سوءاستفاده

سوءاستفاده "هکرها" از کرونا

ایمیل‌های جعلی یا فیشینگ (ایمیل‌هایی که برای سرقت اطلاعات هستند) که به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، ژاپنی و ترکی نوشته شده، کشف شده است.
کدام مناطق ایران بیشترین اینترنت را دارند؟

کدام مناطق ایران بیشترین اینترنت را دارند؟

همه تلاش کردیم تا ۳۰۰هزار ایرانی متصل به اینرنت موبایل را به ۷۰میلیون برسانیم؛ در حدود ۴سال. برای رشد کسب‌وکار و برای مردم. رشدی بی‌نظیر در دنیا! به کیفیت اهتمام داشتیم، اما از حالا یک جهش بزرگ را آغاز می‌کنیم.
تفکیک اجسام متحرک با دوربین  سه بعدی

تفکیک اجسام متحرک با دوربین سه بعدی

دوربین‌های سمنتیک که می‌توانند ترکیب‌بندی اجسام گوناگون را از هم تفکیک کنند، نقش مهمی در کاربرد‌های رباتیک و به خصوص خودرو‌های خودران در آینده دارند.
شهرهای هوشمند و کمک به کنترل

شهرهای هوشمند و کمک به کنترل "کرونا"

این شهروندان وضعیت سلامت خود را از طریق همین اپلیکیشن ثبت می‌کنند. به بیان دیگر شهروندان برای اطمینان از سلامت خود تنها کافی است روی تلفن هوشمندشان کلیک کنند و اطلاعاتی را که در این اپ از آن‌ها پرسیده می‌شود؛ پاسخ دهند.
از

از "نوآوری باز" چه می‌دانید؟

نوآوری باز پارادایمی است که در آن فرض می‌شود بنگاه‌ها در مسیری که به سمت توسعه و تجاری‌سازی فناوری دارند، می‌توانند و باید برای خلق ایده و بازاریابی، هم از منابع داخلی و هم از منابع خارجی بهره ببرند.
دیدن داخل اجسام با دوربین

دیدن داخل اجسام با دوربین "تراهرتز"

این دوربین تراهرتز از الگو‌های نور لیزری برای دیدن داخل اشیاء استفاده می‌کند. با انجام این کار، این تصاویر می‌توانند ویژگی‌های مخفی لحظه‌ای موجودات زنده را نشان دهند.
هوش مصنوعی و توسعه سلامت در جهان

هوش مصنوعی و توسعه سلامت در جهان

برخی معتقدند این فناوری اگر به پیشرفت‌های بسیار دست یابد شاید روزی فرا برسد که دیگر نتوان آن را کنترل کرد و عملاً هوش مصنوعی بر بشر سلطه پیدا کند.
ارسال امواج پارازیت با

ارسال امواج پارازیت با "دستبند مافوق صوت"

​این دستبند دارای ۲۴ بلندگوی کوچک است که امواج مختل کننده را در جهت‌های مختلف ارسال می‌کنند و در نهایت موجب از کار افتادن بلندگو‌های هوشمند و هر بلندگویی می‌شوند که در محیط اطراف مشغول به کار است.
۱۱ کتاب تکنولوژی محبوب سال ۲۰۲۰

۱۱ کتاب تکنولوژی محبوب سال ۲۰۲۰

تکنولوژی‌هایی مانند پردازش ابری، تحلیل داده‌های بزرگ، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا این روز‌ها تاثیر بسیار زیادی بر انواع مختلف کسب‌و کار‌ها دارد و مدیران با داشتن اطلاعات بیشتر در این حوزه‌ها می‌توانند در شرکت خود تغییرات اساسی و مهمی ایجاد کنند.
سرعت ۱۰۰ گیگابایتی با لیزر کوآنتومی

سرعت ۱۰۰ گیگابایتی با لیزر کوآنتومی

این نوع لیزر متفاوت است، چون نور را در دامنه تراهرتزی طیف الکترومغناطیسی ارسال می‌کند که از آن عمدتا برای تحلیل و تجزیه مواد شیمیایی استفاده می‌شود.
هوش مصنوعی سؤالات ما را می‌فهمد؟!

هوش مصنوعی سؤالات ما را می‌فهمد؟!

ردپای پردازش زبان طبیعی را می‌توان در بسیاری از حوزه‌ها مشاهده کرد. از طرفی، پیشرفت‌ها در برخی عرصه‌ها، زمینه را برای ظهور کاربرد‌های جدید هموار می‌کند. درادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.
۵