میانجیگری خونین

میانجیگری خونین

من برای دفاع از برادرم و آرام‌کردن او سراغ سعید رفتم، اما آن‌ها تعدادشان زیاد بود و به سمت ما حمله کردند من و برادرم تنها بودیم و مجبور شدیم با آن‌ها درگیر شویم.
کد خبر: ۷۴۳۰۲
بازدید : ۱۱۰۶۴
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
میانجیگری خونین
 
مردی مسن که در حمایت از برادرش مرتکب قتل شده بود، با شکایت اولیای‌دم به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود. وقوع درگیری در شهرک ولیعصر ۲۰ مرداد سال گذشته به مأموران پلیس گزارش داده و اعلام شد فردی در این نزاع جان باخته است. با حضور مأموران در محل، تحقیقات آغاز شد.
 
بررسی‌ها نشان داد طرفین اصلی نزاع دو مرد جوان بودند که ساعاتی قبل از حادثه مرگ‌بار با هم دعوا کرده بودند، اما دو نفر که ربطی به این درگیری نداشتند، در این ماجرا دخالت کردند و یکی از آن‌ها به‌دست دیگری به قتل رسید.

مأموران با انجام تحقیقات چند مرد جوان را که در درگیری حضور داشتند، بازداشت کردند. آن‌ها همگی به‌اتفاق گفتند ضارب جوان کشته‌شده مردی به نام فریدون است. یکی از شاهدان گفت: ظهر روز حادثه فرهاد، برادر فریدون که مردی جوان است، با سعید درگیری لفظی پیدا کرد و سعید به او فحاشی کرد بعد دعوا تمام شد.
 
سعید و دوستانش در کنار خیابان قلیان سرو می‌کردند و من هم به آنجا می‌رفتم. روز حادثه هم به آنجا رفته بودم که فرهاد و برادرش آمدند. فریدون مرد جاافتاده‌ای بود ما اصلا فکر نمی‌کردیم او برای دعوا آمده باشد، چون آن‌طور که از ظاهرش پیدا بود نزدیک به ۷۰ سال داشت، اما وقتی رسید زیر وسایل سعید زد و آن‌ها را شکست.
 
او با عصبانیت گفت: حق ندارید به برادر من فحش بدهید و هر کسی فحش داده است، باید درباره دلیل این رفتارش توضیح دهد و عذرخواهی کند.

این شاهد ادامه داد: وقتی این موضوع مطرح شد، سعید خیلی عصبانی شد و دعوا بالا گرفت. رامین، دوست سعید، برای میانجیگری سمت فریدون رفت و به او گفت: شما که سن‌وسالی دارید، بهتر است ماجرا را تمام کنید و درگیری ایجاد نکنید، اما فریدون به سمتش حمله کرد و چاقو را به بدنش فرو برد. در نهایت با دخالت مأموران درگیری تمام شد.

پلیس تحقیقاتی را درباره فریدون آغاز کرد و متوجه شد این مرد ۶۶ ساله است و پرونده شخصیت نزد پلیس دارد. او فرد شروری است که چند سال زندانی بود. عمده اتهاماتی هم که به‌خاطرش بار‌ها به زندان افتاده، درگیری و نزاع است.
 
وقتی فریدون بازداشت شد مأموران آثار جراحت روی بدنش پیدا کردند که برخی از این جراحت‌ها قدیمی و برخی هم به دلیل درگیری اخیر بود. فریدون بعد از بازداشت به قتل رامین اعتراف کرد و گفت: سعید به برادرم فرهاد فحش داده و فرهاد خیلی از این موضوع ناراحت بود.
 
من برای دفاع از برادرم و آرام‌کردن او سراغ سعید رفتم، اما آن‌ها تعدادشان زیاد بود و به سمت ما حمله کردند من و برادرم تنها بودیم و مجبور شدیم با آن‌ها درگیر شویم. آن‌ها با سیخ و پایه قلیان به جان ما افتادند و من هم مجبور شدم چاقو درآورم، چون آن‌ها به‌سمت من حمله کردند و با چاقو مرا زدند که آثارش هم وجود دارد. من به قصد کشتن کسی را نزدم وقتی رامین به سمت من آمد برای اینکه از خودم دفاع کنم او را زدم.

با وجود ادعای فریدون، پزشکی قانونی اعلام کرد ضربه‌ای که بر بدن مقتول وارد شده، مستقیم و عمیق بوده است. بر اساس این نظریه، چاقوی سلاخی به صورت کامل و عمیق وارد بدن مقتول شده و قلب او را پاره کرده و همین هم باعث مرگ او شده است. همچنین مشخص شد ضربه از فاصله نزدیک به مقتول وارد شده است در حالی که به گفته شاهدان، مقتول هیچ آلت کشنده و سلاح و سرد و گرم در دست نداشت.

همچنین مأموران متوجه شدند علاوه بر فریدون افراد دیگری هم در این درگیری بودند که چند نفر از آن‌ها نیز زخمی شده‌اند. فریدون از یکی از آن‌ها به نام ساسان شکایت کرد و گفت: ساسان به‌ضرب چاقو من را زد. او چنان مرا زخمی کرد که چند عمل جراحی روی بدنم انجام شد تا زنده بمانم.
 
من از او شکایت دارم، چون او بود که باعث شد درگیری بالا بگیرد و جو آنجا به هم بریزد. من وقتی رفتم و داد و فریاد کردم کسی چیزی نگفت، اما ساسان به سمتم حمله کرد و مرا زد و بعد بقیه هم به سمت ما آمدند که این موضوع باعث درگیری و کشته‌شدن رامین شد.
 
آن‌ها بودند که ما را وادار به دفاع کردند. با توجه به تحقیقاتی که مأموران انجام دادند، پنج مرد دیگر از جمله ساسان به اتهام شرکت در نزاع دسته‌جمعی بازداشت شدند اتهامی نیز از سوی فریدون متوجه‌شان شد و فریدون به دلیل آسیبی که دیده بود، از آن‌ها شکایت و درخواست غرامت کرد.
 
به این ترتیب، پرونده با صدور کیفرخواست از سوی دادسرا به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و به این ترتیب، فریدون به اتهام قتل عمدی رامین، همچنین ساسان و چهار نفر دیگر به اتهام آسیب‌رساندن به فریدون و شرکت در نزاع دسته‌جمعی محاکمه می‌شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین