تاشو‌های محبوب، اما گران قیمت

تاشو‌های محبوب، اما گران قیمت

بازار موبایل‌های هوشمند که زمانی رونق خوبی داشتند، در سال‌های اخیر دچار رکود نسبی شده‌اند. در واقع این رکود نشان از تمایل و انتظار کاربران برای تکنولوژی و نوآوری‌های جدیدی بود که بتواند جان تازه‌ای به این بازار بدهد. حالا گویا این اتفاق در شرف رخ دادن است و قرار است مسوولیت آن را گوشی‌های تاشو به عهده بگیرند. به این ترتیب جنگ رقابتی جدیدی در میان تولیدکنندگان بزرگ بازار موبایل‌های هوشمند شکل گرفته است که نقطه آغاز آن را باید کنگره جهانی موبایل امسال دانست.
تکنولوژی‌هایی که دنیا را متحول می‌کنند
مهار توفان تغییر

تکنولوژی‌هایی که دنیا را متحول می‌کنند

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد حدود ۴۰ نفر در دنیا به اندازه کل نیمی از جمعیت فقیر کره زمین ثروت دارند. اگر کشور‌های در حال توسعه برای به دست آوردن ارزشی که تجارت جهانی ایجاد می‌کند با مشکل مواجهند، با وقوع انقلاب صنعتی چهارم می‌خواهند چه کنند؟
گوشی تاشویی که ساعت هوشمند می‌شود!

گوشی تاشویی که ساعت هوشمند می‌شود!

ین پتنت جدیدی که در فضای مجازی از آن نام برده شده است، به منظور توسعه و تولید یک موبایل و تبلت هوشمند تاشو با قابلیت انعطاف‌پذیری بسیار بالاست که بدنه آن قادر است در جهات مختلفی همچون عمودی، افقی و داخلی خم شده و به کاربران این امکان را بدهد که کاملاً آن را تا کرده و به دور دستان خود همچون یک ساعت هوشمند بپیچند.
قابلیت جدید واتس‌اپ

قابلیت جدید واتس‌اپ

کاربران قادر خواهند بود جلوی ارسال و دریافت‌های درخواست عضویت در گروه‌های واتس‌اپی را بگیرند. به این ترتیب آن‌ها می‌توانند دیگر در گروه‌هایی که علاقه‌ای به عضویت در آن ندارند، عضو نشده و به هنگام ورود به صفحه کاربری و اکانت خود، با گروه‌های متعددی که بسیاری از آن‌ها را نمی‌شناسند، مواجه نشوند.
پابند هوشمند که دنیا را سلول انفرادی می‌کند

پابند هوشمند که دنیا را سلول انفرادی می‌کند

«شما فکر می‌کنید این دستگاه الکترونیکی فرصتی را برای بودن در کنار اعضای خانواده ایجاد می‌کند؛ ولی باید بگویم این دستگاه یکی از بزرگترین کابوس‌های شبانه روز من را به وجود آورده است و وحشتناک‌ترین زندگی را در تمام عمرم رقم می‌زند.»
ترند‌های برنامه‌نویسی سال ۲۰۱۹ چه خواهند بود؟
برنامه‌نویسان و مدیران تحولات برنامه‌نویسی امسال را پیش‌بینی می‌کنند

ترند‌های برنامه‌نویسی سال ۲۰۱۹ چه خواهند بود؟

«طی چند سال گذشته شرکت‌ها متوجه فواید استفاده از نرم‌افزار‌های SaaS شده‌اند. راه‌حل‌های مدیریت شده می‌توانند به مقدار قابل ملاحظه‌ای زمان عرضه ویژگی‌های جدید برای یک برنامه را کاهش دهد و در مقایسه با نرم‌افزار‌های بومی، این نرم‌افزار‌های SaaS می‌توانند کاهش هزینه قابل‌توجهی را به همراه داشته باشند.»
روبات‌ها چگونه تیم مدیریتی را تغییر خواهند داد؟
آماده‌سازی زمینه همکاری بیشتر انسان و روبات

روبات‌ها چگونه تیم مدیریتی را تغییر خواهند داد؟

زمانی که از روبات صحبت می‌شود، اشاره به دو نوع از آن‌ها است: روبات‌های صنعتی و روبات‌های خدماتی. روبات‌های صنعتی در کارخانه‌ها یا محیط‌های کاری مشابهی به کار می‌روند که خطوط مونتاژ دارند. آن‌ها برای ساخت محصولات یا بسته‌بندی و تحویل سفارش‌ها با همان روال تکراری هستند.
روبات‌ها پشت فرمان
همکاری هوش مصنوعی و انسان برای آموزش سیستم‌های خودران

روبات‌ها پشت فرمان

سیستم پارکینگ خودران «استن» پس از آزمایش‌های موفق در پاریس و لئون در راه فرودگاه گاتویک (Gatwick) لندن است و به نظر می‌رسد این ایده فوق‌العاده به زودی مسوولیت پارک کردن خودرو‌ها را در این فرودگاه بر عهده خواهد گرفت
ربات‌های دوست‌داشتنی
۵ نوع ربات که همیشه در نمایشگاه‌های CES حضور دارند

ربات‌های دوست‌داشتنی

اگرچه در بسیاری از رسانه‌ها از این موارد تحت عنوان ربات یاد می‌شود، اما آن‌ها بیش از هر چیزی یک ماشین یا دستگاه هستند. آن‌ها از قطعات متحرک و سنسور‌های زیادی بهره می‌برند، ولی با محیط اطراف خود تعاملی ندارند. «رادنی بروکس» (Rodney Brooks) که یکی از فعالان مشهور در زمینه رباتیک است، می‌گوید یک ربات باید بتواند بر محیط اطراف خود اثر بگذارد.
گوشی‌های هوشمندی که راحت گول می‌خورند
سیستم تشخیص چهره بیش از ۳۰ گوشی با یک عکس فریب می‌خورند

گوشی‌های هوشمندی که راحت گول می‌خورند

باید به گوشی‌هایی اشاره کنیم که برای سیستم تشخیص چهره حالت ساده و سخت‌گیرانه تعریف کرده‌اند. این چند گوشی که شامل پرچم‌داران ۲۰۱۸ ال‌جی و آنر ۷ A. می‌شود، در حالت معمولی توسط یک عکس آنلاک می‌شوند، ولی در حالت سخت‌گیرانه فریب نمی‌خورند.
انتظارات از گوشی‌های ۲۰۱۹
تحلیلگران پیش‌بینی کردند

انتظارات از گوشی‌های ۲۰۱۹

تقریبا تمامی گوشی‌های ۲۰۱۸ به نحوی به تکنولوژی عکسبرداری محاسباتی مجهز هستند و البته استفاده از این فناوری در گوشی‌های ۲۰۱۹ و در سال‌های پیش رو خیلی بیشتر از گذشته خواهد بود.
ضرر ۹ میلیارد دلاری اپل در آغاز ۲۰۱۹
ضرر ۸/ ۲ میلیارد دلاری سهامدار بزرگ سازنده آی‌فون

ضرر ۹ میلیارد دلاری اپل در آغاز ۲۰۱۹

کاهش درآمد اپل برای فصل اول سال ۲۰۱۹ فقط باعث ناراحتی این شرکت نشد بلکه یکی از سهامداران اصلی آن یعنی وارن بافت را هم ناامید کرد. وارن بافت بابت کاهش سهام اپل در روز پنج‌شنبه ۸/ ۲ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد.
۴