عینکی که به اشتباه شاهکار هنری شد

عینکی که به اشتباه شاهکار هنری شد

نزول نگاه مردم به هنر در سراسر جهان در حال وقوع است و نمی‌توان منکر آن شد. حال یک نوجوان خلاق برای سنجش این قضیه دست به ایده‌ای جالب زده است.
کد خبر: ۱۸۰۹۳
بازدید : ۴۵۵۷
۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱
هنردوست‌هایی که فریب یک نوجوان 17 ساله را خوردند!

فرادید| نزول نگاه مردم به هنر در سراسر جهان در حال وقوع است و نمی‌توان منکر آن شد. حال یک نوجوان خلاق برای سنجش این قضیه دست به ایده‌ای جالب زده است.
 
به گزارش فرادید به نقل از ایندیپندنت،
«فردی عینک طبی خودش را داخل یک موزه و بر روی زمین جا گذاشته بود و آنجا را ترک کرده بود، اما دیگران فکر کردند که آن عینک یک "اثر هنری" است!» چه کسی پشت این ماجرا بود؟  
 
برخی از بازدید کنندگان موزه هنرهای معاصر سان فرانسیسکو آمریکا فریب نوجوان 17 ساله‌ای را خوردند. آن نوجوان به عمد عینک را روی زمین گذاشت تا برخی به اشتباه به آن به عنوان یک اثر پست مدرن نگاه کنند. وی پیشتر با کمک یک کلاه بسکتبال و سطل زباله این ترفند را پیاده کرده بود.
 
تی.جی. کایاتان در گفتگو با بازفید گفت: «به محض ورود شیفته آثار هنری و نقاشی‌های به نمایش درآمده در این مجموعه شدیم... البته برخی از این آثار چندان برای ما جالب نبود. بعضی موارد را حتی از افراد کنارمان هم می‌پرسیدم که نظر دیگران را نیز جویا شوم.»
 
نزول نگاه هنری مردم
کایاتان همان نوجوان 17 ساله است. او می‌خواست ببیند که آیا مردم در شرایط موزه به هر چیزی خیره می‌شوند. به همین دلیل او تصمیم گرفت تا کار جالبی انجام دهد. کایاتان یک عینک طبی ساده را روی زمین گذاشت و سپس از آنجا دور شد.

هنردوست‌هایی که فریب یک نوجوان 17 ساله را خوردند!

او قبلا نیز چنین ترفندی را پیاده کرده بود

هنردوست‌هایی که فریب یک نوجوان 17 ساله را خوردند!

چند دقیقه بعد مردم دور عینک جمع شدند و فاصله خود را با آن حفظ کردند. برخی نیز از آن "اثر هنری" عکاسی کردند.
 
کایاتان دوست داشته تا مردم فکر کنند آن عینک یک اثر مهم است؛ مثلا نگاه به جهان از طریق یک لنز و با عنوان جالبی چون «نزدیک بینی.» کایاتان با بازی به کلمات قصد دارد تا عنوان دیگری را انتخاب کند: real eyes (چشمان واقعی) در مقابل real lies (دروغ‌های واقعی).
 
این نوجوان 17 ساله صحنه‌های مربوط به بازدید مردم را در صفحه توییتری خود منتشر کرده که اتفاقا با استقبال خوبی هم مواجه شده است. او پیشتر آزمایشی مشابه را با یک سطل زباله انجام داده است.
 
دفاع از هنر مدرن
کاتایان از هنر مدرن دفاع کرده و می‌گوید: «درست است که هنر مدرن گاهی اوقات شبیه به یک جوک به نظر می‌رسد، اما هر چه باشد هنر روشی برای نمایش خلاقیت ما است... برخی به چشم یک جوک به آن نگاه می‌کنند و برخی دیگر به دنبال معنای پشت آن هستند. در آخر اینکه من به آن به چشم یک فعالیت لذت بخش برای افراد روشن فکر و افراد خلاق نگاه می‌کنم.»
 
منبع: Independent
ترجمه: وبسایت فرادید

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین