آیا یک شرکت حسابداری می‌تواند مشکلات حسابداری کسب‌وکار شما را مرتفع کند؟

آیا یک شرکت حسابداری می‌تواند مشکلات حسابداری کسب‌وکار شما را مرتفع کند؟

بسیاری از مدیران شرکت‌ها، به‌خصوص مدیران جوان‌تر، امروزه حسابداری کسب‌وکار خود را به یک شرکت حسابداری و حسابرسی می‌سپارند. اما آیا یک شرکت حسابداری می‌تواند مشکلات حسابداری یک کسب‌وکار را حل کند؟
کد خبر: ۷۶۱۷۵
بازدید : ۵۴۵
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷

آیا یک شرکت حسابداری می‌تواند مشکلات حسابداری کسب‌وکار شما را مرتفع کند؟

 

از سال‌های بسیار دور شرکت‌های حسابداری در ایران فعالیت خود را آغاز کرده‌اند اما شاید در چند سال اخیر است که نام آن‌ها بر سر زبان‌ها افتاده است. بسیاری از مدیران شرکت‌ها، به‌خصوص مدیران جوان‌تر، امروزه حسابداری کسب‌وکار خود را به یک شرکت حسابداری و حسابرسی می‌سپارند. اما آیا یک شرکت حسابداری می‌تواند مشکلات حسابداری یک کسب‌وکار را حل کند؟

 

شرکت حسابداری و حسابرسی چیست؟

شرکت حسابداری و حسابرسی به شرکتی گفته می‌شود که به‌صورت تخصصی به ارائه خدمات حسابداری و حسابرسی می‌پردازد. یک شرکت حسابداری و حسابرسی با توجه به تخصص خود، متشکل از نیروهایی است که فارغ‌التحصیل رشته‌های حسابداری و مالی هستند و به‌صورت ویژه در تمامی مسائل مالی، مالیاتی و حسابرسی خبره بوده و حیطه تسلط آن‌ها به دانش حسابداری بیش از مدیر مالی یک شرکت بوده و برخلاف مدیر حسابداری یک شرکت، نه در یک جنبه، بلکه در تمامی جنبه‌های حسابداری و حسابرسی دارای تخصص هستند.

 

خدمات حسابداری و حسابرسی ارائه‌شده توسط شرکت‌های حسابداری

خدمات حسابداری و حسابرسی ارائه‌شده توسط شرکت‌های حسابداری بسته به نوع شرکت حسابداری متفاوت است. بااین‌حال رئوس خدمات حسابداری و حسابرسی این شرکت‌ها تقریباً یکی است. برخی از این خدمات جنبه اجرایی، برخی جنبه نظارتی و برخی جنبه مشاوره‌ای دارد.

 

ازجمله خدمات حسابداری و حسابرسی رایج شرکت‌های حسابداری می‌توان به ثبت‌اسناد مالی، تنظیم دفاتر قانونی و تنظیم اظهارنامه مالیاتی اشاره کرد. در زیر به تشریح بیشتر دو نوع رایج ارائه خدمات حسابداری و حسابرسی توسط شرکت‌های حسابداری و حسابرسی می‌پردازیم.

 

مشاوره حسابداری و حسابرسی

بسیاری از شرکت‌ها دپارتمان مالی و حسابداری بزرگی داشته و نیروی انسانی بسیاری نیز در آن مشغول کار هستند. مشکل اغلب این‌گونه کسب‌وکارها در برخی از مسائل تخصصی حسابداری و حسابرسی است؛ بدین گونه که شرکت در رتق‌وفتق امور جاری حسابداری مشکلی نداشته و صرفاً در برخی از مسائل که از اهمیت و ریسک مالی بالایی برخوردارند، جهت صحت انجام کار نیازمند مشاوره حسابداری و حسابرسی تخصصی است.

 

یکی از انواع رایج ارائه خدمات توسط شرکت‌های حسابداری و حسابرسی، مشاوره حسابداری و حسابرسی است. در این نوع ارائه خدمت، یک مشاور حسابداری و حسابرسی به‌صورت مستمر و در زمان‌های مقرر در شرکت حاضرشده و یا به‌صورت تلفنی به ارائه مشاوره حسابداری می‌پردازد. با نظارت دائمی مشاور حسابداری بر روی امور حسابداری، ریسک بروز خطا در آن‌ها به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند.

 

آیا یک شرکت حسابداری می‌تواند مشکلات حسابداری کسب‌وکار شما را مرتفع کند؟

 

انجام امور حسابداری به‌صورت برون‌سپاری کامل

یکی از شیوه‌های رایج ارائه خدمات حسابداری و حسابرسی توسط یک شرکت حسابداری و حسابرسی، انجام امور حسابداری یک شرکت به‌صورت برون‌سپاری کامل است. این شیوه برای کسب‌وکارهای متوسط و کوچک ایده‌آل بوده و دردسرهای ناشی از استخدام نیروی انسانی متخصص در این حوزه و کنترل آن را به صفر می‌رساند.

در این روش، مدیر یک کسب‌وکار انجام تمامی امور حسابداری خود را به یک شرکت حسابداری می‌سپارد. شرکت حسابداری نیز به فراخور نیاز این شرکت، به‌صورت دورکاری و یا اعزام حسابداری در محل، امور مالی و حسابداری این شرکت را حل‌وفصل می‌کند. طبیعی است که این روش امکان بروز خطا در مسائل مالی و حسابداری را به حداقل رسانده و از سوی دیگر از دغدغه‌های بیهوده مدیر یک کسب‌وکار می‌کاهد.

 

به کدام شرکت حسابداری باید مراجعه کرد

همان‌طور که گفته شد در حال حاضر شرکت‌های حسابداری و حسابرسی بسیاری در سرتاسر ایران مشغول به کار بوده و در حال ارائه خدمات و مشاوره حسابداری و حسابرسی به صاحبان کسب‌وکارها هستند. در نظر گرفتن فاکتورهایی نظیر تجربه و اعتماد نزد مدیران ازجمله نکاتی است که هنگام مراجعه به یک شرکت حسابداری و حسابرسی باید مدنظر داشته باشید.

 

شرکت حسابداری و حسابرسی پرشین تکس باتجربه بالا در عرصه‌های حسابداری، مالی و مالیاتی و با به خدمت داشتن نیروهایی زبده و متخصص، از دیرباز مورد اعتماد بسیاری از مدیران کسب‌وکارهای مختلف بوده است. نگاهی به لیست بلند شرکت‌هایی که از سال‌های دور در حال دریافت خدمات حسابداری و حسابرسی از پرشین تکس هستند، نشان‌دهنده کیفیت بالای خدمات ارائه‌شده توسط این شرکت است.

 

همین حال می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت پرشن تکس به آدرس www.persiantax.com و یا شماره‌گیری 02122927388 با پرشین تکس تماس گرفته و با یکی از کارشناسان حسابداری و حسابرسی ما درباره نوع خدمات موردنیاز کسب‌وکار خود صحبت کنید؛ پرشین تکس مطمئناً بهترین راهکارها را به شما پیشنهاد خواهد داد.

برچسب ها: حسابداری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین