ارتباط شگفت انگیز وای فای با کج خلقی

ارتباط شگفت انگیز وای فای با کج خلقی

دبیر انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران گفت: خستگی زودرس، اختلالات خلقی، افسردگی و بی‌خوابی شایع‌ترین عوارض این دسته از امواج‌ها شناخته شده است. علاوه بر آن زایمان‌های زودرس، ناباروری، سقط‌های مکرر و ابتلا به انواع سرطان‌ها بویژه سرطان‌های مغزی و عصبی بسیار زیاد است.
چرا از غلغلک دادن لذت می‌بریم؟
ریشه‌های باستانی غلغلک

چرا از غلغلک دادن لذت می‌بریم؟

کنیس‌مِسیس واکنش ابتدایی است؛ یک احساس خارش آهسته که توسط حرکت آرام شی‌ای روی پوست ایجاد می‌شود. این حس فراگیر است. رابرت می‌گوید: «به نظرم مارمولک‌ها، حشرات و تقربیا تمام موجودات نوعی از این حس را دارند که با دستگاه دفاعی سطح بدن سر و کار دارد.» جانوران باید علیه حشرات و انگل‌های گزنده بتوانند از خودشان دفاع کنند. حال فرقی نمی‌کند که این واکنش خاراندن گوش باشد یا چیز دیگر؛ زیرا کنیس‌مِسیس نیز دقیقا چنین واکنشی را توصیف می‌کند.
12سال پیش در چنین روزی چه لباسی پوشیده بودید؟!
تلخ و شیرین زندگی کسانی که هیچ چیز را فراموش نمی‌کنند

12سال پیش در چنین روزی چه لباسی پوشیده بودید؟!

افراد اندکی وجود دارند که بتوانند هر روز زندگیشان با جزییات تقریباً کامل به یاد بیاورند؛ و حال پس از سالها پژوهش، دانشمندان عصب‌شناسی بالاخره در حال متوجه شدن علت این موضوع هستند.
کشف باکتری‌ای که می‌توان ناجی جان انسان باشد

"ریش" انسان را نجات می‌دهد

آدام رابرتز این قاتلان خاموش را شناسایی کرده و آن را بخشی از گونه‌ای که "استافیلوکوکوس اپیدرمیس" نامیده می‌شود، می‌داند. وقتی که این باکتری را علیه نوع شدیداً مقاوم به دارویی از "اسچرسیچیا کولی (E. coli)" آزمایش کرد، این باکتری با قدرت توانست آن را بکشد.
رازهایی درباره
تازه‌ترین پژوهش در رابطه با خمیازه کشیدن منتشر شد

رازهایی درباره "خمیازه کشیدن"

تحقیقات اندکی در حمایت از چند نظریه‌ای که در ارتباط با چرایی خمیازه کشیدن وجود دارند، انجام شده است. اول اینکه، فقط وقتهایی که خسته هستیم نیست که خمیازه می‌کشیم. همچنین احتمالاً نشانگر کمبود اکسیژن هم نیست، هر چند که این نظریه خیلی پرت هم نیست. این نظریه‌ احتمالاً ناشی از این واقعیت است که کم عمق نفس کشیدن در کل مشکل‌زا است.
شما چقدر نئاندرتال هستید؟
داستان یک تصادف در تاریخ

شما چقدر نئاندرتال هستید؟

من 2.5 درصد نئاندرتال هستم. این نتیجۀ آنالیز ژنتیک نمونۀ دی‌ان‌اِی من است و قدری از میانگین 2.7 درصدی اروپا پایین‌تر است.
چرا مغز هرگز استراحت نمی‌کند؟
بیکارگی منحصر به فرد

چرا مغز هرگز استراحت نمی‌کند؟

متاسفانه رویاپردازی و خیال پرداز بودن شهرت بدی پیدا کرده است. اما عصب‌شناسان دریافته‌اند که یک ذهن سرگردان نه تنها بد نیست، بلکه می‌تواند فوایدی را هم برای صاحبش در بر داشته باشد.
چگونه یک دروغگو را شناسایی کنیم؟
نتایج یک مطالعه علمی

چگونه یک دروغگو را شناسایی کنیم؟

دروغ‌گوها همه جا هستند، ولی نمی‌توان آن‌ها را به سادگی تشخیص داد. در این رابطه بهتر است زبان بدن و جهت چشم‌ها را فراموش کنید، زیرا روش‌های بهتری برای شناسایی دروغ‌گوها وجود دارند. فراموش نکنید که هیچ دروغ‌سنج بدون ایرادی وجود نداد، ولی شما می‌توانید با کمی بردباری، تدبیر و ذکاوت کاری کنید که خورشید از پشت ابر بیرون آید.
باید به بوی پا افتخار کنیم؟!
بوی بد پا به نجات جان انسان‌ها می‌آید

باید به بوی پا افتخار کنیم؟!

بوی بد پا نباید باعث خجالت ما شود. در واقع بوی بد پا یکی از علائم خوبی حیاتی ما است. دیوید رابسون در مورد اکوسیستم بین انگشت‌های پا حرف‌های جالبی دارد.
مغز؛ بودن یا نبودن؟
می‌شود بدون مغز هم زندگی کرد؟

مغز؛ بودن یا نبودن؟

اسفنج‌ها در معنای زندگی و منشا حیات تعمق نمی‌کنند. اما از برخی جهات در کلیت قضیۀ زندگی کردن از ما بهترند. آنها میلیونها سال است که در این سیاره زندگی کرده‌اند، و توانسته‌اند با جذب مواد مغذی از طریق منافذ بدنشان، این همه مدت در کف اقیانوس دوام بیاورند.