فضای مجازی
اعلام جنسیت غالب در دنیای مجازی بنا بر گزارش "شاخص اینترنت فراگیر"

فضای مجازی "مرد" است

این گزارش بر پایه مطالعه روی کاربران ۸۶ کشوری که بیش از ۹۱ درصد ساکنان کره زمین را در خود جا داده‌اند به انجام رسید و کارشناسان در پایان آن دریافتند در برخی نقاط از جمله مناطق فقیر، فضا‌های شهری و... تعداد مردانی که آنلاین بودند نسبت به زن‌ها دو به یک بوده است.
جوراب هوشمندی که هرگز بو نمی‌دهد

جوراب هوشمندی که هرگز بو نمی‌دهد

تنظیم درجه حرارت پا‌ها به تقویت پاشنه‌ها منجر شده و راحتی و آرامش را در کف پا ایجاد می‌کند. این جوراب کاربردی پا‌های کاربران را در تمامی اوقات گرم کرده و در صورت راه رفتن طولانی و ایجاد گرمای بیشتر در کف پا، درجه حرارت پا‌ها را به‌طور اتوماتیک تغییر می‌دهد.
چگونه پهپاد‌ها هرج و مرج ایجاد می‌کنند؟

چگونه پهپاد‌ها هرج و مرج ایجاد می‌کنند؟

احتمال برخورد بسیار کم است، اما پهپاد می‌تواند وارد توربین‌های موتور هواپیما شده یا یک پهپاد بالای دو کیلوگرم می‌تواند موجب شکسته شدن شیشه کابین خلبان در برخی هواپیما‌ها بشود.
برترین گوشی‌های ۲۰۱۸
نتیجه یک سال نبرد پرچمداران برند‌های مختلف

برترین گوشی‌های ۲۰۱۸

این موبایل سریع‌ترین موبایل اندرویدی دنیا است. وان پلاس ۶ T. همچنین از اثر انگشت زیر صفحه نمایش برخوردار است و دوربین بسیار خوبی دارد. در دوره‌ای که پرچمداران هزار دلاری حاکم هستند، این موبایل با نصف این قیمت همه امکانات یک پرچمدار را به شما می‌دهد.
اپلیکیشن‌های ویژه کار تیمی
۱۰ سرویس جایگزین برنامه تحریم شده «اسلک»

اپلیکیشن‌های ویژه کار تیمی

لیستی از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی را آورده‌ایم که در نبود اسلک می‌توانند نیاز‌های ما را برآورده کنند.
برترین اپ‌های کاربردی تلفن همراه در سال ۲۰۱۸

برترین اپ‌های کاربردی تلفن همراه در سال ۲۰۱۸

یکی از اپلیکیشن‌هایی که همچون یک سال گذشته در لیست برترین برنامه‌های اندرویدی قرار دارد Gboard است، برنامه معروف کیبورد گوگل. ویژگی‌هایی از قبیل: جست‌و‌جو و ارسال GIF در پیام رسان‌های مختلف، ارسال استیکر، امکان استفاده از Google translate، امکان جست‌و‌جو در گوگل و اشتراک‌گذاری لینک نتایج جست‌و‌جو، جست‌و‌جوی ایموجی (Emoji)، تایپ صوتی و تایپ سریع با استفاده از قابلیت Swype (تایپ سریع تنها با لمس صفحه)، کیبورد Gboard را تبدیل به یکی از پرکاربردترین کیبورد‌ها و اپلیکیشن برتر اندروید کرده است.
برای سیلیکون‌ولی گریه نکنید!
شرکت‌های تکنولوژی به شرق می‌روند

برای سیلیکون‌ولی گریه نکنید!

آمازون از نیویورک و ویرجینیا، سرمایه ۲/ ۲میلیارد دلاری را جذب می‌کند و در عوض این غول تجارت الکترونیکی تصمیم دارد تا دو دهه آینده ۲۵ هزار شغل جدید در این منطقه ایجاد کند. تعداد کارمندان این شرکت در نیویورک در حال حاضر به حدود ۲ هزار نفر می‌رسد که این تعداد شامل کارمندان بخش تبلیغات هم هستند. این در حالی است که گوگل ۷ هزار نفر کارمند در منهتن دارد. این شرکت در ماه مارس گذشته ساختمان معروف منهتن چلسی مارکت را با قیمت ۴/ ۲ میلیارد دلار خرید تا به این ترتیب فضای کافی برای استقرار ۲۰ هزار کارمند جدید در اختیار داشته باشد.
در بزرگترین ساختمان جهان چه می‌گذرد؟
کارخانۀ بویینگ اورت بزرگترین سازه محصور جهان

در بزرگترین ساختمان جهان چه می‌گذرد؟

کارخانۀ بویینگ اورت بزرگترین سازه محصور جهان است. دیوید ریس، که تور‌های بازدید از کارخانۀ اورت را هدایت می‌کند، می‌گوید: "شما می‌توانید ۱۳ استادیوم ومبلی را در فضایی با حجم کارخانۀ ما جا دهید. "
دستورالعمل اخلاقی برای هوش مصنوعی

دستورالعمل اخلاقی برای هوش مصنوعی

«انسان‌ها هر روز تصمیم می‌گیرند و این تصمیم‌گیری‌های روزمره نیز بر بنیاد چارچوب اخلاق استوار است. ما هم اکنون در وضعیتی قرار گرفته‌ایم که این ماشین‌ها هستند که برای ما تصمیم می‌گیرند که روزانه باید چه خبری بخوانیم یا با چه کسی ملاقات کنیم. اما در حال حاضر هیچ چارچوب اخلاقی برای همین ماشین‌ها ترسیم نشده است.»
دو اژد‌های چینی بازار موبایل را می‌بلعند!

دو اژد‌های چینی بازار موبایل را می‌بلعند!

مقامات زنجیره تامین هوآوی، این شرکت پیش‌تر پیش‌بینی کرده بود که قادر خواهد بود تولید و عرضه محصولات خود را تا ۲۵ درصد در سال آینده میلادی افزایش دهد و هدف فروش خود را نیز در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند برساند.
انجام کارهای خانه به وسیله ربات ها

انجام کارهای خانه به وسیله ربات ها

شرکت «اوریجین روبوتز» اخیرا رباتی تولید کرده است که از راه دور کنترل شده و به کاربران اجازه می‌دهد از راه دور و با استفاده از اینترنت بسیاری از کار‌های مهم خود را انجام دهند.
تاکسی پرنده آئودی

تاکسی پرنده آئودی

با توجه به تشدید ترافیک در شهرها و شلوغی خیابان ها، برخی شرکت های فناوری به تولید تاکسی ها و خودروهای پرنده روی آورده اند تا از این طریق بتوانند بر مشکل مذکور غلبه کنند.
۵