تراکنش‌های بانکی ملاک حذف یارانه‌ها؟

تراکنش‌های بانکی ملاک حذف یارانه‌ها؟

این افراد تصورشان این بود که یارانه‌شان قطع شده، درحالی‌که این مشکل سیستم بانکی و انتقال اطلاعات به سازمان هدفمندی بوده است. بسیاری از این افراد از اقشار کم‌درآمد بودند که سازمان هدفمندی به کلیه این خانواده‌ها پیامک زد تا به پلیس ۱۰+ مراجعه کنند.
کد خبر: ۷۳۶۶۲
بازدید : ۶۹۳۱
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
تراکنش‌های بانکی ملاک حذف یارانه‌ها؟
 
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یارانه ۴۰۰ هزار نفر از افراد حذف شده است، گفت: ملاک اینکه یارانه فرد حذف شود، تراکنش‌هایی است که با کارت بانکی‌شان دارند.
 
احمد میدری در پاسخ به سؤالی درخصوص حذف یارانه حدود ۱۰۰ هزار نفر از یارانه‌بگیران، گفت: سازمان هدفمندی یارانه‌های این افراد را حذف نکرده است، در واقع شماره حساب بسیاری از این افراد به دلایلی مانند اینکه ضامن بانک هستند، فرد فوت می‌کند یا جابه‌جایی اعضای خانوار، مسدود شده است بنابراین یارانه این افراد که تعدادشان هم قابل توجه است قطع نشده بلکه این اتفاق به دنبال مسدودبودن و جابه‌جایی حساب‌ها صورت گرفته و اگر این افراد به پلیس ۱۰ + مراجعه می‌کردند، ماه بعد، یارانه آن‌ها برقرار می‌شد؛ برای مثال اگر در کشور ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر وجود داشته باشد و یک درصد هم در این شرایط قرار داشته باشند، رقمی نزدیک به ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر را شامل می‌شود که اگر اطلاعات آن‌ها به‌موقع منتقل نشود، یارانه‌شان پرداخت نمی‌شود.

وی افزود: این افراد تصورشان این بود که یارانه‌شان قطع شده، درحالی‌که این مشکل سیستم بانکی و انتقال اطلاعات به سازمان هدفمندی بوده است. بسیاری از این افراد از اقشار کم‌درآمد بودند که سازمان هدفمندی به کلیه این خانواده‌ها پیامک زد تا به پلیس ۱۰+ مراجعه کنند.
 
وزارت تعاون حذفیات را به سازمان هدفمندی اعلام می‌کند و در مواردی مانند فوتی یا تغییر ساختار خانواده، مسدودشدن حساب و... فرد باید به پلیس ۱۰+ مراجعه کند. میدری با بیان اینکه یارانه ۴۰۰ هزار نفر نیز قطع شده است، گفت: برای قطع یارانه فرد مجموعه‌ای از شاخص‌ها در نظر گرفته می‌شود و ملاک هزینه‌های یک فرد است که با کارت بانکی‌اش (تراکنش) انجام می‌دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین