حبس سنگین برای چوپانی رباینده شاخ اینستاگرام

حبس سنگین برای چوپانی رباینده شاخ اینستاگرام

مرد چوپان من را سوار ماشین کرد تا به تهران برساند، اما در راه مسیر را منحرف کرد و از جای دیگری رفت. هرچه فریاد زدم نگه دارد، قبول نکرد و من هم مجبور شدم خودم را از شیشه پنجره ماشین به پایین پرت کنم.
کد خبر: ۷۴۸۸۳
بازدید : ۱۱۶۴۹
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
۱۹ سال حبس برای چوپان رباینده شاخ اینستاگرام
 
چوپانی که خود را یک مرد ثروتمند معرفی کرده و شاخ اینستاگرام را ربوده بود، به ۱۹ سال حبس محکوم شد. این مرد چوپان فروردین‌ماه به دختر جوانی که از مدل‌های شبکه مجازی اینستاگرام بود و در صفحه‌اش تبلیغات شرکت‌های تجاری را منتشر می‌کرد پیغام داده و از او دعوت کرده بود در یک تیزر تبلیغاتی متعلق به شرکت او بازی کند.
 
مدل اینستاگرامی که تعداد زیادی فالوئر دارد، زمانی که عکس مرد جوان را سوار بر بی ام‌و دید، حرفش را باور کرد و برای عقد قرارداد به کرج رفت، اما زمانی که به آدرسی که مرد جوان داده بود رسید، متوجه شد او چوپان است و از ۷۰ رأس گوسفند پدرش نگهداری می‌کند. وقتی که دختر جوان موضوع را متوجه شد تصمیم گرفت برگردد که ربوده شد.

دختر جوان با شکایت به پلیس گفت: مرد چوپان من را سوار ماشین کرد تا به تهران برساند، اما در راه مسیر را منحرف کرد و از جای دیگری رفت. هرچه فریاد زدم نگه دارد، قبول نکرد و من هم مجبور شدم خودم را از شیشه پنجره ماشین به پایین پرت کنم. او با من درگیر شد و ضرباتی بر بدنم وارد کرد، اما درحالی‌که زخمی بودم و لباسم پاره شده بود فرار کردم.

با شکایت این دختر و مشخصاتی که او به مأموران داده بود، مرد چوپان شناسایی شد. او گفت: من این دختر را دوست داشتم و از او خوشم می‌آمد، برای اینکه با او دوست شوم، دعوتش کردم و بعد هم می‌خواستم او را به خانه‌اش برسانم که با من درگیر شد. من قصدی برای گول‌زدن او نداشتم.

با پایان دفاعیات متهم و وکیل‌مدافع او و سایر مدارک موجود در پرونده، قضات شعبه ۵ برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند و متهم را به‌خاطر آدم‌ربایی به ۱۵ سال حبس و به‌خاطر ضرب‌وجرح به دو سال و به‌خاطر سرقت اموال نیز به دو سال حبس محکوم کردند. همچنین متهم به پرداخت دیه بابت جراحات وارده نیز محکوم شد.

در پرونده دیگری که در شعبه ۱۱ کیفری استان تهران رسیدگی شد، مرد راننده‌ای که دو زن جوان را ربوده و مورد آزار و اذیت قرار داده بود، به تحمل ۱۹۸ ضربه شلاق به‌خاطر دوبار آزار و اذیت و همچنین دو سال تبعید و انجام خدمات اجتماعی محکوم شد. بر اساس محتویات پرونده، متهم که راننده یک پراید است، به‌عنوان مسافرکش دو زن را به صورت جداگانه سوار ماشین کرده و مورد آزار و اذیت قرار داده بود.

یکی از زنان که صاحب یک مزون است، در شکایت خود گفت: من برای اینکه از خانه به محل کارم بروم، سوار ماشین شدم. وقتی متهم من را دزدید، گفتم اگر پول می‌خواهی بدهم، اما او من را مورد آزار و اذیت قرار داد و بعد رها کرد.

با شکایت دوم که از سوی دختر جوانی مطرح شد، مأموران محدوده‌ای را که قربانیان سوار ماشین شده بودند مورد بررسی قرار دادند و با کمک شاکیان از طریق دوربین‌های مداربسته ماشین را شناسایی و راننده آن را بازداشت کردند.
متهم پذیرفت که دو زن جوان را سوار ماشین کرده است، اما مدعی شد آن‌ها خودشان خواستار رابطه بودند.

بعد از دفاعیات متهم و سایر مدارک موجود در پرونده، قضات شعبه ۱۱ برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند و متهم را به ۹۹ ضربه شلاق برای هرکدام از شکات (جمعا ۱۹۸ ضربه) و همچنین دو سال تبعید به منطقه‌ای دورافتاده محکوم کردند. متهم باید در این دو سال از ابتدا تا انتهای هفته به‌جز روز جمعه که تعطیل است و می‌تواند استراحت کند، زیر نظر شهرداری آن شهر خدمات عمومی ارائه دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین