شبِ کودکان خواب‌زده
مهناز افشار و زیبا بروفه درهمایش کودکان بدسرپرست شرکت کردند

شبِ کودکان خواب‌زده

کد خبر: ۲۳۱۵۳
بازدید : ۳۰۹۴
۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۸
نخستین گردهمایی حامیان پویش «بدسرپرست تنهاتر است» پنجشنبه ۱۴ مرداد، همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) در نگارستان شهر بوستان گفت‌وگو برگزار شد. مهناز افشار، سخنگوی کمپین «بدسرپرست تنهاتر است» در نخستین گردهمایی حامیان این پویش گفت: «از وقتی عضو پویش «بدسرپرست تنهاتر است» شده‌ام حس خوبی دارم و معتقدم که نباید نسبت به مهر و محبت کردن به بچه‌ها دریغ کرد. ما نباید بر روح و روان کودکان با تنبیه تأثیر منفی بگذاریم تا خدایی‌نکرده در آینده دچار مشکلاتی شوند.»

افشار با اشاره به این‌که پدر و مادر بودن تنها به معنای بزرگ کردن فرزندان نیست، ادامه داد: «متاسفانه این روزها ویدیوهای تنبیه و کودک‌آزاری زیادی در فضای مجازی منتشر می‌شود و بسیاری از کودکان دچار فقر عاطفی هستند. پدر و مادر بودن تنها به معنای بزرگ کردن یک بچه نیست بلکه باید کودکان را از نظر عاطفی، اخلاقی و انسانی تأمین کرد.»

به گزارش ایلنا، سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» همچنین خاطرنشان کرد: «این خاک و سرزمین فرزندانی سالم، شجاع، باسواد و مستقل می‌خواهد تا آسمان برایشان از عشق و محبت ببارد. همه کسانی که در این جمع حضور دارند علی را که نماد کودکان بدسرپرست است فرزند خود می‌دانند. درغیر این صورت اصلا در این جشن شرکت نمی‌کردند. شاید اگر خود من امروز یک مادر نبودم، نمی‌توانستم چنین حرف‌هایی بزنم، اما حالا که خودم صاحب فرزندم به حرف‌هایم باور دارم.»

زیبا بروفه، بازیگر سینما و تلویزیون و از سفیران مهر کمپین «بدسرپرست تنهاتر است» نیز گفت: «وقتی ما مسئولیت فرزند داشتن را می‌پذیریم باید همه شرایط را در نظر بگیریم، نه این‌که از سر تحمل از آنها نگهداری کنیم بلکه با وقت و انرژی گذاشتن باید بچه را تربیت کنیم.» او افزود: «برخوردهای تنبیهی با فرزندان به هیچ‌وجه قابل پذیرش نیست. پدری که فرزند ٦ماهه خود را تا مرز به کما رفتن کتک می‌زند، کارش هیچ توجیهی ندارد و تنها علت کتک زدنش می‌تواند عقده‌گشایی و خودخواهی باشد. حالا هم که این جرم را مرتکب شده باید تاوانش را بدهد.»

محمد مسلمی، کارگردان و بازیگر برنامه «فیتیله، جمعه تعطیله» نیز درباره عضویت و حمایت خود از کمپین «بدسرپرست تنهاتر است» که حقوق کودکان آسیب‌دیده را از لحاظ قانونی پیگیری می‌کند، توضیح داد: «خوشحالم که در جمع شما و عضو این کمپین هستم. امیدوارم که همیشه بتوانیم برای شادی کردن دور هم جمع شویم و به هم محبت کنیم.»  پویش «بدسرپرست تنهاتر است» با حمایت بیش از ۴۰۰ هنرمند، ورزشکار، حقوقدان و فعال اجتماعی قصد دارد به منظور حمایت از کودکان آسیب‌دیده و بدسرپرست و در مذاکره با مسئولان قوای سه‌گانه به وضع قوانین جدید یا اصلاح قوانین موجود در این حوزه بپردازد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین