمالِ جراحی تغییر جنسیت «مُثله» کرده است. دِبی که زن متولد شده بود، بعد از تماشای یک قسمت از یک برنامه تلویزیونی که در دهه ۹۰ میلادی از تلویزیون پخش می‌شد، تصمیم گرفت تغییر جنسیت دهد. در این برنامه تلویزیونی با نام «کیلروی» مجری با زنانی که مرد شده بودند، مصاحبه می‌کرد.
نامهربانی عمر را کوتاه می‌کند؟
چگونه مهربان باشیم؟

نامهربانی عمر را کوتاه می‌کند؟

«زندگی با افرای که در بهترین حالت به شما اعتنایی ندارند و در بدترین حالت با شما آشکارا دشمنی می‌کنند، برای شما بد است. این اتفاق عمر شما را کوتاه می‌کند. در عوض، موردِ مهربانی دیگران واقع شدند و مهربانی کردن به دیگران، هر دو آنتی‌تز‌های موقعیت‌های مسمومِ استرس‌زا هستند. برای سلامتی شما مفیدند.»
مردان بدون جنسیت ژاپن؛ ماتیک می‌زنند و ابرو بر می‌دارند

مردان بدون جنسیت ژاپن؛ ماتیک می‌زنند و ابرو بر می‌دارند

ژاپن محلِ استقرارِ صد‌ها باشگاه (مانند باشگاه معروف الیزابت در توکیو) است که به مردانِ یقه-سفید که در سنین میانسالی هستند اجازه می‌دهد کت‌و‌شلوار‌های مردانه خود را با لباس‌هایی که به‌طور کلیشه‌ای متعلق به زنان است، تعویض کنند - یکی از دلایل کاهش دادن استرس است.
شنا با اجساد در جهنمِ ماتی

شنا با اجساد در جهنمِ ماتی

آسیماکوس و پسرش که آن‌وقت ۲۳ سال داشت از آتش‌سوزی طبیعی‌ای فرار می‌کردند که ۲۳ جولای ۲۰۱۸ شهر ساحلی ماتی، در شرق آتن، پایتخت یونان، را فراگرفت. بسیاری در ماشین‌هایشان گیر افتادند. مابقی یا در خانه‌هایشان مردند یا در حالیکه به سمت دریا فرار می‌کردند دچار گاز گرفتگی شدند. تعداد زیادی در حالیکه همدیگر را در آغوش گرفته بودند در کنار جاده‌ها مردند. بسیاری راه‌های اشتباهی را به سمت دریا طی کرده بودند و راهشان توسط صخره‌ای مرتفع مسدود شده بود.
زندگی عجیب عزلت‌نشینان؛ چرا به دنیا پشت کردند؟

زندگی عجیب عزلت‌نشینان؛ چرا به دنیا پشت کردند؟

در سال ۱۹۸۶، کریستوفر نایت که در آن زمان ۲۰ سالش بود به سمت جنگلی در ایالت «مِین» در آمریکا رانندگی کرد. او اتومبیلش را ترک کرد و فقط مقداری تجهیزات ابتدایی را برداشت که برای چادر زدن نیاز داشت و سپس قدم زنان راهی اعماق جنگل شد. توهم شنوایی تجربه مشترکی است که برای خلوت‌گزینان رخ می‌دهد و او صدا‌هایی شبیه صدای کُر، آواز‌هایی به زبان لاتین که از یکی از اتاق‌های خانه‌اش می‌آید را می‌شنود.