کلید درمان ناباروری مردان

کلید درمان ناباروری مردان

به مردان نیز توصیه می‌شود سبزیجات سبز و قرمز، روغن‌های گیاهی، ماهی چرب و آجیل را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند. اسید‌های چرب غیر اشباع "به کاهش تعداد اسپرم‌های غیر زنده نیز کمک می‌کند".
کد خبر: ۷۳۶۷۴
بازدید : ۱۳۸۴۱
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
کلید درمان ناباروری مردان
 
مقاله منتشر شده در مجله "ماسکووسکی کامسامولتس"،  می گوید برخی مواد غذایی برای مردان می‌تواند جایگزین درمان دارویی بی میلی جنسی شود.

این نشریه در وهله نخست خواستار حذف یا حداقل مصرف چربی‌های ترانس شده است. این نشریه با استناد به مطالعه دانشگاه هاروارد می‌نویسد که غلظت اسپرم در مردانی که به طور مرتب چربی‌های ترانس مصرف می‌کنند، حدوداً یک سوم با خوردن این چربی‌ها کاهش می‌یابد.

از سوی دیگر، میزان لبنیات چرب نیز باید "به شدت کاهش یابد"، زیرا بر تحرک اسپرم تأثیر منفی می‌گذارد. شیر کم چربی یا انواع گیاهی شیر جایگزین مناسبی است. با این حال، شیر سویا در لیست محصولات مجاز قرار نمی‌گیرد، زیرا حاوی هورمون‌های گیاهی است.

غذا‌های دریایی تأثیر مفیدی بر سلامت مردان دارند. در این مقاله چنین آمده است: "به عنوان مثال صدف که امروزه حتی در سوپر مارکت‌ها فروخته می‌شود، سرشار از روی است که در باروری مردان نقش اساسی دارد. "

همچنین، به مردان نیز توصیه می‌شود سبزیجات سبز و قرمز، روغن‌های گیاهی، ماهی چرب و آجیل را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند. اسید‌های چرب غیر اشباع "به کاهش تعداد اسپرم‌های غیر زنده نیز کمک می‌کند".
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین