جنایت بعد از گروگان‌گیری ۲ میلیاردتومانی

جنایت بعد از گروگان‌گیری ۲ میلیاردتومانی

«در رؤیا‌های خودم نقشه کشیده بودم که با دو میلیارد تومان چه کار‌ها می‌توانم انجام دهم، اما برخلاف تصورم مرد جوان پلیس را از موضوع مطلع کرد و من که می‌ترسیدم دستگیر شوم، تصمیم گرفتم مرد ثروتمند را به قتل برسانم تا هیچ ردی از من جا نماند».
کد خبر: ۶۳۷۳۹
بازدید : ۳۶۵
۰۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
مردی که متهم است در جریان گروگان‌گیری دو میلیاردتومانی دست به جنایت زده، در انتظار حکم دادگاه به‌سر می‌برد.

این پرونده سال گذشته و زمانی گشوده شد که مردی به پلیس آگاهی استان فارس رفت و خبر داد پدرش به دست افرادی ناشناس ربوده شده است. این مرد گفت: پدرم فردی ثروتمند است.
 
او برای خرید از خانه خارج شد، اما هرچه منتظرش ماندیم، برنگشت تا اینکه فردی ناشناس با من تماس گرفت و گفت: پدرم را ربوده و برای آزادی او باید دو میلیارد تومان بپردازم. من اول حرف این مرد را باور نکردم و فکر کردم قصد مزاحمت دارد، اما او گوشی را به پدرم داد و وقتی با او صبحت کردم، مطمئن شدم موضوع جدی است.
 
این مرد ادامه داد: آدم‌ربای ناشناس برای پرداخت این مبلغ به من ۴۸ ساعت مهلت داد و گفت: اگر در این مدت پلیس را باخبر کنم یا پول را به دست او نرسانم، دیگر هرگز پدرم را نخواهم دید. کارآگاهان بعد از شنیدن اظهارات این مرد دست به کار شدند و سعی کردند ردی از آدم‌ربا یا آدم‌ربایان به دست بیاورند، اما هیچ سرنخی در این پرونده وجود نداشت و متهم بدون اینکه ردپایی از خودش به جا بگذارد، دست به آدم‌ربایی زده بود. همین امر نشان می‌داد او طعمه‌اش را از مدت‌ها قبل شناسایی کرده و زیر نظر گرفته و با رعایت همه جوانب مرتکب جرم شده است.
 
درحالی‌که تلاش‌های پلیس برای رازگشایی از این معما ادامه داشت، فرد ناشناس بار دیگر با پسر گروگان خود تماس گرفت و ضمن تهدید مجدد او برای دریافت پول، قرار ملاقات گذاشت، اما زمانی‌که پسر مرد ثروتمند در محل قرار حضور یافت، خبری از آدم‌ربا نشد. متهم که احتمال داده بود پلیس در جریان موضوع قرار گرفته و در تعقیب اوست، در تماس تلفنی با پسر جوان بار دیگر او را تهدید کرد.
 
این در شرایطی بود که پلیس همچنان می‌کوشید ردی از این فرد پیدا کند. تحقیقات هنوز به نتیجه خاصی نرسیده بود که خبر رسید جنازه مردی میان‌سال که هیچ مدرک هویتی‌ای همراه ندارد داخل خودرویی در بیابان رها شده است.
 
کارآگاهان وقتی به آنجا رفتند فهمیدند جسد متعلق به مرد ربوده‌شده است. به‌این‌ترتیب تحقیقات وارد مرحله‌ای تازه شد. این‌بار کارآگاهان سرنخی در اختیار داشتند. این سرنخ کاغذی بود که قاتل روی آن عدد دو میلیارد را نوشته بود تا نشان دهد قتل به همان موضوع گروگان‌گیری مرتبط است. افسران جنایی با انجام تفحص‌های ویژه گام‌به‌گام به متهم نزدیک‌تر شدند تا اینکه بالاخره توانستند هویت او را فاش و این مرد را در عملیاتی غافلگیرکننده دستگیر کنند.
 
این فرد بعد از انتقال به پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت و درحالی‌که راهی برای کتمان واقعیت نداشت، به ارتکاب جنایت اعتراف کرد. او گفت: من به دلیل مشکلات مالی تصمیم گرفتم مرد ثروتمند را بربایم. برای این کار مدتی او را زیر نظر گرفتم تا از ساعات رفت‌وآمدش باخبر شوم. مخفیگاهی نیز تهیه کردم. روز حادثه وقتی او تنها از خانه خارج شد فرصت را برای انجام کار مناسب دیدم و او را با تهدید سوار خودرو خود کردم و به خانه‌ای که برای این کار تدارک دیده بودم، بردم. سپس در تماس با پسرش درخواست دو میلیارد تومان پول نقد کردم. تصورم این بود که او از ترس جان پدرش خیلی راحت تسلیم می‌شود و پول را پرداخت می‌کند. اگر این پول به دستم می‌رسید، زندگی‌ام دگرگون می‌شد.
 
در رؤیا‌های خودم نقشه کشیده بودم که با دو میلیارد تومان چه کار‌ها می‌توانم انجام دهم، اما برخلاف تصورم مرد جوان پلیس را از موضوع مطلع کرد و من که می‌ترسیدم دستگیر شوم، تصمیم گرفتم مرد ثروتمند را به قتل برسانم تا هیچ ردی از من جا نماند.
 
متهم بعد از اعتراف به جرمش روانه زندان شد تا اینکه چندی قبل جلسه محاکمه او در دادگاه کیفری استان فارس برگزار شد و او در شرایطی به دفاع از خود پرداخت که اولیای دم خواستار صدور حکم قصاص شده بودند. متهم اکنون در زندان در انتظار حکم دادگاه است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین