روند استیضاح‌های سریالی

روند استیضاح‌های سریالی

این روند تنها بر این تفکر از سوی مردم دامن می‌زند که حاکمیت به فکر رتق و فتق امور نیست و تنها این مردم هستند که هزینه رقابت‌های سیاسی را می‌پردازند.
کد خبر: ۷۵۰۳۵
بازدید : ۵۰۶۹
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
نویسنده:مصطفی درایتی
مصطفی درایتی| اخیرا روند استیضاح‌های سریالی از سوی برخی نمایندگان عضو مجلس شورای اسلامی کلید خورده است. به نظر می‌رسد جریانی که با دولت اختلاف سلیقه سیاسی دارد، به دنبال مشکل‌آفرینی است که اگرچه موضوع جدیدی هم نیست ....

اما هر بار در بزنگاه‌هایی تکرار می‌شود. این جریان اساسا در نظر نمی‌گیرد که مشکل مردم با استیضاح وزرا، آن هم در چنین شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی حل و فصل نخواهد شد. آن‌ها بدون در نظر گرفتن شرایط موجود به سراغ وزرایی می‌روند که اتفاقا جزء وزرای قوی و موثر دولت بوده و هستند و عملکرد قابل قبولی داشته‌اند.

به نظر می‌رسد این استیضاح‌ها یک بگومگو و بکش‌مکش جناحی و سلیقه‌ای است و این جریان سعی دارد مردم را سرگرم نگه دارد. این در حالی است که از مجلس گرفته تا دولت و سایر نهاد‌های حاکمیتی امروز باید دست به دست هم دهند و مشکلات مردم را حل کنند.
 
با این حال به جای حل مشکلات مردم آنچه به چشم می‌خورد، انداختن مشکلات بر گردن دیگری و دیگران است. هیچ‌کس نمی‌خواهد مسوولیت اقدام و عمل و تصمیمی را برعهده بگیرد؛ مجلس بر گردن دولت، دولت بر گردن نهادی دیگر و... می‌اندازد و به این ترتیب نه‌تن‌ها مشکلات حل نمی‌شود؛ بلکه مشکل‌آفرینی نیز اتفاق می‌افتد و آنچه باقی می‌ماند تنها مشکلات مردم است.
 
این روند تنها بر این تفکر از سوی مردم دامن می‌زند که حاکمیت به فکر رتق و فتق امور نیست و تنها این مردم هستند که هزینه رقابت‌های سیاسی را می‌پردازند.

قراین و شواهد نشان می‌دهد که جریانی از تندرو‌های مجلس به دنبال سوءاستفاده از شرایط ایجاد شده و سقوط دولت است؛ گروهی که اتفاقا خود بانی مشکلات بزرگی برای کشور بوده و هستند. آن‌ها یک لحظه هم به این فکر نمی‌کنند که بودن یا نبودن روحانی چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؛ گویا از منبع یا منابعی دستور گرفته و صرفا آن دستورات را اجرایی می‌کنند.
 
این در حالی است که سرگرم شدن به این دست از رقابت‌های جناحی و سیاسی باعث انباشتگی شدید مشکلات مردم می‌شود که عاقبت خوشی برای حاکمیت نخواهد داشت. تخریب و تضعیف روحانی به هر قیمت مشکلات مردم را حل نخواهد کرد. متاسفانه تنها چیزی که این گروه از آن استفاده نمی‌کنند عقلانیت سیاسی به نفع مردم است
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه