۷ روش برای تزیین دیوار با وسایل ساده

۷ روش برای تزیین دیوار با وسایل ساده

اگر تزیین دیوار پذیرایی و اتاق‌های خود را به درستی انجام دهید، نه تنها باعث شلوغی نمی‌شود بلکه می‌تواند به تکمیل و منسجم شدن طراحی منزل کمک کند.
کد خبر: ۶۷۸۳۵
بازدید : ۱۰۳۹۶
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
۷ روش برای تزیین دیوار با وسایل ساده
 
یکی از روش‌های ساده برای تزیین خانه، استفاده از پتانسیل موجود در سطوحی است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند؛ مانند دیوارها! تزیین دیوار با وسایل ساده هم به راحتی ممکن است و نیازی نیست به فکر بودجه و هزینه زیاد باشید.
 
حتی تغییر کوچکی مانند تزیین دیوار با مقوا هم بر فضای کلی خانه تأثیر بسیاری دارد و می‌تواند دکوراسیون خانه را از حالت یکنواخت همیشگی خود خارج کند. اگر تزیین دیوار پذیرایی و اتاق‌های خود را به درستی انجام دهید، نه تنها باعث شلوغی نمی‌شود بلکه می‌تواند به تکمیل و منسجم شدن طراحی منزل کمک کند. در ادامه با چند راهکار برای تزیین دیوار اتاق آشنا می‌شوید.

۱. تزیین دیوار با سنگ و کاغذ دیواری
سنگ‌های دکوری در طرح، رنگ و اندازه‌های مختلفی وجود دارند. تنها کافی است با توجه به سلیقه و دکوراسیون خانه خود یکی از بهترین مدل‌ها را انتخاب کنید.

فقط یک یا دو دیوار را در هر فضا به این سنگ‌های دکوراتیو اختصاص دهید. تزیین همه دیوار‌ها با سنگ تأثیر منفی بر فضای داخلی خانه می‌گذارد. برای مابقی دیوار‌ها می‌توانید از کاغذ دیواری مناسب استفاده کنید.

۷ روش برای تزیین دیوار با وسایل ساده
بعد از خرید سنگ تزئینی، مراحل زیر را پیش ببرید.

برای نصب سنگ از چسب مخصوص یا سیمان استفاده کنید.
سنگ‌ها را روی چسب قرار دهید و صبر کنید تا خشک شود.
ممکن است مجبور شوید قسمت‌هایی از سنگ‌ها را برش بزنید یا سمباده بکشید.
دیوار را به قسمت‌های مختلف تقسیم کنید و بعد از نصب هر قسمت، به سراغ بخش بعدی بروید.‌
می‌توانید برای راحتی و دردسر کمتر، هنگام خرید سنگ از نصاب حرفه‌ای بخواهید تا نصب را برای شما انجام دهد.

۲. تزیین دیوار با عکس و روشنایی دیواری
در بسیاری از خانه‌ها می‌توان تعدادی قاب عکس یا حداقل یک عدد را روی دیوار مشاهده کرد. ولی در بسیاری از موارد قاب‌ها در گوشه تاریک و بدون نوری قرار دارند که اصلاً دیده هم نمی‌شود.

۷ روش برای تزیین دیوار با وسایل ساده
برای این که عکس‌های خاطره‌انگیز خود را برجسته‌تر کنید، از نور‌های دیواری کمک بگیرید. این ترفند تزیین دیوار از این نظر محبوب است که می‌توانید عکس خانواده و عزیزان یا لحظات شیرین به یاد ماندنی خود را روی دیوار حک کنید.

یکی از دیوار‌های خانه را برای تابلو‌های دیواری انتخاب کنید. اگر سیم‌کشی دیوارکوب در خانه‌تان وجود دارد، می‌توانید این قسمت را برای عکس‌ها برگزینید.

عکس‌ها را چاپ کنید و به دنبال قاب‌های ساده و زیبا برای آن‌ها بگردید. بهتر است برای هماهنگی بیشتر، عکس‌ها را با تناژ رنگی یکسان پرینت بگیرید و از پاسپارتو در اطراف آن‌ها استفاده کنید.

با توجه به تعداد قاب‌ها و با در نظر گرفتن چیدمان و فاصله مناسب، میخ را بر دیوار بکوبید و قاب عکس‌ها را روی میخ قرار دهید. حال با روشن کردن دیوارکوب و روشنایی روی دیوار، عکس‌های زیبا جلوه بیشتری دارند.

۷ روش برای تزیین دیوار با وسایل ساده
اگر دیوار مورد نظر شما سیم‌کشی نشده و نمی‌توانید از لوستر دیواری استفاده کنید، ریسه‌های نور برای روشن کردن عکس‌ها و به ویژه تزیین دیوار اتاق خواب انتخاب خوبی هستند.

حتی می‌توانید به جای قاب کردن عکس‌ها، یک طناب، بند یا کنف را در اندازه مشخصی با استفاده از میخ روی دیوار وصل کنید. حال با گیره‌های کوچک مخصوص کاغذ، عکس‌ها را روی این بند آویزان کنید.

۳. استفاده از شلف و باکس‌های دیواری
شلف یا طبقات دیواری که مدل‌های به روز شده طاقچه‌ها هستند، جایگاه ویژه‌ای در دکوراسیون خانه‌های امروزی پیدا کرده‌اند.

در خانه‌های آپارتمانی کوچک که فضای زیادی برای قرار دادن وسایل تزیینی و حتی کتاب وجود ندارد، می‌توان از این شلف‌های دیواری استفاده‌ی بهینه کرد.

۷ روش برای تزیین دیوار با وسایل ساده
شلف در طرح، رنگ و ابعاد مختلف تولید و ساخته می‌شود و شما می‌توانید با توجه به اندازه دلخواه، مدل ایدئال خود را پیدا کنید. حتی برخی از این مدل‌ها در قالب باکس‌های مکعبی تولید می‌شوند و حالت سرپوشیده‌تر دارند.

برای نصب شلف روی دیوار دقت داشته باشید که حتماً از میخ یا رول پلاک محکم استفاده کنید تا توان تحمل وزن خود شلف و وسایل روی آن را داشته باشد. اگر قصد دارید کتاب یا وسایل نسبتا سنگین روی شلف قرار دهید، باید از استحکام آن مطمئن شوید.

۴. تزیین دیوار اتاق با باغچه دیواری
این روش یک ترفند برای نصب و قرار دادن گلدان‌های گیاهی روی دیوار است. در خانه‌های آپارتمانی که حضور گیاهان آپارتمانی به دلیل کمبود فضا کمتر شده است، باغچه‌های دیواری می‌توانند راهی برای ورود طبیعت به درون خانه باشند.

اگر این گیاهان به درستی انتخاب شوند، می‌توانند ذرات آلاینده موجود در هوا را جذب کنند و با تولید اکسیژن، هوای بهتری در اختیار شما قرار دهند. گیاهان در فصل گرم، دمای خانه شما را کاهش می‌دهند، احساس شادابی بیشتری به وجود می‌آورند و باعث می‌شوند با نگاه کردن به آنها، احساس لذت کنید.
 
۷ روش برای تزیین دیوار با وسایل ساده
برای نصب باغچه دیواری باید به دنبال یک قاب و سازه مخصوص باشید تا گلدان‌های مختلف درون آن قرار گیرند. این چارچوب باید تحمل وزن گیاه، خاک و گلدان آن‌ها را داشته باشد.

برای این گیاهان دیواری فضایی را در نظر بگیرید که نور آن مناسب باشد. اگر خانه‌تان تاریک است، نگران نباشید. به سراغ گیاهانی بروید که نیاز به نور کمتری دارند.

به یاد داشته باشید که با آبیاری گیاهان، مقداری از آب اضافی از انتهای گلدان خارج می‌شود. پس برای آن هم تدبیری داشته باشید. استفاده از گیاهان گوشتی و کاکتوس که نیاز به آب کمی دارند، برای باغچه‌های دیواری توصیه می‌شود. فقط مراقب تیغ‌های آن‌ها باشید.

۵. تزیین دیوار با نوار چسب
برخی از نوار چسب‌های تزیینی برای تزیین دیوار استفاده می‌شوند. شما می‌توانید با کمک آن‌ها طرح یا نقش خاصی را روی دیوار ایجاد کنید، برای مثال به سراغ طرح راه راه، چهارخانه و نقوش هندسی بروید.

۷ روش برای تزیین دیوار با وسایل ساده

یکی دیگر از استفاده‌های نوار چسب این است که با کمک آن روی دیوار نقش و طرح بکشید؛ ولی این بار با استفاده از رنگ.

برای مثال می‌توانید دیوار مورد نظر را از ارتفاع به چند قسمت تقسیم و با نوار چسب، مرز هر بخش را علامت‌گذاری کنید. رنگ آکریلیک مورد نظر را بردارید و قسمت‌های جدا شده را به صورت یکی در میان رنگ کنید. در واقع نوار چسب باعث می‌شود رنگ به صورت صاف ادامه داشته باشد و خط مستقیم روی دیوار باقی بماند.

بعد از اتمام رنگ و خشک شدن آن، نوار چسب را از روی دیوار جدا کنید. باید از چسبی استفاده کنید که به راحتی از روی دیوار کنده شود و آسیبی به آن نرساند.

۶. استیکر‌های دیواری
استفاده از استیکر یا طاقچه مجازی تزیین دیوار کار را راحت‌تر می‌کند. می‌توانید مدل و طرح مورد نظر را در فروشگاه و مغازه‌های مخصوص دکوراسیون پیدا کنید و به راحتی آن‌ها را روی دیوار بچسبانید. به تخیل خود اهمیت بدهید و اجازه دهید برای انتخاب نقش مورد نظر روی دیوار راهنمای شما باشد.

۷ روش برای تزیین دیوار با وسایل ساده
البته اگر طرح خاصی مد نظر دارید، می‌توانید آن را در ابعاد مورد نظر روی کاغذ یا مقوا پرینت بگیرید و بعد از دورگیری، با استفاده از چسب مخصوص روی دیوار بچسبانید.

۷. تزیین دیوار با آینه
استفاده از آینه تزئینی روی دیوار باعث بزرگ شدن و روشن‌تر شدن فضای خانه می‌شود. پس می‌توان از این المان به عنوان یکی از تزیینات دیواری هم استفاده کرد.

۷ روش برای تزیین دیوار با وسایل ساده
آینه‌های دکوراتیو و تزیینی در قطعات مختلف یا در برش و شکل‌های مختلفی تولید می‌شوند و نصب آن‌ها روی دیوار، باعث زیباتر شدن دکوراسیون منزل شما می‌شود.
 
منبع: دیجی مگ
منبع: دیجی مگ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین