دلیل حرکت جنین در رحم کشف شد

دلیل حرکت جنین در رحم کشف شد

محققان کشف کرده اند که بچه‌ها برای داشتن استخوان‌ها و مفاصل قوی، نیازمند حرکت درون رحم هستند.
کد خبر: ۵۴۱۳۵
بازدید : ۱۳۹۶
۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
محققان کشف کرده اند که بچه‌ها برای داشتن استخوان‌ها و مفاصل قوی، نیازمند حرکت درون رحم هستند. سلول‌ها در جنین اولیه سیگنال‌های زیستی را دریافت می ‌کنند که آن‌ها را برای تبدیل شدن به انواع مختلف بافت‌ها در جایگاه‌های مختلف بدن هدایت می‌کند.

برای مثال، استخوان‌های بدن نیازمند قدرتمند و مقاوم بودن هستند تا بتوانند از بدن ما محافظت کنند و این در حالی است که مفاصل ما باید حرکت نرمی داشته باشند.

در نتیجه در محل مفاصل، استخوان‌ها با یک غضروف صاف و لغزنده پوشانده می‌شوند. سلول‌ها در جنین اولیه، بسته به جایگاه شان، باید برای تبدیل شدن به استخوان یا غضروف هدایت شوند.

با شناسایی و درک نحوه شکل گیری مفاصل و سیگنال‌های تاثیر گذار روی این شکل آن‌ها می‌توان راهی را برای بازسازی غضروف‌ها از سلول‌های بنیادی در آسیب‌های مفصلی ارائه کرد. یافته‌های یک مطالعه صورت گرفته در دانشگاه دوبلین نشان داده است که با حرکت جنین در رحم، برخی از برهمکنش‌های مولکولی کلیدی تحریک می‌شوند و سلول‌ها و بافت‌های جنین را برای ساخت یک اسکلت منعطف قوی هدایت می‌کنند.

اگر جنین درون رحم حرکتی نداشته باشد، سیگنال‌های حیاتی یا صادر نمی‌شوند یا این که سیگنال‌هایی نامناسبی تولید می‌شوند که می‌توانند منجر به تکوین استخوان‌های شکننده و مفصل‌های غیر طبیعی در بدن نوزاد شوند.
برچسب ها: رحم جنین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین