اجاره بهای مسکن در مناطق مختلف تهران

اجاره بهای مسکن در مناطق مختلف تهران

درحالی‌که بازار معاملات خرید وفروش واحد‌های مسکونی نیز در تابستان امسال در شرایط رکودی به‌سر می‌برد، حجم معاملات اجاره در این بازار نیز به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت.
کد خبر: ۷۲۶۷۴
بازدید : ۸۹۱۶
۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
بازار معاملات اجاره مسکن امسال زودتر از سال‌های قبل وارد دوره رکود ناشی از نزدیک شدن به روز‌های پایانی تابستان شده است.
 
درحالی‌که بازار معاملات خرید وفروش واحد‌های مسکونی نیز در تابستان امسال در شرایط رکودی به‌سر می‌برد، حجم معاملات اجاره در این بازار نیز به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت و با وجود آنکه تابستان فصل اوج نقل‌و‌انتقالات در بازار اجاره محسوب می‌شود، تنها تعداد محدودی از مستاجران اقدام به جابه‌جایی در این بازار در مقایسه با سال‌های قبل کردند.
 
جهش قیمت مسکن و به‌دنبال آن افزایش محسوس نرخ اجاره‌بها دلیل اصلی این موضوع محسوب می‌شود؛ ضمن آنکه تعداد قابل‌توجهی از موجران نیز با مشاهده خارج‌شدن نرخ‌های جدید اجاره‌بها از توان مالی مستاجران موافقت کردند با رقم‌های پیشنهادی متعارف‌تری اقدام به تمدید قرارداد سال گذشته با مستاجران خود کنند؛ بنابراین در حالی که برخی موجران اقدام به تعیین نرخ‌های اجاره‌بهای بالا و خارج از توان مستاجران در بازار اجاره کردند برخی دیگر از موجران ترجیح دادند با ارقام متعارف، قرارداد‌های سال گذشته خود را تمدید کنند. درحالی‌که هنوز ۱۱ روز تا پایان تابستان باقی مانده است، اما بازار اجاره مسکن در رکود به‌سر می‌برد.
 
اجاره بهای مسکن در مناطق مختلف تهران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه