ویدئو/ حمله مرگبار گراز وحشی به توله چیتا

ویدئو/ حمله مرگبار گراز وحشی به توله چیتا

میزان مرگ و میر بسیاری از این یوزپلنگ ها، به شیر ها نسبت داده شده است. البته شکارچیان دیگری همچون کفتار ها،بابونها، و پرندگان شکاری نیز سهمی در این کشتارها دارند.
کد خبر: ۵۲۲۴۱
بازدید : ۱۵۰۶۸
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶

چیتا ها در ابتدا، در مناطق هند، پاکستان، روسیه و خاورمیانه یافت می شدند اما گزارشات اخیر، خبر از نابودی و انقراض بسیاری از آن ها می دهد به گونه ای که شاید حدود ۶۰ تا ۱۰۰ عدد چیتا در کل این مناطق یافت شود! یوزپلنگ آسیایی نسبت به برادر همتای خودش در آفریقا، سر و پاهای کوچک تر، پوستی نازک تر و گردنی قوی تر دارد.

چیزی که محققان را شگفت زده کرده این بوده که این گونه یوزپلنگ ها، در طول سال، مسافت بسیار زیادی را طی می کنند که نسبت به همتای آفریقایی شان، خیلی بیشتر است.

میزان مرگ و میر بسیاری از این یوزپلنگ ها، به شیر ها نسبت داده شده است. البته شکارچیان دیگری همچون کفتار ها،بابونها، و پرندگان شکاری نیز سهمی در این کشتارها دارند. در این میان، وجود بیماری ها و همچنین فعالیت های انسانی نیز بخش قابل توجهی را بر میزان این مرگ و میر ها افزوده است.

متاسفانه، قاچاق و خرید و فروش این حیوانات در کشور های خاورمیانه و در بازار سیاه با قیمتی حدود ۱۰هزار دلار انجام می شود که خود باعث کم شدن این گونه جانوری می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین