سه عکس منتشرنشده از هوشنگ‌گلشیری

سه عکس منتشرنشده از هوشنگ‌گلشیری

کد خبر: ۱۱۴۸
بازدید : ۱۴۰۸۵
۱۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۰
فرادید- 16 خرداد 1394 مصادف با پانزدهمین سالگرد درگذشت هوشنگ گلشیری یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان دهه های اخیر بوده است.

به گزارش مجله تاریخ فرادید، هوشنگ گلشیری، محقق و نویسنده شهیر ایرانی که از پاییز 1378 به بیماری مننژیت مبتلا شده بود در 16 خرداد 1379 در بیمارستان ایرانمهر تهران از دنیا رفت.

گفته می شود گلشیری پس از صادق هدایت تاثیرگذارترین نویسنده در ادبیات معاصر به شمار می رود و اثر برجسته او " شازده احتجاب" یکی از مهمترین رمان های تاریخ ادبیات فارسی است.

او یکی از اعضای مؤسس کانون نویسندگان ایران و از بنیانگذاران حلقه ادبی جُنگ اصفهان بود که در دهه 60 با تشکیل کارگاه های داستان نویسی و پرورش نویسندگان جوان تاثیر عمیقی بر ادبیات داستانی پس از خود گذاشت.

"شاه سیاه‌پوشان"، "حدیث ماهیگیر و دیو"، "کریستین و کید"، "بره گمشده راعی"، "در ولایت هوا" شماری از مشهورترین آثار هوشنگ گلشیری به شمار می رود که جایزهٔ صلح "اریش ماریا رمارک" را در سال 1378 و جایزهٔ "دشیل همت" را در سال 1376 برای وی به ارمغان آوردند. 

عکس های زیر از هوشنگ گلشیری که برای نخستین بار منتشر می‌شود از مجموعه شخصی برمک خضرائی انتخاب شده و در اختیار فرادید قرار گرفته است.

سه عکس منتشرنشده از هوشنگ‌گلشیری

عکس پرسنلی هوشنگ گلشیری. سال 1353

سه عکس منتشرنشده از هوشنگ‌گلشیری

هوشنگ گلشیری و مزدا خضرائی. اردیبهشت 1349

سه عکس منتشرنشده از هوشنگ‌گلشیری

به ترتیب از راست؛ اورنگ خضائی، ابولحسن نجفی، محمد حقوقی، هوشنگ گلشیری. اردیبهشت 1349
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین