هواپیماهای آینده چه شکلی خواهند داشت؟

هواپیماهای آینده چه شکلی خواهند داشت؟

این هواپیما قابلیت حمل ۳۱۴ مسافر را خواهد داشت و ادعا شده که به خاطر طراحی ویژه‌اش ۲۰٪ در مصرف سوخت صرفه‌جویی خواهد کرد. مبلمان سبک، توانایی هواپیما در بهره‌وری در سوخت و افزایش به حداکثر می‌رساند.
آینده شرکت‌ها در دنیای هوش مصنوعی
شرکت شما برای بقا در شرایط جدید، چگونه باید رشد کند؟

آینده شرکت‌ها در دنیای هوش مصنوعی

سیستم‌های هوش مصنوعی فیس‌بوک نتوانستند این تهدید‌ها را پیش‌بینی کنند. منظور این نیست که هوش مصنوعی نتوانسته فیل داخل اتاق را تشخیص دهد، بلکه کلا در یک اتاق دیگری بوده است.
تجربه شکست سرمایه‌گذار موفق سیلیکون‌ولی
سقوط امپراتوری Kleiner Perkins به خاطر غفلت از فرصت‌های تکنولوژی

تجربه شکست سرمایه‌گذار موفق سیلیکون‌ولی

استیو اندرسون برای مدت چهارسال در این شرکت در اوایل سال ۲۰۰۰ حضورداشت، اما بعدا آن را ترک کرد و بعد یکی از نخستین سرمایه‌گذاران اینستاگرام شد که شرکت را به مبلغ یک‌میلیارد دلار به فیس‌بوک فروختند.
برترین‌های نرم افزاری در کنفرانس گوگل 2019

برترین‌های نرم افزاری در کنفرانس گوگل 2019

این نمایشگر با کمک دوربین Nest می‌تواند بیشترین خدمات را به کاربر ارائه دهد و با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره و هوش مصنوعی می‌تواند دقیقاً متوجه شود چه کسی در حال حرکت در خانه است و با توجه به نیازهای آن شخص، اطلاعاتی به وی بدهد.
دستبند یاریگر بیماران اوتیسم و آلزایمر

دستبند یاریگر بیماران اوتیسم و آلزایمر

از اکتبر سال گذشته تاکنون بیش از ۲۵۰ نفر از افراد آسیب پذیر در لس آنجلس به دستبند‌های الکترونیکی مجهز شده‌اند. طراحان این فناوری معتقدند این دستبند الکترونیکی قادر به حل مشکل سرگردانی در افراد آسیب پذیر است.
تعمیرکار موبایل خود باشید

تعمیرکار موبایل خود باشید

عادت‌های خود را تغییر دهید؛ برنامه‌هایی که برای مدت طولانی باز هستند را ببندید، اما برنامه‌های پرکاربرد را باز بگذارید و در پس‌زمینه سراغ آن‌ها بروید، اما نه برای مدت طولانی.
آینده هوش مصنوعی

آینده هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) با پیش بینی بلایای طبیعی، جلوگیری از قاچاق انسان‌ها و تشخیص بیماری‌های مرگبار، پتانسیل حفظ جان بسیاری از انسان‌ها را دارد. متاسفانه، این فناوری قادر به گرفتن جان انسان‌ها نیز هست.
سلبریتی بیوهکر و قانونی برای هک
بیوهکر‌های نو‌رسیده در حال ایجاد «قانون سایبورگ» هستند

سلبریتی بیوهکر و قانونی برای هک

این چیزی است که آنجلینا جولی زود متوجه شد، او فهمید که سلول‏‌هایش چیزی بیش از یک کامپیوتر است و توانایی برنامه‌‏ریزی آن‌ها را دارد. این‏گونه شد که آنجلینا جولی عنوان «اولین بیوهکر مشهور جهان» را به خود اختصاص داد.
هیولای عظیم ناسا
NSA روزانه ۵ میلیارد سابقه تلفن‌های همراه را جمع‌آوری می‌کند

هیولای عظیم ناسا

NSA می‌گوید جمع‌آوری اطلاعات توسط آن قانونی است، به اطلاعات افراد علاقه‌مند نیست و عمدا به جمع‌آوری انبوه اطلاعات مکانی نمی‌پردازد.
ابعاد غیر اخلاقی ماشین‌های تشخیص چهره
چرا تکنولوژی تشخیص احساسات نگران کننده است؟

ابعاد غیر اخلاقی ماشین‌های تشخیص چهره

«در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها برای اینکه بدانند آیا فردی که برای مصاحبه‌ی شغلی به آن‌ها مراجعه کرده فرد مناسبی است یا نه، از این تکنیک‌ها استفاده می‌کنند. حتی مشاهده شده نمونه‌هایی به صورت آزمایشی در برخی مدارس به کار گرفته شده تا بتوان تشخیص داد دانش آموزان در هر لحظه چه احساسی دارند. به طور مثال آیا سراپا گوش هستند یا عصبانی و بی حوصله اند.»
افزایش تمرکز با هدبند هوشمند

افزایش تمرکز با هدبند هوشمند

این سیستم هوشمند پس از پایان کلاس، نام سه دانش‌آموز دقیق را معرفی می‌کند. این اقدام باعث تشویق کودکان برای حفظ تمرکز بیشتر در کلاس شده و گونه‌ای رقابت برای قرارگیری در لیست سه دانش‌آموز دقیق را در جمع کودکان شکل می‌دهد.
چین
ساخت دومین خورشید مصنوعی

چین "خورشید" را کپی می‌کند!

این وسیله که تا پایان سال جاری میلادی تکمیل خواهد شد، به نحوی طراحی شده که فرایند‌های همجوشی هسته‌ای را که به طور طبیعی در خورشید روی می‌دهد، شبیه سازی و هیدروژن را به انرژی سبز ارزان قیمت تبدیل کند.
۵