آدم‌کشی به سبک "گانگسترهای هالیوودی"

آدم‌کشی به سبک "گانگسترهای هالیوودی"

عاملان جنایت سوار بر یک دستگاه پراید در اطراف میدان تلویزیون توقف کردند و ناگهان یکی از سرنشینان آن در حالی که سلاح کلاشینکف را در دست می‌فشرد به طرف سرنشینان یک دستگاه پژو رفت و آن دو نفر را در داخل خودرو به رگبار بست و سپس از محل گریخت.
کد خبر: ۷۹۶۳۱
بازدید : ۱۱۳۱۰
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
آدم‌کشی به سبک
 
پرونده معروف به «گانگستر‌های هالیوودی» که سرکرده بی رحم آن‌ها مدعی است مثل آب خوردن آدم می‌کشد! با صدور کیفرخواست به دادگاه رفت و عاملان مرتبط با این جنایت‌های هولناک به زودی محاکمه می‌شوند. ماجرای «قتل‌های گانگستری» از آبان سال ۱۳۹۲ زمانی در دستور کار پلیس قرار گرفت که مرد ۴۵ ساله‌ای به نام «برات علی» در حالی که قصد داشت خودرواش را از پارکینگ منزل در شهرستان تربت جام بیرون بیاورد، توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت به رگبار بسته شد و جان سپرد.
 
در تحقیقات پلیسی، هویت موتورسواران نقابدار شناسایی شد و جوانی به نام «مجتبی» به اتهام جنایت مسلحانه به دام افتاد، اما «مهدی- الف» معروف به «سیاه» که سرنشین دیگر موتورسیکلت بود به مکان نامعلومی گریخت. مدتی بعد در پی وقوع یک قتل مسلحانه در یکی از روستا‌های اطراف مشهد، بررسی پرونده جنایت مسلحانه تربت جام به مشهد رسید چرا که برخی فرضیه‌های پلیسی از مطابقت داشتن گلوله‌های شلیک شده در جنایات مذکور حکایت داشت.
 
تحقیقات کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی درباره «سیاه» نشان می‌داد که او سال ۸۳ به دلیل تخلفات مکرر از محل کارش (یکی از نهاد‌های نظامی) اخراج شده و بعد از آن با دستبرد مسلحانه به یک طلافروشی در باخرز، حدود هشت سال را در زندان سپری کرده است.

گزارش حاکی است، در حالی که بررسی‌های کارآگاهان با فرماندهی مستقیم سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) در این باره ادامه داشت، اوایل مرداد سال ۹۶، سرنشینان یک دستگاه پژو در جاده سنتوی مشهد، راننده یک خودروی دیگر در بولوار آزادی را با شلیک‌های رگباری از سلاح وینچستر مجروح و روانه بیمارستان کردند.
 
این ماجرا پای زنی به نام «الف» را به میان کشید که با یکی از سرنشینان خودرو به نام «شهاب» ارتباط داشت، اما قبلا صیغه فردی زندانی بود! با اطلاع یافتن دیگر اطرافیان این فرد زندانی از آشنایی اینستاگرامی زن جوان با «شهاب»، نقشه جنایی دیگری برای قتل «شهاب» در مشهد طرح شد و هشت روز بعد، زمانی که شهاب قصد داشت به شمال کشور برود در چهارراه امامیه منطقه قاسم آباد، هدف گلوله قرار گرفت، ولی برادر او در این ماجرای مسلحانه به قتل رسید.
 
بنابر گزارش هنوز تحقیقات کارآگاهان درباره پرونده جنایی قاسم آباد با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی کاظم میرزایی ادامه داشت که بیست و دوم اردیبهشت سال ۹۷، جنایت مسلحانه دیگری در میدان تلویزیون مشهد (جمهوری اسلامی) سر و صدا به پا کرد.
 
آدم‌کشی به سبک
 
عاملان جنایت سوار بر یک دستگاه پراید در اطراف میدان تلویزیون توقف کردند و ناگهان یکی از سرنشینان آن در حالی که سلاح کلاشینکف را در دست می‌فشرد به طرف سرنشینان یک دستگاه پژو رفت و آن دو نفر را در داخل خودرو به رگبار بست و سپس از محل گریخت.
 
بنابر گزارش، با حضور قاضی علی اکبر احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد) در صحنه جنایت، بررسی‌های تخصصی در این باره آغاز و مشخص شد که جنایت مذکور ارتباط ریشه داری با پرونده جنایت مسلحانه قاسم آباد دارد و «شهاب» به عنوان یکی از متهمان پرونده قتل‌های میدان تلویزیون مطرح شد.
 
در نهایت کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی که با هدایت سرهنگ حمید رزمخواه (رئیس پلیس وقت آگاهی خراسان رضوی) وارد عمل شده بودند در چند عملیات هماهنگ و غافل گیرانه موفق شدند پنج تن از عاملان اصلی این جنایت‌ها را دستگیر کنند و به پنجه عدالت بسپارند.
 
در این میان «مهدی الف» معروف به «سیاه» که ناباورانه در چنگ کارآگاهان افتاده بود ضمن اعتراف به سه جنایت مسلحانه در تربت جام و میدان تلویزیون مشهد، به شلیک مرگباری در قوچان نیز اعتراف کرد که جوانی را مقابل منزل مسکونی اش هدف گلوله قرار داده بود.
 
این متهم خطرناک که به شیوه گانگستر‌های هالیوودی دست به جنایت می‌زد در اعترافات خود گفت: من مثل آب خوردن آدم می‌کشم، در واقع به آدم کشی اعتیاد دارم! برخی گنده لات‌ها فقط ادعا می‌کنند، اما من اول عمل می‌کنم بعد حرف می‌زنم!
 
با وجود این می‌خواهم بدانم چه کسی مرا لو داد که اگر از همدستانم باشد او را در زندان هم می‌کشم! گزارش حاکی است، با تکمیل پرونده اتهامات مختلف سرکرده باند گانگستر‌های هالیوودی، کیفرخواست این پرونده در مشهد صادر و با دستور مقامات قضایی، با توجه به اهمیت و حساسیت آن، به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد تا با تجمیع پرونده جنایت‌های مذکور، این متهمان خطرناک، توسط قضات زبده و باتجربه دادگاه کیفری به ریاست قاضی مصطفی بنده‌ای و مستشاری قاضی محمد شجاع پورفدکی محاکمه شوند.
 
منبع: روزنامه خراسان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین