کرونا در فضا؟!
مقررات بازگشت فضانوردان سختگیرانه‌تر می‌شود

کرونا در فضا؟!

تمامی چهار فضانورد ما، دو هفته قبل از پرتاب، در قرنطینه به سر می‌برند. این کار اطمینان می‌دهد که این افراد بیمار نیستند، و این که پس از رفتن به ایستگاه فضایی مبتلا به بیماری نخواهند شد. این مرحله، «تثبیت سلامت» نام دارد.
کد خبر: ۷۸۳۴۷
بازدید : ۹۵۷۹
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۹
کرونا در فضا؟!
جسیکا میر فضا نورد آمریکایی

ناسا گفت: در گرماگرم همه‌گیری ویروس کرونا، تمهیدات سختگیرانه‌تری را برای بازگرداندن اندرو مورگن و جسیکا میر (فضانوردانی که در ماموریت فضایی هستند) به زمین، اعمال می‌کند.

ناسا وقتی این دو فضانورد از ایستگاه بین‌المللی فضایی در هفدهم آوریل به زمین بازمی‌گردند، مقررات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها را موبه‌مو دنبال خواهد کرد.

کورتنی بیزلی، مسئول روابط عمومی ناسا در مرکز فضایی جانسون، به سی‌ان‌ان گفت که شرایط بازگشت آنان به زمین بسیار دقیق است، ولی به دلیل کووید-۱۹ بر شدت و دقت آن افزوده می‌شود.

او گفت: «ناسا موبه‌مو از توصیه‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها درباره نحوه ویروس کرونا در هنگام بازگشت اندرو مورگن و جسیکا میر به زمین و شروع آزمایش‌های پس از ماموریت و دوره انطباق با شرایط جدید، پیروی می‌کند.»

او گفت: «این امر، شامل تمیز کردن سطوح، رعایت فاصله اجتماعی، تاکید بر شستن دست‌ها، ترغیب اعضای بیمار تیم‌های ناسا به ماندن در خانه، و محدود کردن ارتباط با اعضای دیگر می‌شود.»

ناسا خود را آماده پرتاب موشک به ایستگاه بین‌المللی فضایی در تاریخ نهم آوریل می‌کند و هرچند فضانوردان قرنطینه می‌شوند، خانم بیزلی تاکید کرده است که این کار پیش از پرتاب، جزو مراحل استاندارد ناسا است.

او گفت: «تمامی چهار فضانورد ما، دو هفته قبل از پرتاب، در قرنطینه به سر می‌برند. این کار اطمینان می‌دهد که این افراد بیمار نیستند، و این که پس از رفتن به ایستگاه فضایی مبتلا به بیماری نخواهند شد. این مرحله، «تثبیت سلامت» نام دارد.»

روز سه‌شنبه، جیم برایدنستاین، از مدیریت ناسا، با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی تاکید کرد که کارکنان این نهاد تا آینده‌ای قابل پیش‌بینی، از خانه کار می‌کنند.

خانم برایدنستاین گفت‌: «اقدامات اولیه و خردمندانه ناسا در هماهنگی با پاسخ متحد کشور ما به این وضعیت اضطراری بهداشتی، نمایشی خارق‌العاده از همبستگی ملی است.»

او گفت: «از انعطاف و هشیاری شما سپاسگذاریم. اطمینان دارم که تعهد و سختکوشی شما متضمن تداوم ماموریت ماست. لطفا مراقب سلامت خود و خانواده‌هاتان باشید.»

طبق پروژه نظارت دانشگاه جانز هاپکینز، حدود ۱۴ هزار نفر در آمریکا به آزمایش کرونا، جواب مثبت نشان داده‌اند. شمار موارد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور دست‌کم به ۲۱۰ نفر رسیده است.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها، در چارچوب مبارزه با انتشار ویروس کرونا، ممنوعیت دو هفته‌ای جمع‌های بیش از ۵۰ نفره را توصیه کرده است.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین