مصدومیت ۲۸۰۰ نفر در سوانح رانندگی نوروزی

مصدومیت ۲۸۰۰ نفر در سوانح رانندگی نوروزی

هر سه دقیقه یک نفر از هموطنان بر اثر سوانح رانندگی مجروح می‌شود و هر ۸۰ دقیقه نیز یک نفر از هموطنان جان خود را در این تصادفات از دست می‌دهد.
کد خبر: ۷۸۴۹۸
بازدید : ۱۱۲۰۹
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
مصدومیت ۲۸۰۰ نفر در سوانح رانندگی نوروزی
 
رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور گفت: هر سه دقیقه یک نفر در تصادفات نوروزی مصدوم شده و هر ۸۰ دقیقه یک نفر در این سوانح جان خود را از دست می‌دهد.

سرهنگ محمدباقر سلیمی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به کاهش تردد‌های برون و درون‌شهری، اظهار کرد: در پلیس راهور تردد‌های روزانه را رصد می‌کنیم؛ از بازه ۲۸ اسفند معروف به "طرح نوروزی"، شاهد کاهش ۷۳ درصدی در تردد‌های بین‌شهری و جاده‌ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور با بیان اینکه در معابر شهری نیز تردد‌ها به صورت میانگین کاهشی ۴۵ درصدی داشته، ادامه داد: در کلان‌شهر‌ها در طرح نوروزی هر سال شاهد افت شدید تردد‌ها هستیم که امسال نیز در طرح نوروزی تاکنون در شهر تهران در ساعات اوج ترافیک شاهد کاهش ۷۰ تا ۷۵ درصدی تردد‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: امروز نیز که نخستین روز غیرتعطیل در سال ۹۹ بود، باز هم شاهد کاهش ۵۰ درصدی تردد وسایل‌نقلیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم، اما همچنان انتظار داریم که تردد‌ها بیش از این کاهش پیدا کند.

این مقام پلیس راهور خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد همچنان در معابر شهری حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد و در معابر جاده‌ای ۱۰ تا ۱۵ درصد تردد‌های غیرضروری وجود دارد.

سلیمی متذکر شد: نقطه نگران‌کننده این است که همچنان در همین بازه طرح نوروزی در هر ۵۰ ثانیه یک تصادف روی می‌دهد، هر سه دقیقه یک نفر از هموطنان بر اثر سوانح رانندگی مجروح می‌شود و هر ۸۰ دقیقه نیز یک نفر از هموطنان جان خود را در این تصادفات از دست می‌دهد.

وی با اشاره به مجروحیت حدود دو هزار و ۸۰۰ نفر در تصادفات نوروزی، گفت: قاعدتاً مصدومان نیاز به خدمات درمانی دارند و بخش اعظمی از امکانات درمانی که می‌تواند آماده خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا باشد، درگیر رسیدگی به مصدومان سوانح رانندگی می‌شود.

رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهور یادآور شد: به نظر می‌رسد خلوتی معابر، جذابیتی برای افزایش سرعت ایجاد کرده و شاهد این حوادث هستیم.

این مقام پلیس راهور از هموطنان خواست از سفر و تردد تا حدامکان جلوگیری کنند و عنوان کرد: تیم‌های ثابت و سیار پلیس راهور در معابر درون و برون‌شهری حضور فعال دارند و با تخلفات برخورد می‌کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین