واکنش روسای کشورها به پیروزی جانسون
چه کسانی از نتیجه انتخابات انگلیس شاد شدند؟

واکنش روسای کشورها به پیروزی جانسون

سخنگوی رسمی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، تبریکات او را برای «پیروزی چشمگیر» آقای جانسون توییت کرده و از قول او گفت: «از کار، دوستی و همکاری نزدیک میان کشورهای‌مان استقبال می‌کنم.»
کد خبر: ۷۴۹۱۲
بازدید : ۳۷۰۴
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
واکنش رهبران جهان به نتیجه انتخابات بریتانیا
 
دونالد ترامپ در میان سایر رهبران جهان، نخستین واکنش را در مورد نتایج انتخابات روز پنجشنبه بریتانیا نشان داده و از جمله اولین شخصیت‌هایی بود که پیروزی بوریس جانسون را به او تبریک گفت.

رئیس جمهوری آمریکا در نخستین ساعات بامداد روز جمعه در توییتی نوشت: «حالا ایالات متحده و بریتانیا آزادند تا پس از برگزیت، یک معامله تجاری جدید و بسیار گسترده با یکدیگر انجام دهند. این معامله به مراتب بزرگ‌تر و پرسودتر از هر معامله دیگری است که با اتحادیه اروپا صورت می‌گرفت. تبریک بوریس!»
 
واکنش رهبران جهان به نتیجه انتخابات بریتانیا
دیگر شخصیت‌های عوام‌گرای جهان نیز پیام‌هایی مشابه برای بوریس جانسون فرستادند. ماتئو سالوینی، رهبر راستگرای حزب مخالف و معاون سابق نخست وزیر ایتالیا، پس از آن که شمارش اولیه آرا نشان داد حزب محافظه کار رو به پیروزی است، در توییتی به آقای جانسون گفت: «بزن برو بوریس، بزن برو!»
 
واکنش رهبران جهان به نتیجه انتخابات بریتانیا
مارین لوپن، رهبر حزب راستگرای افراطی و مخالف اروپای «جبهه ملی» فرانسه، «پیروزی قاطع» آقای جانسون را ستود و گفت: مردم بریتانیا بر ارعاب علیه در دست گرفتن سرنوشت‌شان، فائق آمده‌اند.
 
واکنش رهبران جهان به نتیجه انتخابات بریتانیا
اما واکنش سایر رهبران جهان لحن آرام‌تری داشته است. سخنگوی رسمی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، تبریکات او را برای «پیروزی چشمگیر» آقای جانسون توییت کرده و از قول او گفت: «از کار، دوستی و همکاری نزدیک میان کشورهای‌مان استقبال می‌کنم.»

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، گفته است هنگامی که نتایج نهایی انتخابات اعلام شود، «بلافاصله با نخست وزیر گفتگو خواهد کرد تا راهی که در پیش روست قطعی شده و از بابت آن اطمینان حاصل شود.»

او گفت: «همه ما برای هرچه در پیش است، آماده ایم. ما در داخل (اتحادیه اروپا) ساختار‌های لازم را داریم و آماده ایم درباره هرچه لازم باشد، مذاکره کنیم.»

آندری بابیش، نخست وزیر جمهوری چک، در بدو ورود به کنفرانس سران اتحادیه اروپا در بروکسل، به خبرنگاران گفت: انتخابات بریتانیا بدون تردید «یک پیروزی عظیم برای بوریس جانسون است.
 
بابیش گفت: «او رهبری پر جذبه است. او پیروز شد و اکنون متاسفانه آن‌ها اتحادیه اروپا را ترک می‌کنند. این برای اروپا خبر بدی است.»
 
واکنش رهبران جهان به نتیجه انتخابات بریتانیا

همتای بلغار او، بویکو بوریسوف اما، در توییتی اظهار اطمینان کرد که بلغارستان به همکاری‌های گسترده‌اش با بریتانیا ادامه خواهد داد و با این کشور به خوبی کار خواهد کرد.
 
واکنش رهبران جهان به نتیجه انتخابات بریتانیا

سیمون کووینی، معاون نخست وزیر جمهوری ایرلند، در توییت تبریکش به بوریس جانسون افزود دولتش روی بازگشایی مجلس ایرلند شمالی تمرکز خواهد کرد.

او گفت: «دولت ایرلند و اداره تحت ریاست من آماده اند تا در لحظه مناسب، بار دیگر مجلس ایرلند شمالی را برای تمام مردم آن بازگشایی کنند.»

پیش از آن، لیو وارادکار، نخست وزیر ایرلند، اظهار امیدواری کرده بود که انتخابات بریتانیا نتیجه‌ای «قاطع» داشته و به تشکیل یک دولت باثبات ختم شود تا بتواند مرحله بعدی مذاکرات برگزیت را هموار کند.
 
واکنش رهبران جهان به نتیجه انتخابات بریتانیا
در کاتالونیا، رهبر جدایی طلبان دولت محلی این ایالت، حزب استقلال ملی اسکاتلند به رهبری نیکلا استورجن را به خاطر پیروزی در حوزه‌های انتخاباتی شمال بریتانیا، ستود.

کوئیم تورا در توئیتی نوشت: «تبریک به دوستان حزب ملی اسکاتلند و نیکلا استورجن، وزیر اول اسکاتلند برای این نتایج عالی که نمایانگر اراده دموکراتیک برای استقلال و تعهد مردم اسکاتلند به اروپاست.»
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین