نوستالژی؛ مرهمی برای تنهایی
یاد گذشته‌ها بخیر

نوستالژی؛ مرهمی برای تنهایی

لحظه‌ای که یک رهگذر مهربان از ما عکس گرفت، احساس سرخوشی وجودم را پر کرد. زمانی طعم زندگی کامل را خواهیم چشید که همزیستی حضور و فقدان را پذیرا شویم. حالا عکس جدید خانوادگی‌مان در کنار قاب عکس قدیمی من و مادرم روی پیانو جا خوش کرده است و من با دیدن هر دو به وجد می‌آیم.
پدیده «عقل‌شان به لنزشان» است!

پدیده «عقل‌شان به لنزشان» است!

مشکل از آنجا شروع می‌شود که از مرحله‌ای، مخاطبان آلبوم‌های مجازی، در همان حالی که تصویر شما را پسند می‌کنند، خویشتن خویش را قضاوت می‌کنند؛ زمانی که مخاطب با چند تصویر منتخب از چند فرد گوناگون مواجه شود، ذهنش شروع به سناریوسازی کرده و قبل و بعدی برای عکس‌ها می‌سازد.
چگونه عاشق شوید و چه کسی را برای ازدواج انتخاب کنید؟
اصلاح سوءبرداشت‌هایی درباره عشق

چگونه عاشق شوید و چه کسی را برای ازدواج انتخاب کنید؟

اینکه تا چه اندازه روزتان را شبیه به هم سپری می‌کنید، شبیه به هم پول خرج می‌کنید، شبیه به هم دنیا را می‌بینید، همگی در شادی شما تأثیر دارد؛ این شباهت و تطابق و سازگاری از جذابیت ابتدایی‌ای که دو فرد نسبت به هم احساس می‌کنند، مهمتر است.
هدفتان در زندگی وسعت است یا عمق؟
وسعت یاور عمق است، نه دشمن آن

هدفتان در زندگی وسعت است یا عمق؟

اگر به دنبال انجام کار‌های متعددی باشیم، تجربه‌های متنوعی خواهیم داشت، اما در آخر کار، احتمالاً در همه‌چیز معمولی خواهیم بود. کتابی جدید می‌خواهد ما را قانع کند که این پیام کاملاً نادرست است و بر خلاف تصورمان همه‌کاره‌ها و همه‌چیزدان‌ها شانس بیشتری برای موفقیت در زندگی دارند.
آیا کمتر کار کردن بخشی از آینده بشر خواهد بود؟
برای نجات زمین

آیا کمتر کار کردن بخشی از آینده بشر خواهد بود؟

یک ایده جدید برای معکوس کردن این روند وجود دارد: و آن اینکه کمتر کار کنیم؛ اقتصاد جهانی را کند کنیم و اشتهای ظاهراً پایان‌ناپذیر خود برای مصرف بیشتر را محدود کنیم. آیا این کار امکان‌پذیر است و آیا واقعاً به نجات زمین کمک می‌کند؟ نتیجه پژوهشی که توسط مدرسه تجارت هِنلی انجام شد نشان داد ۴ روز در هفته کار کردن هر سه شاخص توسعه انسانی را ارتقاء می‌دهد. برطبق این گزارش سه-چهارم کارگران (۷۸ درصد) با ۴ روز کار کردن در هفته خوشحال‌تر بودند؛ ۷۰ درصد استرس کمتری احساس می‌کردند و ۶۲ درصد کمتر غیبت از کار به دلیل بیماری داشتند.
خانه‌ای که سوزاندیم و خاکستر کردیم
آیا امیدی باقی مانده است؟

خانه‌ای که سوزاندیم و خاکستر کردیم

اما در برابر وحشتناک‌ترین سناریوی پیش روی تمدن انسانی، بعید است پیروزی به این آسانی‌ها باشد: تغییرات اقلیمی دارند جهنمی را به پا می‌کنند که خاموش نخواهد شد. ناامید نباشید، اما بهتر است بترسید.
چگونه ساعت زنگدار به زندگی معنا می‌بخشد؟
تجربه زیسته یک خبرنگار از ترکِ تلفن همراه

چگونه ساعت زنگدار به زندگی معنا می‌بخشد؟

ساعت زنگدار به من کمک کرد بپذیرم که جهان بدون من هم ادامه دارد. ساعت زنگدار دری به سوی دنیای دیگر نیست؛ ساعت زنگدار یادآور این است که باید برخیزیم و در همین دنیا زندگی کنیم. من هنوز تلفن همراهم را دوست دارم. صبح‌ها مطالب بیشتری (از شب قبل) وجود دارد که می‌توانم همه را با هم ببینم و در این وضعیت، می‌توانم امیدوار باشم استوری‌های دیگران را درست چند ثانیه بعد از پست کردن نمی‌بینم.
چگونه به
آیا تعطیلات زیادی آدم ها را دلزده می کند؟

چگونه به "نقطه طلایی" تعطیلات برسیم؟

تعطیلات فوق العاده اند، اما زمانی می‌رسد که می‌گوییم «هیچ جایی خانه‌ی خود آدم نمی‌شود» و هوای بازگشت به سرمان می‌زند. آیا دلتنگی برای خانه به این علت است که ما به «نقطه‌ی طلایی» رسیده ایم؟
آیا سرنوشت ما مردن در کنار ربات‌هاست؟

آیا سرنوشت ما مردن در کنار ربات‌هاست؟

بسیار محتمل است که زندگی خیلی از ما شبیه این داستان به پایان برسد: یعنی در حالی چشم از جهان فرو می‌بندیم که در خانه نشسته ایم و دور تا دورمان را سنسورها، دستگاه‌های یاری دهنده مجهز به تشخیص گفتار و دستگاه‌های اتوماتیک یادآوری مصرف قرص گرفته است؛ و البته یک ربات «همدم» هم هست که برای رفع تنهایی در کنارمان داشتیم.
۵