ستاره‌های بازیگری، برگ برنده

ستاره‌های بازیگری، برگ برنده "هم‌گناه"

ترکیب گروه بازیگران سریال «هم‌گناه» و استفاده از بازیگرانی که مدت‌هاست سریالی بازی نکرده‌اند یا برای اولین‌بار به نمایش خانگی می‌آیند، امتیاز ویژه‌ای برای این سریال است و می‌تواند آن را نسبت به دیگر آثار این مدیوم، در جایگاه متفاوتی قرار دهد.
فیلم‌های

فیلم‌های "ویروسی" در هالیوود

بیماری‌ها، از جذام تا ایدز، تاریخ انسانی را شکل داده‌اند. بنابراین عجیب نیست که ویروس‌ها موضوع فیلم‌های ژانر وحشت و علمی- تخیلی شوند.
در افتتاح هفتادمین دوره برلیناله چه گذشت؟

در افتتاح هفتادمین دوره برلیناله چه گذشت؟

در افتتاحیه فستیوال فیلم برلین که یکی از سه فستیوال مهم دنیای سینما قلمداد می‌شود، همه چیز پیرامون بیگانه‌ستیزی می‌چرخید و تغییر مدیریت که در هفتاد سالگی این فستیوال نوید فصلی تازه را می‌دهد.
چه فیلم‌هایی نوروز ۹۹ اکران می‌شوند؟

چه فیلم‌هایی نوروز ۹۹ اکران می‌شوند؟

سال آینده نیز همانند امسال قرار بر این شده فیلم‌های حاضر در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در اولویت اکران نوروزی باشند و طی چند روز اخیر چند فیلم متقاضی اکران نوروزی شدند.
مطرب، پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران

مطرب، پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران

آخرین ساخته مصطفی کیایی که خود نیز نگارش فیلم‌نامه آن را بر عهده دارد. داستان یک خواننده کوچه بازاری پیش از انقلاب به نام ابراهیم خوش لحن با بازی پرویز پرستویی است.
سیمرغ

سیمرغ "روز صفر" به جشنواره بازگشت

هیأت داوران بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر که ابتدا گفته بودند ممکن است سیمرغ را از روز «صفر» پس بگیرند دیروز با نوشتن نامه‌ای سیمرغ این بخش را به ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر تحویل دادند تا جشنواره برای این سیمرغ تصمیم بگیرد.
معرفی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر

معرفی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر

امسال با جشنواره‌ای مواجهیم که از یک طرف هم اسامی باسابقه‌ای مثل مسعود کیمیایی، مجید مجیدی و ابراهیم حاتمی‌کیا در آن فیلم دارند و هم استعداد‌های جدیدی مانند محمد کارت و برادران ارک.
معرفی داوران جشنواره سی و هشتم

معرفی داوران جشنواره سی و هشتم

همچنین از اعضا هیات داوران این دوره جشنواره رضا پور حسین را باید نام ببریم که در سینما و تلویزیون بیشتر او را به عنوان مدیر فرهنگی با مسوولیت اجرایی می‌شناسند.
موفق‌ترین فیلم‌های اکران۲۰۲۰

موفق‌ترین فیلم‌های اکران۲۰۲۰

هفته گذشته پرفروش‌ترین فیلم روی پرده در سینمای جهان «پسران بد برای زندگی» بود که در سه روز پایان هفته نزدیک به ۶۰ میلیون دلار گیشه داشت و پیش‌بینی می‌شود در چهار روز به مرز ۷۰ میلیون دلار برسد.