تصویر/سقف کاخ نیاوران گشوده شد

تصویر/سقف کاخ نیاوران گشوده شد

سقف کاخ نیاوران به روی گردشگران نوروزی گشوده شد.
کد خبر: ۵۳۵۷۱
بازدید : ۱۱۷۲
۰۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱
کاخ اختصاصی نیاوران همزمان با آغاز سال نو با گشودن سقف کـاخ از بازدیدکنندگان نوروزی استقبال کرده و گردشگران می‌توانند آسمان نیلگون را از میان سرسرای این کاخ نظاره کنند.

گفتنی است یکی از ویژگی‌های شاخص کاخ اختصاصی نیاوران سقف متحرک آن است که علاوه بر زیبایی و تهویه هوا، در مواقعی نور کاخ را نیز تأمین می‌کرده است. سازه اصلی روی سقف متحرک، از نوع شیروانی آلومینیومی است که علاوه بر مجهز بودن به تابلوفرمان الکترومکانیکی سه فاز، به سیستم کنترل فاز جهت جلوگیری از دو فاز شدن سیستم موتور گیربکس (جعبه دنده) نیز مجهز است.

این سازه علاوه بر داشتن اهرم دستی، مجهز به فیوز‌های مینیاتوری سه فاز جهت روشن و خاموش شدن و همچنین دکمه‌های شروع و توقف، برای فرمان دادن به سقف برای باز و بسته شدن است. همزمان با روشن شدن الکتروموتور ۳۸۰ ولتی، سقف از وسط به دو نیم باز می‌شود و روی ریل‌های ثابت حرکت می‌کند.

یادآور می‌شود مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران یکی از کاخ موزه‌های شمال شهر تهران بوده که بنا‌های آن متعلق به دوران قاجار و پهلوی است و علاقه‌مندان برای بازدید در طول نوروز می‌توانند همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۸ به این مجموعه واقع در تهران، میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند و مجموعه تا ساعت ۱۹ فعال است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین