تشخیص آرتروز با میکروفن

تشخیص آرتروز با میکروفن

متخصصان بر این باورند که زانو‌ها دقیقاً مانند سازه‌ها رفتار می‌کنند: 'سطوح صاف و روغنی' بی سر و صدا حرکت می‌کنند و در غیر این صورت رایانه سیگنال‌های صوتی مربوط به حرکت آن‌ها را ضبط می‌کند.
حرکت مرد فلج با

حرکت مرد فلج با "اسکلت روباتی"

وقتی تیبو مثلا به راه رفتن فکر می‌کند یک سلسله دستور برای حرکت دادن پاهایش ارسال می‌شود. او می‌تواند بازو و ساعدهایش را در سه بعد حرکت دهد.
کشف داروی افزایش طول عمر

کشف داروی افزایش طول عمر

این سه دارو در مسیر‌های مختلف سیگنالتیک تاثیر گذار است و همه با هم به یک شبکه نظارتی واحد در ارتباط با استفاده از مواد مغذی تشکیل می‌دهند. هر ماده به طور جداگانه، طول عمر را به طور متوسط ۱۱ درصد افزایش می‌دهد و ترکیب دو دارو تا ۳۰ درصد.
نجات جان انسان با

نجات جان انسان با "خون مصنوعی"

این خون مصنوعی که از سوی تیمی از دانشمندان دانشکده پزشکی دفاع ملی ژاپن روی خرگوش‌ها آزمایش شد، می‌تواند شانس زنده ماندن مصدومانی که نیاز سریع به تزریق خون دارند، به صورت چشمگیری افزایش می‌دهد.
ربات نخی رگ‌های مغزی مسدود را باز می‌کند

ربات نخی رگ‌های مغزی مسدود را باز می‌کند

آن‌ها رباتی طراحی کرده‌اند که بسیار نازک و منعطف است و سطح آن با ماده‌ای سرنده پوشانده شده است که به راحتی می‌تواند راه خود را درون رگ‌های باریک پیدا کند و بدون آسیب زدن به مویرگ‌ها، در صورت انسداد، آن‌ها را باز کند و پس از اتمام کار به حالت اولیه برگردد.

"سلول تراپی" راهی برای درمان سرطان

سلول‌های «تی» بیمار استخراج شده و از نظر ژنتیکی اصلاح می‌شوند به طوری که بر روی سطح آن‌ها یک گیرنده آنتی ژنیک کایمریک وجود دارد که به پروتئین CD۱۹ در سلول‌های سرطانی متصل است. پس از اصلاح دوباره این سلول‌ها وارد بدن بیمار می‌شود.
افزایش سرطان با نوشیدن آب لوله‌کشی

افزایش سرطان با نوشیدن آب لوله‌کشی

بزرگترین خطر از جانب ناخالصی‌های آرسنیک، اورانیوم، رادیوم و همچنین محصولات ضد عفونی کننده در آب است. به طور معمول خلوص آب موجود در سیستم‌های آبرسانی شهر‌های کوچک به آب‌های زیرزمینی بستگی دارد.
آیا می‌توان افکار را خواند؟

آیا می‌توان افکار را خواند؟

دانشمندان چینی اخیرا تصمیم گرفته‌اند تا دراین باره کاری انجام دهند و الکترود‌های بدون ژلی توسعه دهند که هنگامیکه بر روی سر قرار می‌گیرند حتی با وجود موی سر افراد بتوانند افکار آن‌ها را بخوانند.
ویروس سرماخوردگی از کارمی‌افتد
پژوهشگران توانستند ویروس سرماخوردگی را از کار بیاندازند

ویروس سرماخوردگی از کارمی‌افتد

این روش در آزمایش به روی موش‌ها و سلول‌های ریه انسان باعث "حفاظت کامل" در برابر ویروس شد. با این حال محققان در آمریکا هنوز آماده امتحان کردن این شیوه به طور مستقیم بر انسان نیستند.
بدن انسان پس از مرگ حرکت می‌کند

بدن انسان پس از مرگ حرکت می‌کند

آنچه متوجه شدیم این است که بازو‌ها به طور قابل توجهی در حال حرکت بودند، به طوری که بازو‌ها از کنار بدن شروع به حرکت نموده و حرکت آن‌ها در طرف دیگر بدن خاتمه می‌یابد.
درمان

درمان "طلایی" سرطان

ترکیبات مبتنی بر طلا همچنان فعالیت نوعی آنزیم را نیز در سلول‌های سرطانی مهار می‌کنند که با رشد سرطان و مقاوت در برابر دارو در ارتباط است.
جهش ژنتیکی مقاوم در برابر ایدز

جهش ژنتیکی مقاوم در برابر ایدز

به گفته محققان، از سلول‌های بیماران مبتلا به این بیماری نادری عضلانی می‌توان برای ایجاد "راهکار‌های درمانی" برای هر دو بیماری استفاده کرد. این دومین بار است که تغییرات ژنتیکی مقاومت در برابر ویروس HIV را نشان می‌دهند.
واکسن ضد آلرژی گربه ساخته شد

واکسن ضد آلرژی گربه ساخته شد

آزمایشات انجام شده روی جانوران که ۵۴ گربه در آن شرکت داشتند تأثیر مثبت این واکسن را مورد تأیید قرار داد. این واکسن بی خطر است. در گربه‌هایی که این واکسن به آن‌ها زده شده بود تولید پروتئین آلرژی‌زا بمراتب کمتر بود.