افزایش 11 میلیارد دلاری ثروت "برنارد آرنو" در یک روز

افزایش 11 میلیارد دلاری ثروت "برنارد آرنو" در یک روز

البته این افزایش ثروت تنها مربوط به ثروتمندان اروپایی نبود و به دنبال جهش کم سابقه شاخص‌های بورسی در آمریکا، بسیاری از ثروتمندان آمریکایی نیز میلیارد‌ها دلار به ثروت خود افزودند.
کد خبر: ۷۸۵۲۴
بازدید : ۳۶۶۰
۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
افزایش 11 میلیارد دلاری ثروت
 
رشد شدید شاخص‌های بورس اروپایی باعث افزایش چشمگیر ثروت برنارد آرنو شد. بلومبرگ نوشت، هر چند که صنعت کالا‌های لوکس یکی از بیشترین زیان‌ها را از محل شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح جهان متحمل شده، اما به دنبال بازگشت بخش بزرگی از اقتصاد چین به حالت عادی که یکی از بزرگ‌ترین بازار‌های مصرفی کالا‌های لوکس جهان به شمار می‌رود، ارزش نماد بسیاری از برند‌های لوکس امروز صعودی چشمگیر داشته است.

پس از اعلام خبر نهایی شدن بسته حمایتی دو تریلیون دلاری آمریکا، گسترش برنامه خرید اوراق قرضه توسط بانک‌های مرکزی اروپا و آمریکا با هدف حمایت از کسب و کار‌ها و اعلام بسته‌های محرک جدید در فرانسه، آلمان، انگلیس و اسپانیا، شاخص‌های بورسی اروپایی امروز یکی از درخشان‌ترین روز‌های خود را سپری کردند تا جایی ثروت برنارد آرنو، ثروتمندترین فرد فرانسه و اروپا که سهامدار اصلی و مدیرعامل برند لویی ویتون است تنها در یک روز ۱۱.۳ میلیارد دلار افزایش یافت. با این حال ثروت کنونی آرنو فرانسوی هنوز ۳۵.۲ میلیارد دلار کمتر از بالاترین رقم ثبت شده خود در روز‌های نخست امسال است.

البته این افزایش ثروت تنها مربوط به ثروتمندان اروپایی نبود و به دنبال جهش کم سابقه شاخص‌های بورسی در آمریکا، بسیاری از ثروتمندان آمریکایی نیز میلیارد‌ها دلار به ثروت خود افزودند. شاخص داو جونز اینداستریال اوریج که اصلی‌ترین شاخص بورسی وال استریت نیز محسوب می‌شود، در معاملات امروز بیش از ۱۱ درصد افزایش یافت که بالاترین صعود روزانه این شاخص در طول ۲۸ سال اخیر محسوب می‌شود.

وارن بافت، چهارمین فرد ثروتمند جهان برنده اصلی جهش شاخص‌های بورسی در آمریکا بود و ۶.۵ میلیارد دلار به ثروت خود افزود. آمانسیو اورتگا، دومین فرد ثروتمند اروپا و مالک برند زارا نیز در آخرین دور از معاملات بورسی موفق شد تا در یک روز ۵.۹ میلیارد دلار به ثروتش اضافه کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین