بهترین پدران جهان

بهترین پدران جهان

امروز، پدرانی که حساس، مراقب و تسلیم هستند، مورد توجه و تقدیر قرار می‌گیرند. تحقیقات بسیار زیادی که در این زمینه انجام شده است فهم ما را تغییر داده است، در این باره که: پدران چگونه از بدو تولد کودک در شکل دادن به زندگی او نقش دارند و می‌توانند دیدگاه او را نسبت به جنسیت و والد بودن تغییر دهند.
آینشتاین چطور سلبریتی شد؟
رابطۀ نبوغ و ویژگی‌های زیست‌شناختی

آینشتاین چطور سلبریتی شد؟

آینشتاین تنها نابغۀ قرن بیستم نبود، اما چرا فقط او را نمادی از نابغه‌های دوران مدرن می‌دانند؟
داستان زنان جاسوس و رازهایشان

داستان زنان جاسوس و رازهایشان

در طول تاریخ، زنان همواره برای انجام جاسوسی به جذابیت‌های خود متوسل شده‌اند؛ شاید به این علت که جذابیت تنها سلاحی بود که آن‌ها اجازه استفاده از آن را داشتند. اطلاعاتی که توسط شبکه فورکاد گردآوری می‌شد، شگفت‌آور بود. یکی از سرمایه‌های فورکارد دختری ۲۰ ساله به نام جین روسو بود که به ۵ زبان مسلط بود و به عنوان مترجم آلمانی کار می‌کرد. روسو اطراف افسران نازی پرسه می‌زد تا یکی از آن‌ها ساده‌لوحانه اسرار مگویی را برایش فاش کند. او از همین طریق توانسته بود تکنولوژی ساخت موشک، وی-۲، را که اولین موشک بالستیک بود، بدست آورد.
اسناد اف بی آی از انحراف اخلاقی مارتین لوترکینگ
آیا سخنران "رویایی دارم" یک متجاوز بود؟

اسناد اف بی آی از انحراف اخلاقی مارتین لوترکینگ

پرونده‌های اف بی آی که به تازگی افشا شده‌اند، پرده از راز‌هایی برداشته‌اند؛ از جمله اینکه مارتین لوتر کینگ یک الکی همیشه مست بوده و با ۴۰ تا ۴۵ زن در اتاق‌های هتل عیاشی کرده و رابطه نامشروع داشته است، و حتی پدر یک فرزند نامشروع نیز هست. مرد متجاوز دستیار رهبر جنبش حقوق مدنی، مارتین لوتر کینگ بود و مردی که می‌خندید، خود مارتین لوترکینگ، نماد مبارزه با نژادپرستی بود؛ که جملۀ معروف «من یک رویا دارم» اش، که یکسال پیش از این در یک سخنرانی گفته بود، هنوز هم الهام‌بخش فعالان است.
زنان مجرد و بدون بچه؛ شادترین گروه جمعیتی

زنان مجرد و بدون بچه؛ شادترین گروه جمعیتی

«شما یک زن ۴۰ ساله مجرد و بدون بچه را می‌بینید، مایه خجالت است، نه؟ شاید، یک روزی بالاخره مرد رویاهایش را پیدا کند و اوضاعش تغییر کند. اما شاید اینطور نباشد. شاید او مرد اشتباهی را ملاقات کند و اوضاع بدتر شود. شاید او مردی را ملاقات کند که باعث شود او احساس بدبختی بیشتری کند و سلامتی اش به خطر بیفتد و زودتر بمیرد.» علی رغم منفعت‌هایی که مجرد ماندن برای زنان دارد، روایت‌های غالب زنان متاهل و بچه دار را موفق‌تر از زنان مجرد و بدون بچه می‌دانند.
داستان زندانیان سیاسی در آمریکا

داستان زندانیان سیاسی در آمریکا

در درگیری پلیس با اعضای گروه، جنین که نوزاد سه‌ماهه اش، لایف، را در آغوش داشت، زمین خورد. جمجه نوزاد در اثر برخورد با زمین متلاشی شد و همان روز جان داد. این‌بار پلیس فقط با سلاح به سراغ اعضای گروه نرفته بود بلکه با استفاده از هلیکوپتر روی سر آن‌ها بمب آتش‌زا خالی کرده بود. در نتیجه آتش‌سوزی ۱۱ عضو اقدام ۹ شامل بنیان‌گذار گروه، جان آفریقا و ۵ کودک، زنده در آتش سوختند. یکی از این کودکان، پسر دیگر جنین، لیتل فیل بود، که ۱۲ سال داشت.
مبارزه بی‌وقفه انسان‌شناسی به نام اشلی مونتاگو

مبارزه بی‌وقفه انسان‌شناسی به نام اشلی مونتاگو

ردپای تحریف دیدگاه‌‏های علمی درباره نژاد با انگیزه سیاسی را می‏‌توان تا مبارزه بی‏‌وقفه انسان‌‏شناسی به نام اشلی مونتاگو از دهه ۱۹۵۰ به این سو دنبال کرد که تلاش کرد تا کلمه نژاد را، دست‏کم هنگامی که در مورد انسان به کار برده می‏‌شود، به تابو تبدیل کند.
روایت تیدا و سوخا از زندگی دردناکشان به عنوان برده جنسی
قاچاق دختران به چین برای تجارت جنسی

روایت تیدا و سوخا از زندگی دردناکشان به عنوان برده جنسی

این سازمان حقوق‌بشری می‌گوید، زنان به این دلیل در دام برده‌داری جنسی گرفتار می‌شوند که چین اتباع کره‌شمالی را به کشورشان باز‌پس می‌فرستد. آن‌ها در کشور خود با خطر شکنجه شدن مواجه اند. تنها راه فرار سوخا پنجره‌ای بود که حدود ۵ یا ۶ متر از زمین فاصله داشت. یک پین فولادی اکنون ستون فقرات سوخا را که به خاطر پرت شدن از این پنجره به شدت اسیب دید، راست نگه داشته است.
رد پای سیاستمداران در تجارت کثیف اعضای بدن آلبینوها
زال‌ها نفرین شده‌اند یا نامشروع؟!

رد پای سیاستمداران در تجارت کثیف اعضای بدن آلبینوها

آلبینیسم یا زالی نوعی اختلال ژنتیکی است که فرد گرفتار به آن با مو، پوست و چشم های سفید متولد می شود. در مالاوی اعضای بدن این افراد بسیار ارزشمند است. «استخوان آلبینوها خاصیت آهنربایی دارد. مایعی در بدن آن ها وجود دارد که باعث می شود شما میلیونی پول در بیاورید. به همین علت، سیاست مداران اعضای آن ها را در ماشین های چاپ اسکناس قرار می دهند.»
عروس‌هایی که جای خانه بخت به بردگی جنسی می‌روند

عروس‌هایی که جای خانه بخت به بردگی جنسی می‌روند

در هفته‌های اخیر، بیش از ۲۰ چینی و دلالان پاکستانی، شامل حداقل یک کشیش کاتولیک، به جرم ارتباط داشتن با این ازدواج‌های بی شرمانه دستگیر شده اند. آژانس تحقیقات فدرال پاکستان به بی بی سی گفته است که «گروه‌های مجرم چینی زنان پاکستانی را بعد از عقد ازدواج به تجارت جنسی وادار می‌کنند.»
سفر به مکانی ناموجود در
در طبقه پنجم هتل "یانگاکدو" چه خبر بود؟

سفر به مکانی ناموجود در "کره شمالی"

دانشجوی آمریکایی "اتو وارمبیر" در سفر به کره شمالی و اقامت در هتل "یانگاکدو" بود که بازداشت و درنهایت کشته شد. "کلوین سان" پزشک آمریکایی شبی را در طبقه‌ای مخفی در این هتل سپری کرده بود و به دیگر مسافران هشدار می‌دهد از آن دور بمانند.
مصاحبه با سردبیر ویکی‌لیکس

"هر کاری کردند تا زندگی جولیان آسانژ را جهنم کنند"

آن‌ها یک بار لکه‌ای روی کلید لامپ دستشویی دیدند و گفتند که مدفوع جولیان آسانژ بوده است. رییس جمهور اکوادور از این گزارش به عنوان مدرکی استفاده کرد که بگوید جولیان آسانژ مدفوعش را روی در و دیوار سفارت می‌مالیده است. منظورم را می‌فهمید؟ آدم چقدر می‌تواند حقیر باشد و چنین بحث‌های سخیفی بکند.
۵