دلار رکورد زد

دلار رکورد زد

با افزایش تنش‌ها تجاری بین چین و آمریکا، دلار در معاملات جهانی به بالاترین سطح شش ماه خود رسید. هر دلار در معاملات امروز به بالای ۱۱۲ ین رسید. شاخص دلار نیز که نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارز‌های مهم جهانی را اندازه می‌گیرد با شتابی قابل توجه در سطح ۹۴.۷۵۰ واحد قرار گرفت.
کد خبر: ۶۰۴۳۸
بازدید : ۷۰۰
۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
دلار رکورد زدبا افزایش تنش‌ها تجاری بین چین و آمریکا، دلار در معاملات جهانی به بالاترین سطح شش ماه خود رسید. هر دلار در معاملات امروز به بالای ۱۱۲ ین رسید. شاخص دلار نیز که نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارز‌های مهم جهانی را اندازه می‌گیرد با شتابی قابل توجه در سطح ۹۴.۷۵۰ واحد قرار گرفت.

نگرانی‌ها از پیامد‌های جنگ تعرفه‌ها بر اقتصاد چین، یوان را متزلزل کرده و هر دلار به بالای ۶.۷۰ یوان رسیده است. تحلیل گران بانک "جی پی مورگان" در یادداشتی نوشتند: آمار‌های تولیدات صنعتی و خرده فروشی آمریکا که تا فردا منتشر خواهند شد در کنار آمار‌های رشد اقتصاد چین این اطمینان را به همه خواهد داد که اقتصاد جهانی در چه وضعیتی قرار دارد.

دیدار امروز ترامپ و پوتین در شهر هلسینکی- پایتخت فنلاند و نشست جروم پاول- رئیس بانک مرکزی آمریکا- با نمایندگان کنگره این کشور از رویداد‌های مهم ارزی این هفته خواهند بود. اقتصاد آمریکا در حال حاضر دومین دوره رشد متوالی خود را تجربه می‌کند.

یورو نیز به پایین‌ترین نرخ برابری خود در ۹ روز گذشته در برابر دلار رسیده است و پوند تا سطح ۱.۳۱۰ دلار نیز رسیده است. میزان پیشرفت مذاکرات بریگزیت و انتشار آمار تورم منطقه یورو که این هفته خواهد بود، می‌توانند باعث تشدید کاهش ارزش این دو ارز در برابر دلار شوند.

در بین ارز کشور‌های نوظهور نیز هر دلار به ۶۸.۵۳۱۳ روپیه هند، ۱.۳۴۴۸ دلار استرالیا، ۱.۳۱۴۰ دلار کانادا و ۴.۸۴۳۹ لیر ترکیه رسیده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین