شلیک مرگبار به دوست صمیمی

شلیک مرگبار به دوست صمیمی

مدتی بود که با من کمتر رفت‌و‌آمد می‌کرد، اما من تصمیم خودم را گرفته بودم. روز حادثه او را به بهانه تفریح از خانه بیرون کشیدم و با اسلحه به کتف و سینه‌اش شلیک کردم و او را کشتم.
کد خبر: ۷۴۵۵۸
بازدید : ۱۰۴۷۵
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
شلیک مرگبار به دوست صمیمی
 
مردی که متهم است دوستش را به قتل رسانده، با اینکه پیش از این به ارتکاب جنایت اعتراف کرده بود، در دادگاه مدعی شد دوستش خودکشی کرده است. مردی بهمن سال ۹۷ به مأموران پلیس خبر داد دوستش داخل خودروی وانت خودکشی کرده است.
 
وقتی مأموران در محل حاضر شدند، پی بردند مردی مرگ مرد وانت‌سوار را به پلیس گزارش داده و در حال فرار است. به‌این‌ترتیب متهم بازداشت شد. او ابتدا ادعا کرد مقتول به‌دلیل مشکلاتی که داشت خودکشی کرد.

متهم گفت: ما با هم دوست بودیم. زمان حادثه برای گردش به‌سمت جاجرود رفتیم. متوفی به‌دلیل اینکه با پدرش مشکل داشت و بدهکار هم بود، تصمیم به خودکشی گرفت و با شلیک دو گلوله بر بدنش خودش را کشت.

این ادعای متهم در نظریه پزشکی قانونی رد شد و متخصصان اعلام کردند مرگ مرد جوان به‌دلیل دیگرکشی اتفاق افتاده و خودکشی نبوده است.

به‌این‌ترتیب پرونده به جریان افتاد و متهم یک بار دیگر مورد بازجویی قرار گرفت. او این بار به قتل دوستش اعتراف کرد و گفت: ما با هم اختلاف داشتیم با اینکه همکار بودیم، اما او کار‌هایی می‌کرد که ناراحت می‌شدم. مدتی بود که با من کمتر رفت‌و‌آمد می‌کرد، اما من تصمیم خودم را گرفته بودم. روز حادثه او را به بهانه تفریح از خانه بیرون کشیدم و با اسلحه به کتف و سینه‌اش شلیک کردم و او را کشتم.
 
بعد از اعتراف متهم از همسر مقتول بازجویی شد. او گفت: من و همسرم دو فرزند داشتیم و با هم زندگی خوبی داشتیم. تازه خانه خریده بودیم و شوهرم در کار تأسیسات بود. وقتی به خانه جدید آمدیم، با متهم آشنا شدیم. او هم در زمینه تأسیسات کار می‌کرد.
 
شوهرم و متهم با هم کار می‌گرفتند و درآمد خوبی داشتند تا اینکه متوجه رفتار‌های پرخاشگرایانه‌اش شدیم. با اینکه خیلی هم کمکش کردیم و رفت‌و‌آمد خانوادگی داشتیم به خاطر گذشته‌اش و رفتار‌های خشونت‌آمیزش تصمیم گرفتیم ارتباط‌مان را با او کم کنیم. روز حادثه شوهرم در خانه خواب بود که متهم دنبالش آمد و گفت: می‌خواهد با شوهرم صحبت کند. سپس او را از خانه بیرون برد و به قتل رساند.
 
زن جوان در ادامه گفت: من خودم روان‌شناسی خوانده‌ام و زمانی‌که با متهم رفت‌وآمد کردیم، متوجه شدم شخصیت ضداجتماعی دارد به‌همین‌دلیل هم از شوهرم خواستم ارتباط‌مان را با او کم کند. متهم فرزند طلاق بود. آن‌طور که خودش می‌گفت، زمانی که خیلی بچه بود مادر و پدرش از هم جدا شده و او بدون محبت مادر بزرگ شده بود. او همچنین چندین فقره سابقه کیفری به دلیل شرارت دارد. او خیلی پرخاشگری می‌کرد و با همه دعوا می‌کرد.

در ادامه از پدر متهم بازجویی شد. او نیز تأیید کرد فرزندش پرخاشگر بوده است. این مرد گفت: پسرم خیلی دعوا می‌کند و حتی مرا تهدید به قتل کرده است و یک بار به من گفت: با اسلحه مرا می‌کشد. بعد از جدایی من و مادرش او خیلی تنها شد و وقتی بزرگ شد به‌سمت کار‌های خلاف رفت. او با زن و بچه خودش هم دعوا می‌کند.

پرونده با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه ۴ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شد. در ابتدای جلسه رسیدگی، اولیای دم که والدین مقتول و فرزندان او بودند، درخواست قصاص کردند. وقتی نوبت به متهم رسید او اتهام قتل عمدی را رد کرد و گفت: متهم خودکشی کرده است.

او که دفاعیاتش را کف دستش نوشته بود، گفت: اظهاراتم در دادسرا اشتباه است همان‌طور که ابتدای بازداشت گفتم، دوستم خودکشی کرد، چون با خانواده‌اش مشکل داشت. متهم نتوانست به این سؤال که چرا قصد داشت از دست پلیس فرار کند، پاسخ دهد. قضات با پایان جلسه دادگاه برای صدور رأی وارد شور شدند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه