چرا اینستاگرام پست‌های مربوط به سردار سلیمانی را حذف می‌کند

چرا اینستاگرام پست‌های مربوط به سردار سلیمانی را حذف می‌کند

شبکه اجتماعی اینستاگرام در زیر اکانت سردار سلیمانی اعلام کرده که آخرین پست‌های حاوی این هشتگ حذف شده‌اند، چرا که خلاف قوانین این شبکه اجتماعی هستند.
کد خبر: ۷۵۷۰۶
بازدید : ۱۲۱۶۴
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
چرا اینستاگرام پست‌های مربوط به سردار سلیمانی را حذف می‌کند
 
در حالی که نام سردار سلیمانی چند روزی است ترند اول فضای مجازی شده، اما اینستاگرام در اقدامی مغرضانه و خلاف آزادی بیان، به بهانه تحریم ایران، برای جلوگیری از انتشار اخبار واقعی تلاش می‌کند.

به‌دنبال شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، فضای مجازی شاهد انتشار محتوای بسیاری در واکنش به این خبر بود.
 
به نحوی که هشتگ سردار سلیمانی به ترند اول شبکه اجتماعی توئیتر فارسی زبانان تبدیل شد و کاربران بسیاری در شبکه اجتماعی اینستاگرام نسبت به خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی واکنش نشان دادند.

این در حالی است که شبکه اجتماعی اینستاگرام پس از افزایش تعداد پست‌های کاربران ایرانی در این شبکه که در میان آن‌ها بسیاری از افراد مشهور، مقامات و هنرمندان نیز دیده می‌شد، در اقدامی مغرضانه پست‌های منتسب به خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی را حذف کرد.

اما با وجود تمامی خباثت‌ها و شیطنت‌های مدیران این شبکه برای حذف این مطالب و جلوگیری از بازتاب جهانی انتشار محتوا با این مضامین، شواهد نشان می‌دهد که انبوهی از پیام‌های ایرانیان از سراسر جهان برای حمایت از سردار شهید قاسم سلیمانی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی منتشر شده است.
 
به نحوی که سایت خبری «یاهونیوز»، اعلام کرد که ده‌ها هزار پیام در حمایت از سردار شهید قاسم سلیمانی همراه با تصاویری از ایشان در اینستاگرام و توئیتر منتشر شده است. یاهو نیوز انتشار گسترده تصاویر سردار شهید قاسم سلیمانی را تبلیغات هماهنگ شده توصیف کرده و افزود: بیش از ۲۱ هزار پست اینستاگرامی با هشتگ انتقام سخت یا hardrevenge روز جمعه در اینستاگرام منتشر شده است. همچنین ۷۰۰۰حساب کاربری در توئیتر هم مطالب زیادی را تنها در این زمینه منتشر کرده‌اند.
 
در این راستا شبکه اجتماعی فیس‌بوک که مالک پلتفرم اینستاگرام است، در ارتباط با علت حذف پست‌های مربوط به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اعلام کرده که موظف به رعایت قوانین تحریم امریکا علیه ایران است که شامل قرار گرفتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرماندهان آن در فهرست تحریم‌ها می‌‎شود.
 
مدیران این شبکه اعلام کرده‌اند که «ما مطابق مقررات وضع شده در ارتباط با تحریم‌های امریکا اقدام می‌کنیم و در قبال تحریم‌های دولت امریکا علیه ایران متعهد هستیم.»

همراهی اینستاگرام با امریکا با حذف اکانت و پست کاربران ایرانی و جلوگیری از آزادی بیان ایرانیان در فضای مجازی، مسبوق به سابقه است. در پی تحریم‌های امریکا، این شبکه اجتماعی فروردین امسال نیز برای اجرایی کردن دستورات امریکا صفحات تعدادی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را مسدود کرد.
 
بجز صفحات رسمی این افراد، اینستاگرام صفحات رسمی برخی از مقامات کشور از جمله صفحه انگلیسی رهبری و رئیس قوه قضائیه را نیز از دسترس خارج کرده بود. آن زمان صفحه رسمی سردار قاسم سلیمانی نیز با نزدیک به یک میلیون دنبال‌کننده توسط اینستاگرام بسته شد.

روز جمعه نیز شبکه اجتماعی اینستاگرام در زیر اکانت سردار سلیمانی اعلام کرده که آخرین پست‌های حاوی این هشتگ حذف شده‌اند، چرا که خلاف قوانین این شبکه اجتماعی هستند. اما با وجود این همچنان پست‌های حاوی هشتگ و تصاویر سردار سلیمانی در این شبکه اجتماعی وجود دارند و حتی برخی از آن‌ها به حساب‌های کاربری غیر ایرانی تعلق دارند.
 
این شواهد نشان می‌دهد که شبکه‌های اجتماعی خارجی از جمله اینستاگرام و فیس‌بوک با وجود آنکه خود را داعیه دار آزادی بیان می‌دانند، با حذف مطالب کاربران، تمامی تلاش خود را به کار می‌بندند تا جلوی انتشار تصویر خبیث و جنایتکار امریکا را که براحتی قابل بازگویی و نمایان شدن برای مردم جهان در فضای مجازی است، بگیرند.
 
منبع: رونامه ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین