تصاویر/ برندگان مسابقه عکاسی کمدی در حیات‌وحش

تصاویر/ برندگان مسابقه عکاسی کمدی در حیات‌وحش

خندیدن و یا لذت بردن از تصاویر تنها هدف این رویداد نیست بلکه با انتشار این تصاویر، مسئولین برگزار کننده سعی دارند مخاطبان را به حفظ محیط زیست و حیات وحش اطرافشان تشویق کنند.
کد خبر: ۶۴۵۴۲
بازدید : ۹۹۷
۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
فرادید| هرسال مسابقه‌ای با عنوان "Comedy Wildlife Photography Awards" (کمدی حیات وحش) برگزار می‌شود که خندیدن و یا لذت بردن از تصاویر تنها هدف این رویداد نیست بلکه با انتشار این تصاویر، مسئولین برگزار کننده سعی دارند مخاطبان را به حفظ محیط زیست و حیات وحش اطرافشان تشویق کنند.

پال جوینسون، بنیان‌گذار مسابقات و عکاس حیات وحش، درباره‌ی تأثیرگذاری عکاسی ازحیات وحش با دیدی طنزآمیز می‌گوید: "توانایی این مسابقات در افزایش آگاهی جهانیان راجع به حفاظت ازحیات وحش و گونه‌های در حال انقراض، حتی خود ما را نیز شوکه کرده است."

امسال نیز هزاران نفر از ۴۱ کشور جهان در بخش فینال در ۸ گروه با هم رقابت کردند.

موضوعات این عکس‌ها شامل حیوانات، آسمان و دریا می‌شد که می‌توانستند در هر بخش جوایزی و در رده سنی کودکان و یا بزرگسالان از آن خود کنند.

برنده اول این مسابقات شرکت کننده‌ای از فلوریدا بود که عکس سنجابی با دستانی باز را به این مسابقات آورده بود. وقتی به سنجاب نگاه می‌کنیم انگار در حال مبارزه و یا حرکات رزمی است.
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشست مری مک گاوین از تامپا، فلوریدا، جایزه اول، جایزه انتخاب مردم  را برای عکس "گرفتار در قانون" گرفت. تصویری از سنجابی که به جلو زل زده و انگار می‌خواهد مبارزه کند.
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشستخرس قهوای و نگاهی خسته به دوربین "والتری مولکاهاینن" از فنلاند
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشستخرس قطبی پشت دوربین عکاسی و عکسی که "رویی گالیتس" از اسلوبرد در قطب شمال گرفته است.
 
در بخش پرندگان (موجودات آسمان) شین کینا از جنوب کالیفرنیا برنده جایزه اول شد به خاطر تصویر جغدی با چشمانی باز.
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشست
عکس جغدی با چشمانی باز و محتاط که "شین کینا" گرفته است.
 
برنده بخش موجودات زیر دریا "تانیا هوپرمانز" است که با عکسی از کوسه‌ای آبی با نزدیکترین زاویه شرکت کرد. عکسی که او گرفته با عنوان" کوسه به دوربین لبخند می‌زند" شناخته شد که در آب‌های جزایر شرقی ایالات متحده آمریکا گرفته شده است.خانم هوپرمانز کار عکاسی را در کنار اینکه او یک ریاضی دان و تحلیلگرحوزه استحکامات نظامی است ادامه می‌دهد.
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشست
کوسه به دوربین لبخند می‌زند.
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشست
سنجاب قرمز بین دو شاخه گل- "گریت وگان" از سوئد این عکس را ارسال کرده است.
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشست
گوزن شمالی و زبان درازی به هم نوع خودش، این عکس را برانی کازالکا در دشت‌های وایومینگ ایلات متحده گرفته است.
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشستپر‌های باز شده طاووس طوری پشت کرگردن قرار گرفته که انگار دامن چین دار پوشیده است. "کالل موخرجی" در جنگل‌های بنگال این عکس را گرفته است.

" Arshdeep Singh" تنها ۶ سال دارد و توانست برنده جایزه اول عکس پرندگان در رده سنی کودکان شود. او اغلب با پدر خود مسافرت می‌کندکه عکاسان حیات وحش را به خوبی می‌شناسد. کار این پسر قبل از اینکه برنده شود در بسیاری از مجلات چاپ شده بود و قرار است در کتاب ۴۱ عکس برتر فینال هم چاپ شود.
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشست" Arshdeep Singh" از هندوستان برای این عکس برنده جایزه در رده سنی کودکان شد.
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشستجاناتان ایرلندی عکسی گرفته از خرس قهوه‌ای آمریکایی که کنار تابلو ایستاده و انگار به رانندگان می‌گوید که به این تابلو توجه کنید (چراغ‌های تان را روشن کنید)
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشستدو میمون با دهان‌های باز در حال مبارزه با هم در پارک ملی تایلند.
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشستیک جفت سوسمار کومودو در کنار هم انگار که یکدیگر را بغل کرده اند. این عکس را "سرجیو ساوی" از سریلانکا فرستاده است.
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشست
 " والتری مولکا هاینن" نام این عکس را "بازگشت مادر از جلسه والدین و بچه ها" گذاشته که در جنگل‌های "تایگا" فنلاند گرفته است.
 
با دیدن این تصاویر حتما خنده بر لبان شما خواهد نشست
دو توله خرس که به نظر می‌رسد با هم می‌رقصند در ایالت مانیتوبا کانادا
 
منبع:dailymail  
ترجمه: فرادید
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه