روایت مرگ دردناک پدر و دختری که دنیا را تکان داد
تراژدی مهاجرت

روایت مرگ دردناک پدر و دختری که دنیا را تکان داد

«سیاست‌های سختگیرانه ترامپ باعث شده بود آن‌ها به وحشت بیفتند. برای همین تصمیم گرفتند که از رودخانه عبور کنند. آن‌ها می‌خواستند خودشان را به اداره مهاجرت آمریکا برسانند.» «تصویر پدر و دختر کوچکش در «ریو براوو» .. نمادی دردآور از سقوط سیستماتیک ماست و در رأس آن افرادی که می‌گویند مهاجران احمق‌اند که جان خود را به خطر می‌اندازند.»
فرزندان تجاوز؛ قربانیان پنهان نسل‌کشی

فرزندان تجاوز؛ قربانیان پنهان نسل‌کشی

پسری ۲۴ ساله اهل روآندا که مادرش در نسل‌کشی مورد تجاوز قرار گرفت، به بی بی سی ورلد دربارۀ اینکه چگونه از وضعیت تولدش مطلع شده، توضیح داده است. برای حفظ حریم خصوصی افراد، اسامی در این گزارش تغییر یافته‌اند. این داستان حاوی مطالبی است که ممکن است برای همه مناسب نباشد.
چه فجایعی در انتظار جهان است؟
اگر بشریت منقرض شود!

چه فجایعی در انتظار جهان است؟

جهان پسافاجعه‌ای همچنین عقب‌ماندگی‌های عمده‌ای خواهد داشت. مثلاً، اکثر در دسترس‌ترین سوخت‌های فسیلی و دیگر منابع، تا الان استخراج و استفاده شده‌اند. برخی از آلاینده‌های صنعتی نیز تا سال‌های سال به جا خواهند ماند.
ژاپن چگونه خود را برای «روز ایکس» آماده می‌کند؟

ژاپن چگونه خود را برای «روز ایکس» آماده می‌کند؟

آخرین زلزله بزرگ توکیو در سال ۱۹۲۳ رخ داد. کارشناسان تخمین زده‌اند که زلزله بعدی تقریبا یک قرن بعد و به احتمال ۷۰ درصد به بزرگی ۷ ریشتر خواهد بود؛ که تا قبل از سال ۲۰۵۰ این شهر را می‌لرزاند. این زلزله فاجعه‌بارترین رویدادی خواهد بود که از زمان بمباران توکیو توسط آمریکا در سال ۱۹۴۵ که منجر به کشته شدن ۱۰۰۰۰۰ نفر و سوختن ۲۶۷۰۰۰ ساختمان شد، در این شهر رخ داده است.
بهترین پدران جهان

بهترین پدران جهان

امروز، پدرانی که حساس، مراقب و تسلیم هستند، مورد توجه و تقدیر قرار می‌گیرند. تحقیقات بسیار زیادی که در این زمینه انجام شده است فهم ما را تغییر داده است، در این باره که: پدران چگونه از بدو تولد کودک در شکل دادن به زندگی او نقش دارند و می‌توانند دیدگاه او را نسبت به جنسیت و والد بودن تغییر دهند.
آینشتاین چطور سلبریتی شد؟
رابطۀ نبوغ و ویژگی‌های زیست‌شناختی

آینشتاین چطور سلبریتی شد؟

آینشتاین تنها نابغۀ قرن بیستم نبود، اما چرا فقط او را نمادی از نابغه‌های دوران مدرن می‌دانند؟
داستان زنان جاسوس و رازهایشان

داستان زنان جاسوس و رازهایشان

در طول تاریخ، زنان همواره برای انجام جاسوسی به جذابیت‌های خود متوسل شده‌اند؛ شاید به این علت که جذابیت تنها سلاحی بود که آن‌ها اجازه استفاده از آن را داشتند. اطلاعاتی که توسط شبکه فورکاد گردآوری می‌شد، شگفت‌آور بود. یکی از سرمایه‌های فورکارد دختری ۲۰ ساله به نام جین روسو بود که به ۵ زبان مسلط بود و به عنوان مترجم آلمانی کار می‌کرد. روسو اطراف افسران نازی پرسه می‌زد تا یکی از آن‌ها ساده‌لوحانه اسرار مگویی را برایش فاش کند. او از همین طریق توانسته بود تکنولوژی ساخت موشک، وی-۲، را که اولین موشک بالستیک بود، بدست آورد.
اسناد اف بی آی از انحراف اخلاقی مارتین لوترکینگ
آیا سخنران "رویایی دارم" یک متجاوز بود؟

اسناد اف بی آی از انحراف اخلاقی مارتین لوترکینگ

پرونده‌های اف بی آی که به تازگی افشا شده‌اند، پرده از راز‌هایی برداشته‌اند؛ از جمله اینکه مارتین لوتر کینگ یک الکی همیشه مست بوده و با ۴۰ تا ۴۵ زن در اتاق‌های هتل عیاشی کرده و رابطه نامشروع داشته است، و حتی پدر یک فرزند نامشروع نیز هست. مرد متجاوز دستیار رهبر جنبش حقوق مدنی، مارتین لوتر کینگ بود و مردی که می‌خندید، خود مارتین لوترکینگ، نماد مبارزه با نژادپرستی بود؛ که جملۀ معروف «من یک رویا دارم» اش، که یکسال پیش از این در یک سخنرانی گفته بود، هنوز هم الهام‌بخش فعالان است.
زنان مجرد و بدون بچه؛ شادترین گروه جمعیتی

زنان مجرد و بدون بچه؛ شادترین گروه جمعیتی

«شما یک زن ۴۰ ساله مجرد و بدون بچه را می‌بینید، مایه خجالت است، نه؟ شاید، یک روزی بالاخره مرد رویاهایش را پیدا کند و اوضاعش تغییر کند. اما شاید اینطور نباشد. شاید او مرد اشتباهی را ملاقات کند و اوضاع بدتر شود. شاید او مردی را ملاقات کند که باعث شود او احساس بدبختی بیشتری کند و سلامتی اش به خطر بیفتد و زودتر بمیرد.» علی رغم منفعت‌هایی که مجرد ماندن برای زنان دارد، روایت‌های غالب زنان متاهل و بچه دار را موفق‌تر از زنان مجرد و بدون بچه می‌دانند.
داستان زندانیان سیاسی در آمریکا

داستان زندانیان سیاسی در آمریکا

در درگیری پلیس با اعضای گروه، جنین که نوزاد سه‌ماهه اش، لایف، را در آغوش داشت، زمین خورد. جمجه نوزاد در اثر برخورد با زمین متلاشی شد و همان روز جان داد. این‌بار پلیس فقط با سلاح به سراغ اعضای گروه نرفته بود بلکه با استفاده از هلیکوپتر روی سر آن‌ها بمب آتش‌زا خالی کرده بود. در نتیجه آتش‌سوزی ۱۱ عضو اقدام ۹ شامل بنیان‌گذار گروه، جان آفریقا و ۵ کودک، زنده در آتش سوختند. یکی از این کودکان، پسر دیگر جنین، لیتل فیل بود، که ۱۲ سال داشت.
مبارزه بی‌وقفه انسان‌شناسی به نام اشلی مونتاگو

مبارزه بی‌وقفه انسان‌شناسی به نام اشلی مونتاگو

ردپای تحریف دیدگاه‌‏های علمی درباره نژاد با انگیزه سیاسی را می‏‌توان تا مبارزه بی‏‌وقفه انسان‌‏شناسی به نام اشلی مونتاگو از دهه ۱۹۵۰ به این سو دنبال کرد که تلاش کرد تا کلمه نژاد را، دست‏کم هنگامی که در مورد انسان به کار برده می‏‌شود، به تابو تبدیل کند.
روایت تیدا و سوخا از زندگی دردناکشان به عنوان برده جنسی
قاچاق دختران به چین برای تجارت جنسی

روایت تیدا و سوخا از زندگی دردناکشان به عنوان برده جنسی

این سازمان حقوق‌بشری می‌گوید، زنان به این دلیل در دام برده‌داری جنسی گرفتار می‌شوند که چین اتباع کره‌شمالی را به کشورشان باز‌پس می‌فرستد. آن‌ها در کشور خود با خطر شکنجه شدن مواجه اند. تنها راه فرار سوخا پنجره‌ای بود که حدود ۵ یا ۶ متر از زمین فاصله داشت. یک پین فولادی اکنون ستون فقرات سوخا را که به خاطر پرت شدن از این پنجره به شدت اسیب دید، راست نگه داشته است.
۴