شرط پایان همه‌گیری کرونا

شرط پایان همه‌گیری کرونا

یرشوف گفت: اگر اکثر جمعیت به کرونا ویروس مبتلا نشوند، در یک سناریوی نامطلوب ممکن است موج دوم همه گیری آغاز شود.
کد خبر: ۷۹۵۴۱
بازدید : ۹۰۵۲
۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
شرط پایان همه گیری کرونا
 
ویروس شناس آکادمی علوم روسیه زمانی که همه گیری کرونا پایان می‌یابد را اعلام کرد. فلیکس یرشوف، ویروس شناس آکادمی علوم روسیه درباره اینکه همه گیری کروناویروس چه زمانی پایان خواهد یاد گفت: همه گیری کرونا پس از اینکه در حدود ۷۰-۸۰ درصد از جمعیت به این ویروس آلوده شوند پایان خواهد یافت.
 
به گفته وی، افرادی که پس از ابتلا به کرونا بهبود یافته اند در حال حاضر به عنوان یک واکسن طبیعی برای جامعه می‌باشند. وی افزود: از این طریق آن‌ها در ایجاد مصونیت جمعی در جامعه نقش دارند.

این متخصص ویروس شناس توضیح داد: از یک طرف این گونه ایمنی برای جامعه به نظر می‌رسد خوب باشد، اما از طرف دیگر بسیار خطرناک است، زیرا این ویروس هم می‌تواند به افراد پیر و بیماران مزمن منتقل شود و آن‌ها را مبتلا کند، ولی متاسفانه بسیاری از این افراد نمی‌توانند در برابر چنین بار ویروسی مقاومت کنند.

یرشوف گفت: اگر اکثر جمعیت به کرونا ویروس مبتلا نشوند، در یک سناریوی نامطلوب ممکن است موج دوم همه گیری آغاز شود.

پیش از این، یرشوف در مورد ناقلین بدون علامت کروناویروس صحبت کرده بود. به گفته وی، با گسترش بیماری، چنین افرادی نقشی همانند واکسن در جامعه ایفا می‌کنند. یک واکسیناسیون جمعی وجود دارد. وقتی به شمار مبتلایان به ۷۰ درصد برسد، رشد بیماری به پایان می‌رسد. این یک روند شناخته شده در بین عفونت‌های ویروسی است.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین