عوارض کرونا بر سیستم عصبی

عوارض کرونا بر سیستم عصبی

مطالعات جدید نشان می‌دهد این ویروس اثرات جدی بر سیستم عصبی دارد که می‌تواند شامل دلیریوم (روان‌آشفتگی)، التهاب مغز، سکته مغزی، بیماری نادر ADEM و آسیب عصبی باشد.
مهم‌ترین عوامل در افزایش مرگ کرونایی

مهم‌ترین عوامل در افزایش مرگ کرونایی

پاندمی کرونا سلامت همه را تهدید می‌کند. اما خطر ابتلا به این بیماری برای همه یکسان نیست و از آن مهم‌تر، خطر مرگ بر اثر این بیماری در همه افرادی که به آن مبتلا می‌شوند به یک اندازه بالا نیست.
شواهد نحوه انتقال کرونا از هوا

شواهد نحوه انتقال کرونا از هوا

۲۳۹ دانشمند از ۳۲ کشور نظر دیگری دارند. آن‌ها می‌گویند شواهدی قوی هست که نشان می‌دهد ویروس می‌تواند از طریق ذرات خیلی ریزتری که بعد از تکلم یا تنفس توسط یک فرد مبتلا برای ساعت‌ها در هوا معلق می‌ماند منتقل شود.
درمان سومین فرد مبتلا به ایدز در جهان

درمان سومین فرد مبتلا به ایدز در جهان

این بیمار مردی ۳۶ ساله اهل برزیل بود که در دوره درمان تعداد ذرات ویروسی در خون او به صفر رسانده شد و پس از قطع درمان در ماه مارچ ۲۰۱۹، دیگر ویروس اچ‌ای‌‎وی، در خون وی مشاهده نشد.
افزایش خطر ابتلا به آسم با کم‌خوابی

افزایش خطر ابتلا به آسم با کم‌خوابی

محققان حداقل هشت ساعت خواب شبانه برای کاهش خطرات بهداشتی مرتبط با کم‌خوابی را ضروری می‌دانند. گفتنی است مصرف مکمل‌های ملاتونین برای تنظیم خواب شبانه در کسانی که از بی‌خوابی رنج می‌برند، می‌تواند بسیار مفید باشد.
دو سوم مبتلایان به کرونا علائمی ندارند

دو سوم مبتلایان به کرونا علائمی ندارند

شواهد گویای آن است که میزان سرایت بیماری در خانوار‌های یک یا دو نفره کمتر از خانوار‌های پرجمعیت‌تر است. نتایج آزمایش پادتن نیز نشان می‌دهد در گذشته احتمال ابتلای سفیدپوستان به کووید ۱۹ کمتر از گروه‌های نژادی غیرسفیدپوست بوده است.
درمان سرطان با زهر عقرب

درمان سرطان با زهر عقرب

محققان موفق به تغییر مصنوعی مؤثر سم شدند به طوری که کانال‌های مسئول ایجاد سرطان و تعدادی از بیماری‌های دیگر را همپوشانی می‌کنند.
کرونا چه بر سر مغز می‌آورد؟

کرونا چه بر سر مغز می‌آورد؟

این بیماران عوامل زمینه‌ساز سکته مغزی مانند فشار خون بالا یا دیابت را نداشتند، ولی لختگی خون در همه‌شان بالا بود. یکی از سبب‌ساز‌های سکته مغزی، واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن است که باعث التهاب در مغز و بدن می‌شود.
عضو جدید خانواده

عضو جدید خانواده "کرونا ویروس‌"ها

این ویروس از سوی محققان آمریکایی گزارش شد از این رو متخصصان به این امر واقف شدند که دستیابی به یک واحد واکسن جدید که بتواند محافظت ایمنی کامل در برابر این ویروس ایجاد کند در آینده نزدیک محقق نخواهد شد.
کشف

کشف "آمیب مغز خوار"

این آمیب که از فرد به فرد سرایت نمی‌کند از آب‌های گرم دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و برکه‌ها از طریق بینی وارد بدن قربانی می‌شود.
ژن کرونا از

ژن کرونا از "نئاندرتال‌ها" به انسان منتقل شده؟!

داده‌های جدید ارتباط قوی‌تری را بین بیماری کووید-۱۹ و بخش کروموزوم ۳ نشان می‌دهد. افرادی که دو نسخه از این نوع را حمل می‌کنند، سه برابر بیشتر از افرادی که آن را ندارند، احتمال ابتلای شدید دارند.
ساخت واکسن ایرانی کرونا

ساخت واکسن ایرانی کرونا

البته برای هر واکسنی بحث بی‌خطر بودن و اثربخشی آن بسیار مهم است. همچنین مشخص است که تولید صنعتی واکسن با تولید آزمایشگاهی متفاوت است و از پروسه‌ای طولانی برخوردار است.
ویروس کرونا از طریق هوا منتقل می‌شود
۲۳۹ دانشمند و ادعای بزرگ

ویروس کرونا از طریق هوا منتقل می‌شود

این پژوهشگران اظهار داشتند که ویروس کرونا چه توسط قطرات بزرگی حمل شود که بعد از عطسه کردن در هوا منتشر می‌شوند و یا توسط قطرات بسیار کوچکتر بازدم حمل شود، افراد حاضر در یک مکان بسته را آلوده می‌کند.
۵