بزرگ‌ترین ادغام‌های استارت آپی در سال ۲۰۱۹

بزرگ‌ترین ادغام‌های استارت آپی در سال ۲۰۱۹

البته طرف مقابل این ادغام که معمولا غول‎های دیجیتالی هستند نیز یکی دیگر از ذی‎نفعان این همکاری‎ها به حساب می‌آیند؛ به‌طوری‎که به واسطه این خرید در حوزه فعالیت خود صاحب ایده‎های نابی می‎شوند که برای آن‌ها توسعه کسب‎وکار و درآمدزایی را به ارمغان می‎آورد.
۱۰ شکست بزرگ فناوری در ۱۰ سال گذشته
نشریه تایم منتشر کرد:

۱۰ شکست بزرگ فناوری در ۱۰ سال گذشته

دهه دوم از هزاره سوم میلادی به‌گونه‌ای در حال تمام شدن است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه فناوری اشتباهات بزرگی را رقم زدند.
غول‌های تکنولوژی در CES ۲۰۲۰

غول‌های تکنولوژی در CES ۲۰۲۰

پیش‌بینی می‌شود در نمایشگاه امسال، طیف متنوعی از محصولات را شاهد باشیم مانند گوشی‌های ۵ G، تلویزیون شفاف Ultra-HD، پهپاد‌های مخصوصی که می‌توانند صاحب خود را دنبال کنند یا شاید محصولی متفاوت و غیرمنتظره مثل یک سگ روباتیک.
کاربردی‌ترین اختراعات در ۱۰ سال گذشته

کاربردی‌ترین اختراعات در ۱۰ سال گذشته

یک دانشمند چینی در اواخر سال ۲۰۱۸ فاش کرد که بر جنین‌های اصلاح شده ژنتیکی انسانی کار کرده است؛ بنابراین کاملاً ممکن است که ما طی چند دهه به عقب برگردیم و بگوییم اینجاست که بشریت به اشتباه رفت.
مهم‌ترین رویدادهای تکنولوژی در ۲۰۲۰
گاردین بررسی کرده است

مهم‌ترین رویدادهای تکنولوژی در ۲۰۲۰

یکی از موثرترین و آینده‌گرایانه‌ترین محصولاتی که گوگل در سال‌های اخیر عرضه کرده، دستیار هوش مصنوعی این شرکت یعنی «داپلکس» بوده است که می‌تواند از طرف شما با کسب‌و‌کار‌های محلی تماس گرفته تا قرار ملاقات‌ها را رزرو کرده یا زمان آغاز و افتتاحیه رویداد‌ها را پیدا کند.
روز‌های سخت اوبر
از شکست در بازار‌های مختلف تا فروش سهام بنیان‌گذار

روز‌های سخت اوبر

آلمان با صدور حکمی، فعالیت‌های شرکت ارائه‌دهنده خدمات مسافربری اوبر را در این کشور متوقف و اعلام کرد که این شرکت آمریکایی، مجوز لازم برای ارائه خدمات جابه‌جایی مسافران با استفاده از خودرو‌های اجاره‌ای را ندارد.
فریب سیستم تشخیص چهره با یک ماسک

فریب سیستم تشخیص چهره با یک ماسک

پل از این قابلیت در سال ۲۰۱۷ رونمایی و اعلام کرد که عملکرد آن را با کمک تولیدکنندگان حرفه‌ای انواع ماسک مورد تست و ارزیابی قرار داده و به نوعی با ماسک ها‌ی متنوع، شبکه ها‌ی عصبی این سیستم تشخیص چهره را مورد آزمایش و تعلیم قرار داد
اختراع و اکتشاف با نوآوری فرق دارد؟!

اختراع و اکتشاف با نوآوری فرق دارد؟!

نوآوری زمانی محقق می‌شود که آن اختراع یا اکتشاف تجاری شده باشد، یعنی به بازار رسیده، به بازار عرضه شده و بازار آن را به عنوان یک محصول پذیرفته باشد. مهم‌ترین معیار موفقیت یک نوآوری درست برخلاف اختراع و اکتشاف، معیار تجاری است.
مهم‌ترین دستاوردهای تکنولوژیک در سال۲۰۱۹
از صنعت گیم و واقعیت افزوده تا نمایشگرهای تاشو

مهم‌ترین دستاوردهای تکنولوژیک در سال۲۰۱۹

شرکت نینتندو قبلا نیز بازی مشابهی عرضه کرده بود به نام Wii Fit اما Ring Fit Adventure بازی است که انگیزه بیشتری برای ورزش و حرکت ارائه می‌کند. Ring Fit Adventure بازی است از شرکت نینتندو که انگیزه بیشتری برای ورزش و حرکت ارائه می‌کند.
پرواز به هر نقطه‌ای از جهان فقط در یک ساعت؟!

پرواز به هر نقطه‌ای از جهان فقط در یک ساعت؟!

بوئینگ می‌خواهد کاری کند که هواپیمای جدید که حدودا ۴ هزار مایل در ساعت پرواز می‌کند و می‌تواند مسافت بین نیویورک تا لندن را دوساعته و ۳ برابر سریعتر از هواپیمای مافوق صوت کنکورد (Concorde) طی کند.
پرواز اولین

پرواز اولین "هواپیمای تجاری برقی"

از این هواپیما پیش‌تر در نمایشگاه هوایی پاریس رونمایی شده بود. شرکت استرالیایی مگ‌نیکس گفته هدف از طراحی سیستم محرکه این هواپیما، دستیابی به "شیوه‌ای پاک و موثر" برای نیروی هواپیماهاست.
دردسر آمریکا به روایت

دردسر آمریکا به روایت "جف بزوس"

جف بزوس در مجمع دفاع ملی ریگان به حاضران گفت: اگر شرکت‌های بزرگ فناوری به وزارت دفاع پشت کنند، ایالات‌متحده دچار دردسر بزرگی می‌شود.

"بلاکچین"؛ چتری بر سر پناهجویان و آوارگان

سازمان ملل دست به کار شده و تلاش کرده است با بهره‌گیری از این فناوری نوظهور، حمایت‌های مالی، آموزشی و خدماتی خود به تمامی آوارگان و پناهجویان در سراسر جهان را به‌گونه‌ای متمرکز و غیر قابل هک مدیریت کرده و با این اقدام جلوی فساد و سوء‌استفاده برخی دولت‌ها و شرکت‌ها را بگیرد.