اروپایی‌ها در کدام کشور‌ها بیشتر سرمایه گذاری کرده اند؟

اروپایی‌ها در کدام کشور‌ها بیشتر سرمایه گذاری کرده اند؟

سرمایه گذاری شامل مجموع سرمایه گذاری مستقیم، گردش سرمایه، تبادلات سهام، سرمایه گذاری‌های بورسی و سرمایه گذاری‌های ارزی، ثبت شرکت و احداث خطوط مشترک تولیدی در نظر گرفته شده است.
کد خبر: ۷۸۶۰۷
بازدید : ۳۶۱۲
۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
اروپایی‌ها در کدام کشور‌ها بیشتر سرمایه گذاری کرده اند؟
 
در سال ۲۰۱۸ کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در مجموع هشت تریلیون و ۷۵۰ میلیارد یورو در کشور‌های مختلف سرمایه گذاری کرده اند که این رقم در مقایسه با سال قبل ۰.۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

اصلی‌ترین مقاصد جذب سرمایه خارجی اروپایی
در بین کشور‌های مختلف، حدود یک چهارم کل سرمایه گذاری خارجی کشور‌های عضو اتحادیه اروپا (معادل دو تریلیون و ۱۸۱ میلیارد یورو) بوده است و پس از این کشور نیز انگلیس با جذب یک تریلیون و ۸۱۴ میلیارد یورو (معادل ۲۱ درصد)، سوییس با یک تریلیون و ۱۵ میلیارد یورو (معادل ۱۲ درصد)، کانادا با ۳۹۲ میلیارد یورو (معادل چهار درصد)، برزیل با ۳۱۲ میلیارد یورو (معادل چهار درصد)، روسیه با ۲۷۷ میلیارد یورو (معادل سه درصد)، برمودا با ۲۶۳میلیارد یورو (معادل سه درصد) و چین هنگ کنگ با ۲۵۶ میلیارد یورو (کمتر از سه درصد) قرار دارند.

اصلی‌ترین سرمایه گذاران خارجی در کشور‌های اروپایی
در سال ۲۰۱۸ سرمایه گذاران آمریکایی یک تریلیون و ۸۰۶ میلیارد یورو (معادل ۲۵ درصد کل سرمایه گذاری ها) در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا سرمایه گذاری کرده اند و پس از این کشور نیز انگلیس با یک تریلیون و ۳۶۳ میلیارد یورو (معادل ۱۹ درصد)، سوییس با ۷۵۱ میلیارد یورو (معادل ۱۰ درصد)، برمودا با ۶۵۷ میلیارد یورو (معادل ۹ درصد)، کانادا با ۳۹۷ میلیارد یورو (معادل شش درصد) و چین با ۲۰۲ میلیارد یورو (معادل سه درصد)، قرار دارند.

لازم به ذکر است اتحادیه اروپا شامل ۲۷ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

در گزارش فوق، سرمایه گذاری شامل مجموع سرمایه گذاری مستقیم، گردش سرمایه، تبادلات سهام، سرمایه گذاری‌های بورسی و سرمایه گذاری‌های ارزی، ثبت شرکت و احداث خطوط مشترک تولیدی در نظر گرفته شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه