فیلم سال دوم دانشکده من؛ تصویری دیگر از نسل سوخته
سفری در ذهنیت نسل جدید

فیلم سال دوم دانشکده من؛ تصویری دیگر از نسل سوخته

اما ماهیت شخصیت‌پردازی علی چگونه است که در زمان دلواپسی برای آوا با مهتاب در حال صمیمی شدن و دل در گرو او گذاشتن است؟! شاید این هم گذر زمان است که در پایان فیلم او را به گونه‌ای دیگرمی‌بینیم.
ماجرای نیمروز: ردخون؛ درامی رقیق و مستندگونه

ماجرای نیمروز: ردخون؛ درامی رقیق و مستندگونه

چیزی که در فیلم اول، مهدویان هوشمندانه از تصویرکردنش پرهیز کرده بود و فقط یک سمت ماجرا را به تصویر کشیده بود، تا اینجا در فیلم دوم، در یک فاصله زمانی چندساله، زمانی که خط‌کشی‌ها روشن‌تر از هر وقت دیگری شده، به سراغش برود.
مستند

مستند "مهین"؛ زنی که قاتل زنجیره‌ای بود

فارغ از اینکه مهین تنها زن قاتل زنجیره‌ای در ایران شناخته می‌شود، موضوع پرونده او زمان خاصی را شامل نمی‌شود و ممکن است در هر برهه چنین اتفاقی برای هر کسی بیفتد.
فیلم

فیلم "روسی"؛ تصاویر کارت پستالی جناب کارگردان

اصرار بازیگران برای بازی‌های گل درشت، مثل صدای عجیب صابر ابر یا خدا خدا کردن میلاد کی‌مرام که نمی‌دانم کی قرار است یک بازی درست از خودش نشان دهد یا گریه‌های خنده‌دار امیر آقایی مقابل طناز طباطبایی که «آه من تو را دوست دارم، من بدون تو می‌میرم» خلاقیت است؟
فیلم

فیلم "چاقی"در اکران "فیلم سوزی"

خیلی از فیلم‌های خوب آن دوره را که توسط فیلم اولی‌ها ساخته شده بود وارد بخش مسابقه نکرده بودند. بعد از جشنواره فیلم با دست خالی از جشنواره خارج شد و به‌نظرم اصلاً دیده نشد.
بازار مکاره پردیس‌های سینمایی ایران

بازار مکاره پردیس‌های سینمایی ایران

در نهایت در شهریور ماه امسال فقط ۹۵۵ هزارنفر به سالن‌های سینما آمده‌اند. با وجود افزایش قیمت بلیت، مرداد و شهریورماه امسال سینمای ایران نسبت به سال گذشته افت فروش چشم‌گیری هم داشته است.
معضل همیشگی در گریم سریال‌های ایرانی
سریال ستایش کیمیای جوانی

معضل همیشگی در گریم سریال‌های ایرانی

اتفاقی که مخاطبان آن را به «بنجامین باتن»‌ی شدن ستایش تعبیر کرده‌اند و گفته‌اند که احتمال دارد ستایش در فصل بعدی تبدیل به نوزاد شود!
آخر و عاقبت سریال «هیولا»

آخر و عاقبت سریال «هیولا»

هوشنگ شرافت به‌عنوان میراث‌دار شرف و صداقت سنتی، پس از چند ماه به دلیل «حسن سابقه» آزاد شده، اما او دیگر آن هوشنگ شرافت گذشته نیست. هنوز مزه مارچوبه زیر دندانش است و وسوسه‌اش می‌کند.
مصائب

مصائب "رستاخیز"

با این حال سازندگان فیلم و مدافعان رستاخیز می‌گویند در بین بسیاری از مراجع تقلید شیعه حکم نشان دادن چهره معصومین مشخص است و نباید به این دلیل فیلم توقیف شود.
گفتگو با راما قویدل، کارگردان فیلم «چاقی» به بهانه اکران در سینما‌ها

"چاقی" با فیلمنامه‌ای تکه پاره ساخته شد

در واقع ممیزی شاکله فیلمنامه را به هم ریخته و امکان ترمیم در شکل نهایی فیلم وجود نداشت و من هم فضا برای پرداخت نداشتم.
سینمای خانگی، سینمای بساز بفروشی
چرا اغلب سریال‌های شبکه نمایش خانگی این همه سطحی، مبتذل و غیرقابل دیدن هستند؟

سینمای خانگی، سینمای بساز بفروشی

بازار این شبکه برای تولید و عرضه محصولات هنری داغ داغ است. اما آن چیزی که در این میان توجه‌ها را به خود جلب می‌کند از یکسو کیفیت نازل این سریال‌هاست و از سوی دیگر افزایش سرسام‌آور تولید چنین مجموعه‌هایی.