تاثیر "توت" بر افراد لاغر

تاثیر "توت" بر افراد لاغر

یک متخصص طب ایرانی با اشاره به برداشت محصول توت در یزد که به مدت ۲ ماه ادامه دارد، گفت: این میوه نوبرانه چاق کننده است و به افراد لاغر توصیه می‌شود، توت مصرف کنند.
کد خبر: ۵۶۵۹۳
بازدید : ۱۰۱۱
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰

تاثیر

یک متخصص طب ایرانی با اشاره به برداشت محصول توت در یزد که به مدت ۲ ماه ادامه دارد، گفت: این میوه نوبرانه چاق کننده است و به افراد لاغر توصیه می‌شود، توت مصرف کنند. دکتر محمد عسکر فراشاه، افزود: توت میوه محبوب و نوبرانه فصل بهار است که تنوع زیادی در انواع و گونه‌های مختلف دارد و در تقویت قوای باروری نیز کارآمد است.

طبیعت توت شیرین از دیدگاه طب ایرانی گرم و مرطوب است و برخی از خواص آن این است، از آن خون نیکو در بدن تولید می‌شود و در رفع کم خونی کمک کننده است. توت رطوبت بخش مغز است و به همین خاطر می‌تواند آرام بخش خوبی باشد، جگر و طحال را تقویت و پاکسازی می‌کند، برای سینه و مشکلات ریوی نیز مفید است.

توت شیرین ادارآور خوبی است و یکی از بهترین ملین‌های طبع (روان کننده‌های شکم) نیز است، جوشانده ریشه توت با برگ شفتالو به دستور کتب مرجع دفع کننده کرم کدو از روده هاست. ریشه آن با دستور ذکر شده در منابع طب سنتی ایران در دفع بعضی از سموم و درمان جنون و درد کمر و پشت نافع است و در درمان دندان درد و تحلیل ورم‌های بزرگ مفید است.

جالب اینکه آب ریشه توت در صورت فرآوری به شکل خاص می‌توان به عنوان رنگ مو کار برد داشته باشد و مرهم کوبیده برگ خشک آن با روغن زیتون برای درمان سوختگی پوست مفید است. مصرف توت بویژه در کودکان می‌تواند در پیشگیری و درمان آلرژی و برخی انواع آسم بسیار مفید باشد و در افراد دیابتی مصرف متناسب توت بویژه توت خشک منعی ندارد.

البته توت می‌تواند در بعضی افراد مستعد سردرد ایجاد کند و در برخی افراد نیز برای معده مضر است و در مصرف آن باید دقت کرد. برای پیشگیری از اسهال ناشی از خوردن توت (که در برخی افراد ایجاد می‌شود) باید مدتی پس از آن از دم کرده نعناع استفاده کرد.

برچسب ها: توت میوه لاغری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه