"مردی بدون سایه"، روایتی از داستان‌های نظامی و عطار

دو نکته قابل اهمیت در این مورد وجود دارد؛ اول اینکه رمان‌نویس‌های ما خیلی متکی به ادبیات هستند و تصویر‌سازی (نه به معنای شرح تصویری) در ذات درام و داستان‌شان وجود ندارد و قصه‌های‌شان قابلیت تصویری بالایی ندارد.

"نون خ. ۲"؛ کمدی کلامی و طنز موقعیت

تصور اینکه دو دهه بعد او را در جایگاه یک بازیگر خلاق در هر دو عرصه طنز و جدی و یک مجموعه‌ساز متفاوت و ارزشمند تلویزیونی ببینیم، چندان ساده نبود؛ ولی مرد طناز بیجاری که از نسل طناز «ساعت خوشی‌ها» است، به این تصور دشوار لباس واقعیت پوشانید.
فیلم 1917، روایت حرکت در مسیر زندگی

فیلم 1917، روایت حرکت در مسیر زندگی

در این مسیر، اما انتخاب، حرف اول را می‌زند، زمانی که از بلیک خواسته می‌شود برای ماموریت یک همراه انتخاب کند، انتخابی که ظاهرا با بلیک آغاز می‌شود ولی توسط اسکوفیلد ادامه پیدا می‌کند
اکــران

اکــران "خـروج" شکست خورد؟

همان‌طور که درباره محصولات نتفلیکس، نمی‌توان قاچاق گسترده آن‌ها را دلیلی بر شکست آن بیان کرد، طرف قاچاق «خروج» را نیز نمی‌توان به معنای شکست این طرح دانست.
مخاطب، قربانی‌جسارتِ
امیرپورکیان سکانس‌های ممیزی‌شده را منتشر کرد

مخاطب، قربانی‌جسارتِ "سریال ممنوعه"

می‌دانیم که برای نمایش این موضوعات در فیلم و سریال‌ها محدودیت‌هایی وجود دارد و معمولا در سینما یا نمایش خانگی با اشارات غیرمستقیم یا نشان ندادن جزئیات، این مسائل به تصویر کشیده می‌شود.
سریال‌هایی که در ماه رمضان ۹۹ از تلویزیون خواهید دید

سریال‌هایی که در ماه رمضان ۹۹ از تلویزیون خواهید دید

پیش از این قرار بود «می‌جان» به عنوان سریال مناسبتی در ماه مبارک رمضان هرشب روی آنتن شبکه سه سیما برود، اما تصویربرداری این سریال مدت هاست به جهت شیوع بیماری کرونا متوقف شده و تنها بخشی از سکانس‌های پایانی آن باقی مانده است، حالا تصویربرداری آن به زمان دیگری موکول شده، تا جای خود را در ماه رمضان به سریال "سرباز" به کارگردانی "هادی مقدم دوست" بدهد.

"دوپینگ" سریال فانتزی و جادوییِ تلویزیون

دوپینگ با فضا و داستان فانتزی‌اش درباره دختر و پسری که با مصرف قرص توانایی‌های فوق‌بشری به دست می‌آورند، شباهتی به دیگر سریال‌های ایرانی ندارد. موضوعی که کلیت سریال را با کارنامه خالقش، رضا مقصودی پیوند می‌دهد.
تلویزیون درجستجوی ستون پنجم سریال پایتخت
ادامه جنجال بر سر سکانس "همسفر" و "ممل آمریکایی"

تلویزیون درجستجوی ستون پنجم سریال پایتخت

واکنش برخی فعالان سیاسی و رسانه‌های اصولگرا به سریال پایتخت و البته مدیریت علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما همچنان ادامه دارد. روزنامه کیهان ضمن اشاره به سکانس پایانی سریال که آن را "ادای دین به سینمای آن دوره و بازیگرانش" دانسته، ایرادات "پایتخت" را منحصر به این صحنه ندانست و نوشت: «نه فقط قسمت آخر مجموعه پایتخت که کل فیلمنامه و اکثر قسمت‌های پایتخت ۶ مورد اعتراض منتقدان قرار گرفته و باعث شده تا این مجموعه را فاقد ارزش‌های کیفی لازم جهت پخش در رسانه ملی بدانند. "
عرضه آنلاین فیلم‌های اکران نشده در روز‌های کرونایی

" خروج " حاتمی کیا از گیشه؛ عرضه آنلاین به جای سینما

نامشخص بودن زمان فعالیت دوباره سینما‌ها باعث شده تا بسیاری از سینماگران طرح عرضه آنلاین فیلم‌های اکران نشده و پروژه "تاسیس وی. او. دی ملی" را دنبال کنند تا چرخ این صنعت در روز‌های کرونایی هم بچرخد. ۲۵ اسفند ماه چند هفته پس از تعطیلی سینماها؛  انجمن صنفی تهیه‌کننده ـ. کارگردانان در نامه‌ای خطاب به سیدعباس صالحی (وزیر ارشاد) و آذری جهرمی (وزیر ارتباطات) اجرای ضربتی پروژه «تاسیس وی. او. دی. ملّی» را خواستار شدند.
چرا پایتخت ۶ توی ذوق مخاطب زده است؟

چرا پایتخت ۶ توی ذوق مخاطب زده است؟

البته پایتخت ۶ با تمام ضعف‌هایی که دارد جذابیت‌های بسیاری هم دارد که توانسته مخاطب را با خود همراه کند. از این منظر یک سر و گردن از سایر کار‌های صدا و سیما بالاتر است.
فیلم

فیلم "سرخپوست"؛ شگفت‌انگیز در اجرا

دوربین در «سرخپوست» هویت دارد و می‌توان نقش آن را با نقش شخصیت‌های داستان برابر دانست؛ درواقع نیما جاویدی در «سرخپوست» علاوه‌بر روایت سرراست و خوشایند داستانِ فیلم، به نوعی تجربه فرمی‌درخشان نیز دست یافته که در سینمای ایران -نه بی‌سابقه اما- کم‌سابقه است.
فیلم

فیلم "انگل"؛ سمفونی ناگزیر تقدیر‌

فیلم برای پرهیز از پیشداوری منفی مبنی بر موروثی بودن ثروت پارک، اشاره دارد به اینکه پدر خانواده از صفر شروع کرده و فی‌المثل یک رانتخوار دولتی نیست بلکه به عنوان یک کارآفرین صنعت آی تی او و خانواده‌اش استحقاق رفاه امروزشان را دارند.
فیلم

فیلم "جوکر"، پایان گفتگو در جامعه‌ای است که «پول» خدا شده است

این خندیدن جوکری، فرادروغین و اصیل است. چراکه او به تصمیم حقیقی و از قبل خودش می‌خندد. نگاه او به زندگی در واقع یادآور نمایشنامه‌های اوژن یونسکو است که در حقیقت تلخ‌تر و تاریک‌تر از تراژدی است. یونسکو فکر می‌کرد امر کمیک بازتاب ناامیدی است.