رویای «ماسک» برای ذهن‌خوانی

رویای «ماسک» برای ذهن‌خوانی

او و این شرکت جدیدش حالا جزئیات تازه‌ای از تحقیقات در این زمینه فناوری را ارائه کرده‌اند. هدف فعلی آن‌ها تعبیه دستگاهی در (مغز) افراد فلج شده است تا آن‌ها به کمک آن بتوانند تلفن‌های هوشمند و کامپیوتر‌ها را کنترل کنند.
حقیقتی درباره برتری مردان در مهارت‌های فردی

حقیقتی درباره برتری مردان در مهارت‌های فردی

«فارغ از اینکه ثابت شده تفاوت در توانایی و استعداد مردانه و زنانه ریشه در بیولوژی متفاوت آن‌ها دارد، شناخت فضایی یک مورد مطالعاتی دقیق و دامنه دار است که قدرت جهان در شکل دادن به مهارت‌ها فردی را نشان می‌دهد.»
آیا زلزله کرمانشاه نتیجه یک پروژه مخفی آمریکایی بود؟‌

آیا زلزله کرمانشاه نتیجه یک پروژه مخفی آمریکایی بود؟‌

زلزله و زمین‌شناسی یکی از اهداف اصلی این بحران است، هربار که زلزله‌ای بزرگ شهری را می‌لرزاند بحث از پروژه‌ای مخفی و نظامی می‌شود، هربار زلزله‌ای کوچک شهری را می‌لرزاند برخی شروع به «پیشبینی» یا «پیشگویی» زمان وقوع زلزله بعدی می‌کنند.
بچه‌هایی که نزدیک بزرگراه‌ها زندگی می‌کنند، در معرض خطرند!
جدیدترین تحقیقات خبر می‌دهند

بچه‌هایی که نزدیک بزرگراه‌ها زندگی می‌کنند، در معرض خطرند!

قرار گرفتن در معرض میزان بالای ذرات معلق در اتمسفر یا PM ۲،۵ امکان خطر شکست در دامنه آزمایش‌های رشدی را تا ۳.۲ درصد بالا می‌برد در حالیکه قرار گرفتن در معرض میزان بیش از حد معمول ازون این خطر را تا ۱.۷ درصد افزایش می‌دهد.
درمان بیماری‌ ژنتیکی با ویروس ایدز

درمان بیماری‌ ژنتیکی با ویروس ایدز

ژن درمانی شامل گرفتن مغز استخوان کودکان و اصلاح نقص ژنتیکی آن‌ها در دی ان‌ای و بلافاصله بعد از تولدشان بود. ژن درست Correct که برای درمان نقص استفاده شد، در ویروس تعدیل شده‌ی اچ آی وی تزریق شده بود. ویروس اچ آی وی عامل بیماری ایدز است.
تکنولوژی چگونه تصور انسان از خودش را تغییر داد؟
شلیک، با دوازده ثانیه اختلاف

تکنولوژی چگونه تصور انسان از خودش را تغییر داد؟

او به‌دنبال اتفاقات جزئی و ملموسی است که در ابتدای قرن بیستم رخ داد و تکلیف انسان را با تکنولوژی و خودش معلوم کرد: از مأموران سانسور روسی گرفته، تا ضدهوایی ارتش انگلستان.
غول‌های عاشق
بیزینس اینسایدر معرفی کرد

غول‌های عاشق

دیلر شرکت اینترنتی IAC را در سال ۱۹۹۵ تاسیس کرد و حالا به‌عنوان رئیس هیات مدیره این شرکت و Expedia کار می‌کند. فارستنبرگ یک طراح برجسته و مالک یک شرکت فعال در زمینه مد است که بعد از ازدواجش با یک خانواده برجسته آلمانی، شهرتش چند برابر شد.
چگونه زنان روس در فناوری پیشقدم شدند؟

چگونه زنان روس در فناوری پیشقدم شدند؟

دختران روس از همان کودکی به دنبال حل مسائل ریاضی با کمک والدین و معلم‌هایشان هستند. ازسوی دیگر در روسیه تعداد معلمان زن از مرد بیشتر است و این آموزگاران، دختران را بیشتر به تکنولوژی، علم و شاخه‌های مختلف آی تی تشویق می‌کنند.
اجداد انسان کجا از

اجداد انسان کجا از "کپی‌های بزرگ" جدا شدند؟

براساس تئوری خروج از شرق آفریقا، احتمالا تغییرات اقلیمی مخاطره‌آمیز، باعث آغاز فرگشت (تکامل) گونه‌های پیش‌سَرده انسان بوده است. یک تیم به رهبری پروفسور بوهمه، نشان دادند که بیابان صحرای بزرگ آفریقا بیش از هفت میلیون سال پیش تشکیل شده است. این تیم، این نتایج را بر اساس تحلیل‌های زمین‌شناسی رسوب‌های محل کشف این دو فسیل، به دست آورده‌اند.
آیا ما در جهان تنهاییم؟

آیا ما در جهان تنهاییم؟

اگر قرار باشد حیات پیچیده روی سیاره‌ای به تکامل برسد، سیاره نخست باید به مدتی طولانی در ثباتی نسبی به سر برد. پیدایش حیات پیچیده روی زمین متعاقب سه میلیارد سال تکامل حیات میکروبی رخ داد. چقدر احتمال دارد سیاراتی یافت شوند که مانند زمین، چند میلیارد سال شرایط ثبات نسبی را از سر گذرانده باشند؟
انسان می‌تواند با هک بدن خود به عمر جاودانه برسد؟

انسان می‌تواند با هک بدن خود به عمر جاودانه برسد؟

اگرچه این هدف اندکی غیرواقعی و خنده‌دار به نظر می‌رسد، ولی باید توجه داشت که بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری حاضر در دره سیلیکون سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند تا با کاشت تراشه‌های کوچک در بدن یا استفاده از سیستم‌های هوشمند مانیتورینگ بتوانند پیری در بدن انسان را به تعویق بیندازند و عمرانسان را تا دو برابر افزایش دهند.
افزایش بی‌سابقه توانایی هوش مصنوعی

افزایش بی‌سابقه توانایی هوش مصنوعی

کاربرد‌های هوش مصنوعی در جهان رو به افزایش است. استفاده از هوش دست‌ساخته بشر با این هدف رواج یافته تا در زمینه‌های مختلف بتواند به بهبود روند‌های سخت، تکراری و نیاز به نیروی انسانی بالا به انسان‌ها کمک کند. این موضوع حالا به جذابیتی خاص برای فناوران تکنولوژی تبدیل شده است که در نتیجه آن ابداع وسایل متکی به هوش مصنوعی و استفاده از آن را افزایش داده است.
آیا گوگل مرد سفیدپوست است؟!
مسأله نژاد برتر در پلتفرم‌های بزرگ اینترنتی

آیا گوگل مرد سفیدپوست است؟!

حمله مرگبار زیرگرفتن افراد با اتومبیل که از روش‌های کاربردی گروه تروریستی داعش محسوب می‌شود آگوست گذشته در شارلوتزویل ویرجینیای امریکا هم واقعه خونین را رقم زد تا براساس آن یک جوان ۲۰ ساله ساکن ایالت اهایو در یک اقدام مشابه و کشتن یک زن جوان، ۱۹ نفر از مخالفان تظاهرات طرفداران برتری سفیدپوست را زخمی کند و این سؤال مطرح شود که آیا زیر گرفتن مردم در شارلوتزویل یک اقدام تروریستی بود یا جنایتی برخاسته از خشم و نفرت جوان امریکایی را به نمایش گذاشت.