قاتل پدرم، خوب است، زندانی‌‌اش نکنید

قاتل پدرم، خوب است، زندانی‌‌اش نکنید

آن روز تعقیب و گریز پلیسی انجام شد و من همه قوانین مربوط به نحوه به‌کارگیری سلاح را رعایت کردم. با این حال، یکی از گلوله‌ها ناخواسته به متهم فراری اصابت کرد و باعث مرگ او شد.
کد خبر: ۷۶۱۸۹
بازدید : ۱۱۱۴
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
قاتل پدرم را زندانی نکنید
 
دختری ۱۴ ساله که پدرش در جریان تعقیب و گریز پلیسی با شلیک گلوله یک مأمور کشته شده است، در اتفاقی عجیب از دادگاه خواست برای متهم حکم زندان در نظر گرفته نشود. این مأمور پس از آن بازداشت شد که در جریان تعقیب و گریز با یک فروشنده مواد مخدر به سوی خودروی او شلیک کرد.
 
یکی از گلوله‌ها به ماشین و گلوله دوم به خود متهم اصابت کرد و باعث مرگ او شد. بعد از آن پرونده‌ای با عنوان قتل عمد در دادسرای جنایی تهران به جریان افتاد. مأمور پلیس در جریان تحقیقات توضیح داد بعد از چند بار اخطار به متهم فراری با رعایت قانون به‌کارگیری سلاح به سوی خودروی او شلیک کرد.
 
در نهایت قرار مجرمیت علیه مأمور پلیس صادر شد، اما از آنجا که متوفی فقط یک، ولی دم داشت که فرزند ۱۴ ساله‌اش بود، اعلام درخواست از سوی، ولی دم به قوه قضائیه محول شد و معاون اول از طرف دختر ۱۴ ساله درخواست دیه کرد.

این پرونده بعد از طی مراحل قانونی برای رسیدگی به شعبه ۱۲ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و روز گذشته متهم پای میز محاکمه رفت. در ابتدای جلسه بعد از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند، دختر ۱۴ ساله مقتول در جایگاه قرار گرفت.
 
او گفت: از طرف من درخواست دیه شده است، اما خود من نیز حرف‌هایی برای گفتن دارم. اگر به سن قانونی رسیده بودم، باز هم برای متهم درخواست قصاص نمی‌کردم. او انسان بسیار خوبی است و از دادگاه هم می‌خواهم او را زندانی نکند.
 
این دختر توضیح داد: این مأمور پلیس بعد از مرگ پدرم به خانه ما آمد و وضع زندگی‌مان را دید. ما خیلی در تنگنا بودیم. او از همان زمان کمک‌هایش را به من و مادرم شروع کرد. این مرد در همه این مدت که پدرم فوت شده، از نظر خورد و خوراک به ما رسیدگی می‌کند، هر وسیله‌ای که لازم داشته باشم، برایم می‌خرد.
 
حتی به مدرسه‌ام می‌آید و اوضاع درسی‌ام را کنترل می‌کند و حواسش به تفریح ما هم است. او اجازه نداده در این مدت هیچ کم و کسری داشته باشیم. زمانی‌که پدرم زنده بود، ما کمبود‌های زیادی داشتیم و او برای اینکه زندگی ما را تأمین کند، موادفروشی می‌کرد، اما این مرد اجازه نداده ما اصلا به‌سختی بیفتیم و برای همین هم نمی‌خواهم زندانی شود.

قضات بعد از شنیدن حرف‌های این دختر از مأمور متهم به قتل خواستند در جایگاه قرار گیرد و دفاعیات خود را مطرح کند. این مأمور گفت: من پرداخت دیه را قبول دارم و از این نظر مشکلی وجود ندارد، اما این را هم بگویم که نمی‌خواستم کسی در این ماجرا کشته شود.
 
آن روز تعقیب و گریز پلیسی انجام شد و من همه قوانین مربوط به نحوه به‌کارگیری سلاح را رعایت کردم. با این حال، یکی از گلوله‌ها ناخواسته به متهم فراری اصابت کرد و باعث مرگ او شد.

بنا بر این گزارش، هیئت قضات پس از شنیدن دفاعیات متهم ختم جلسه را اعلام کردند و برای صدور رأی وارد شور شدند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین