تصویری با وضوح بالا از سیاره مشتری

تصویری با وضوح بالا از سیاره مشتری

برای دستیابی به تصویری با این وضوح بالا، دانشمندان از تکنیکی بنام "تصویربرداری لاکی" استفاده کردند که می‌تواند اثر مبهمی که هنگام دیدن مشتری، در اثر جو آشفته زمین ایجاد می‌شود را از بین ببرد.
انفجار مخزن روسی در فضا به ۶۵ تکه 

انفجار مخزن روسی در فضا به ۶۵ تکه 

این انفجار ربطی به تصادم با دیگر اجسام در مدار زمین ندارد. شایان ذکر است که انفجار مخزن شماره ۳۷۷۵۶ در کاتالوگ نظامی آمریکا مربوط به اجسام فضایی با نشان بین آلمللی ۲۰۱۱-۰۳۷ ب. به ثبت رسیده است.
کشف نزدیک‌ترین سیاهچاله به زمین

کشف نزدیک‌ترین سیاهچاله به زمین

جرم این شی که فرض می‌شود یک سیاهچاله باشد حداقل چهار برابر خورشید است. منجمان تاکنون چیزی بیش از ۲۰ سیاهچاله را در کهکشان راه شیری کشف کرده اند که بیشتر آن‌ها درحال برهم کنشی قوی با قرص برافزایشی اطراف هستند.
سرگردانی قطب مغناطیسی زمین

سرگردانی قطب مغناطیسی زمین

جدیدترین الگویی که این گروه تدوین کرده نشان می‌دهد که حرکت قطب به سوی روسیه ادامه خواهد یافت، اما به تدریج کندتر خواهد شد. حداکثر سرعت آن به ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر در سال رسیده است.
از

از "لایه اوزون"چه می‌دانید؟

رابطه طوفان‌های قطبی و لایه اُزون در مقام مقایسه همچون نسبت فروبردن چاقو در ظرفی پر از آب است که پس از بیرون‌آوردن چاقو، محتوای برش‌خورده به جای خود بازگشته و اتصال بین مواد تشکیل‌دهنده مجددا کامل می‌شود.
فیلمسازی در فضا

فیلمسازی در فضا

تام کروز قصد دارد با کمک برنامه فضایی اسپیس-اکس متعلق به ایلان ماسک، در فضا یک فیلم اکشن بسازد.
سقوط ۴۰ هزار تن ذرات فضایی به زمین

سقوط ۴۰ هزار تن ذرات فضایی به زمین

سقوط این ذرات بر زمین بطور یکسان در تمام نقاط سیاره ما رخ نمی‌دهد. برای نمونه، سقوط آن‌ها در قطب‌های زمین دوبرابر کمتر از خط استوا می‌باشد.
تمدن فرازمینی در کهکشان‌های بیضوی؟!

تمدن فرازمینی در کهکشان‌های بیضوی؟!

اما، این واقعیت که بشریت در یک کهکشان بیضوی زندگی نمی‌کند مغایر با اصل میانه رو است، براساس آن، در صورت عدم وجود مدرک از خاصیت معکوس یک شیء، باید آن را نمونه‌ای از طبقه خود دانست.
پیش‌بینی فوران سیاهچاله‌ها

پیش‌بینی فوران سیاهچاله‌ها

بهترین توضیح برای این رفتار فوق العاده این است که جرم کوچکتر به طور منظم از میان صفحه مدوری از گاز و غبار که دور سیاهچاله بزرگتر را گرفته - صفحه موسوم به قرص برافزایشی - عبور می‌کند و در این فرآیند این مواد را به شدت داغ می‌کند.
حفره لایه اوزون در حال ترمیم است

حفره لایه اوزون در حال ترمیم است

این لایه در ارتفاع بین ۱۰ تا ۴۰ کیلومتری بالای سطح زمین قرار گرفته و یکی از مهمترین سپر‌های محافظ حیات در کره زمین در برابر تابش اشعه ماوراء بنفش است.
عبور

عبور "سیارکی" از کنار زمین

دکتر براد تاکر، اخترفیزیک‌شناس دانشگاه ملی استرالیا، گفت: «این سیارک خطری برای کره زمین ندارد و به زمین برخورد نمی‌کند. چنین فاجعه‌ای برای ما رخ نمی‌دهد.»

"خورشید"، آرام شده‌است

با این وجود، محققان همچنین ۲۵۰۰ ستاره مانند خورشید دیگر را هم بررسی کردند که طول مدت چرخش آن‌ها در مدار خود معلوم نیست. این بررسی‌ها نشان داد که سطح روشنایی آن‌ها بسیار کمتر از ۳۶۹ ستاره در تناوب بوده است.
لحظه فروپاشی دنباله دار اطلس

لحظه فروپاشی دنباله دار اطلس

هابل در ۲۰ آوریل موفق به ثبت تصویر از ۳۰ قسمت از ساختار تکه‌تکه شده این دنباله دار و در ۲۳ آوریل موفق به ثبت تصویر از ۲۵ قسمت از ساختار تکه‌تکه شده این دنباله دار شد.
عکس تولد ۳۰ سالگی تلسکوپ هابل

عکس تولد ۳۰ سالگی تلسکوپ هابل

در این ۳۰ سال تصاویر فوق العاده این رصدخانه از سیارات، ستارگان و کهکشان‌ها نگاه ما به کیهان را متحول کرده. حتی هستند کسانی که فکر می‌کنند هابل مهم‌ترین ابزار ساخته شده در کل تاریخ علم است؛ و این تسلکوپ هنوز فاصله زیادی با بازنشستگی دارد.