ماجرای سخنرانی‌های پرحاشیه "علی مطهری"

ماجرای سخنرانی‌های پرحاشیه "علی مطهری"

البته کار کسانی که آن را به آن صورت منتشر کردند، به‌مراتب بدتر و زشت‌تر بود. اگر آن رسانه‌ها این ویدئو را منتشر نمی‌کردند، این مسئله اصلا جایی منتشر نمی‌شد. البته بهتر بود بنده این کلمه را به کار نمی‌بردم.
کد خبر: ۷۴۶۱۸
بازدید : ۷۶۹۷
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
ماجرای سخنرانی‌های پرحاشیه
 
در روز‌هایی که ثبت‌نام برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در فرمانداری‌ها و وزارت کشور ادامه دارد، علی مطهری، نماینده تهران در مجلس که عضو فراکسیون امید محسوب می‌شود، در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشکده الهیات دانشگاه تهران که بسیج دانشجویی این دانشگاه آن را برگزار کرده بود، حضور پیدا کرد. او که در مجلس دهم نایب‌رئیسی را نیز تجربه کرده است، درباره اتفاق‌های این روز‌ها و ماجرا‌های مجلس سخن گفت.

به گزارش فارس، او درباره حواشی ایجاد‌شده در سخنرانی خود در دانشگاه شهید بهشتی گفت: «بسیج دانشجویی برای برنامه‌ای به مناسبت ۱۳ آبان از بنده دعوت کرد و بنده حدود یک ساعت صحبت کردم.
 
این دوستان از قبل برنامه‌ریزی کرده بودند و هنگامی که می‌خواستند سؤال کنند، به بنده و دیگران حمله می‌کردند و ما هم پاسخ می‌دادیم؛ ولی آن‌ها میان حرف بنده می‌پریدند و می‌خواستند صحبت‌های من را قطع کنند و ما هم تحمل می‌کردیم».
 
نایب‌رئیس سابق مجلس افزود: «یکی از آقایان که خیلی سر‌و‌صدا می‌کرد و از انتهای سالن فریاد می‌زد، در جایی گفت: آقای مطهری شما باید قرص ضدفراموشی بخورید، بنده هم به‌عنوان مزاح گفتم من انواع و اقسام قرص‌ها را دارم، قرص ضد‌بارداری هم برای شما دارم. مخاطب بنده پسر بود، دانشجو‌ها هم خندیدند و کسی هم خیلی بد تلقی نکرد.
 
بعد از برنامه به ما گفتند ویدئویی پخش شده که شما دارید به یک دانشجوی دختر می‌گویید برای تو قرص ضدبارداری دارم. صدای دانشجویی که مخاطب من در آن برنامه بود، مقداری زیر و دخترانه بود و خبرگزاری دانشجو و فارس هر دو خیلی گسترده این کلیپ را منتشر کردند».
 
در اینجا دانشجویی گفت: «آقای مطهری شما این مطلب را بیان کرده‌اید و اصل حرف بیان‌شده نامناسب است»؛ مطهری در پاسخ گفت: «خیلی فرق می‌کند که این جمله به دانشجوی پسر گفته شده باشد یا دانشجوی دختر. البته خود این رسانه‌ها هم می‌دانستند؛ چون خبرنگار خودشان این را منتشر کرده؛ ولی، چون صدا دخترانه بود، به ذهنشان رسید که بگویند دختر بوده است».
 
او گفت: «این رسانه‌ها وقتی دیدند خود بسیج دانشجویی نیز گفت که دانشجو پسر بوده، کلمه دختر را برداشتند. البته بهتر بود من این کلمه را به کار نمی‌بردم؛ اما در مقابل کسی که از ابتدای جلسه می‌خواست جلسه را به‌هم بزند، این حرف را زدم که سر جایش بنشیند؛ ولی بهتر بود نمی‌گفتم. البته کار کسانی که آن را به آن صورت منتشر کردند، به‌مراتب بدتر و زشت‌تر بود. اگر آن رسانه‌ها این ویدئو را منتشر نمی‌کردند، این مسئله اصلا جایی منتشر نمی‌شد. البته بهتر بود بنده این کلمه را به کار نمی‌بردم».

کف‌گرگی نزدم
مطهری همچنین درباره مسائل دیگری که از سوی او مطرح و به آن‌ها انتقاد شده است، عنوان کرد: «هیچ‌کدام از حرف‌هایی که بنده زدم، بر اثر عصبانیت نبوده است. آنجایی که بنده به یک نفر گفتم احمق، ماجرا این بود که در گلپایگان سخنرانی داشتم و، چون روز عید غدیر بود، درباره مسائل امامت و غدیر صحبت کردم.
 
یک‌ربع هم درباره مسائل روز صحبت کردم. در انتهای مراسم آقایی گفت: چرا درباره غدیر صحبت می‌کنید وقتی مردم این همه مشکلات دارند. من هم گفتم روز عید غدیر است و باید درباره غدیر صحبت کنیم. ماجرا برنامه‌ریزی‌شده بود و این آقا مدام داد می‌زد و می‌گفت: پراید شده ۴۰ میلیون تومان و شما درباره غدیر صحبت می‌کنید. اینجا به او گفتم خیلی احمق هستی و اگر دوباره هم چنین اتفاقی رخ دهد، این حرف را خواهم زد.
 
احمق هم یعنی نادان و فحش نیست». او ادامه داد: «در ماجرای کف‌گرگی هم باز شاهد ناجوانمردی رسانه‌ها بودیم که این را تکرار می‌کنند. این موضوع در زمان مجلس نهم پیش آمد که گفتم اگر نهم دی بخواهد باعث تفرقه میان مردم شود، یوم‌الله نیست و یوم‌الشیطان است. بعد برخی رسانه‌ها گفتند مطهری گفته ۹ دی روز شیطان است».

نماینده تهران افزود: «همان‌جا هم وارد مسئله حصر خانگی شدم و گفتم این خلاف قانون است و باید به آن پایان داده شود. آقای ابوترابی وسط نطق بنده با اینکه رسم نبود، شروع کرد به حرف‌زدن و نمایندگان هم تحریک شدند و شعار «مرگ بر فتنه‌گر» دادند و جلوی تریبون آمدند.
 
دو تا سه نفر هم می‌خواستند بنده را از پشت تریبون پایین بکشند، آن‌ها می‌خواستند خودشیرینی کنند که در پرونده‌شان ثبت شود. اینجا به یکی از کسانی که به سمت من آمد، با دست اشاره کردم که مثلا اگر نزدیک شود، می‌زنم! و بعد دیدیم که برخی رسانه‌ها نوشتند مطهری کف‌گرگی زده است».
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین