خدمه کشتی؛ یکماه در قرنطینه

خدمه کشتی؛ یکماه در قرنطینه

تصاویری نیز از غذای سرنشینان کشتی منتشر شده که عمدتا ماکارونی و اسپاگتی با نان و چیپس و بدون سبزیجات تازه بوده است. خدمه کشتی اجازه اجتماع در سالن‌های استراحت کشتی را ندارند و درعمل در حبس انفرادی به سر می‌برند.
کد خبر: ۸۰۱۲۶
بازدید : ۴۷۳۰
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷
خدمه کشتی؛ یکماه در قرنطینه
حدود ۶۵۰ نفر در کشتی تفریحی «ام اس سی» که در آب‌های برزیل سرگردان است، اجازه خروج از کابین هایشان را ندارند

کارکنان و خدمه یک کشتی تفریحی که که حدود یک ماه است به خاطر اپیدمی کرونا درداخل کشتی حبس شده اند، به پیامد زندگی در انزوا بر سلامت روانشان اشاره کرده اند.

شبکه خبری «اس دبلیو ان اس» گزارش داده است که حدود ۶۵۰ نفر در کشتی تفریحی «ام اس سی» که در آب‌های برزیل سرگردان است، اجازه خروج از کابین هایشان را ندارند مگر به منظور استفاده از ماشین‌های لباسشویی.

به دنبال آزمایش مثبت کرونای تعدادی از خدمه کشتی، به سرنشینان «ام اس سی» گفته شد حق خروج از کشتی را نداشته و تاریخی هم برای بازگشت آن‌ها به خانه هایشان تعیین نشده است.

مقررات اپیدمی کرونا به سرنشینانی که به ویروس آلوده نشده اند نیز اجازه خروج از کشتی را نمی‌دهد و این درحالی است که اکثر کشور‌های جهان مرز‌های خود را بسته اند و پرواز هواپیما‌ها به شدت کاهش پیدا کرده است.

یکی از خدمه کشتی به شبکه خبری «اس دبلیو ان اس» گفت: این «شرایطی وحشتناک» است: «ما بیشتر از ۲۰ روز است که در کابین هایمان در انزوا بوده ایم و این واقعا برای حفظ سلامت روان دشوار است.»

او افزود: «نمی دانیم چه خبر است.»

او گفت: هرچند به کابینی در بخش مسافران کشتی منتقل شده که پنجره و بالکن کوچکی دارد، دیگر خدمه کشتی در بخش کارکنان کشتی نگاه داشته شده اند که نه پنجره‌ای به خارج و نه هوای تازه به آن راه دارد.

او به دیگر مشکلاتی اشاره کرد که سرنشینان کشتی با آن رو به رو هستند از جمله این که مدیریت کشتی وسائل نظافت در اختیار آن‌ها نمی‌گذارد که دستشویی هایشان را تمیز کنند.

او افزود: «ما غذای تازه نداریم و از آنچه در انبارهایمان مانده تغذیه می‌کنیم. میوه و سبزی تازه نداریم، زیرا کشتی در میان آب‌های دریاست که تحویل مواد غذایی به آن را غیرممکن می‌کند.»

ویدئو‌هایی که از داخل کشتی گرفته شده نشان می‌دهد ظروف کثیف در خارج از کابین‌ها روی هم جمع شده، زیرا خدمه اجازه ترک کابین هایشان را ندارند.

تصاویری نیز از غذای سرنشینان کشتی منتشر شده که عمدتا ماکارونی و اسپاگتی با نان و چیپس و بدون سبزیجات تازه بوده است. خدمه کشتی اجازه اجتماع در سالن‌های استراحت کشتی را ندارند و درعمل در حبس انفرادی به سر می‌برند.

در این میان یک عامل نگرانی فزاینده دیگر برای کارکنان کشتی این است که شرکت کشتیرانی «ام اس سی» قرارداد کارکنان و خدمه کشتی را به حال تعلیق درآورده که به معنی آن است که دیگر دستمزدی به آن‌ها پرداخت نمی‌شود.

او در ادامه گفت: «دوری از خانواده ام بسیار سخت بوده. تنهایی خیلی سخت است. به تماس با دیگران احتیاج دارم و همه این شرایط را به تنهایی تحمل می‌کنم.»

سخنگوی شرکت کشتیرانی «ام اس سی» ضمن اشاره به این که به دلیل بسته بودن فرودگاه‌ها بازگرداندن مردم به مبدا «یک چالش» است، گفت: «به رغم تمام تلاش‌های ما – اغلب در تماس با بالاترین سطوح دولت‌های دخیل – هنوز راه حلی عملی برای بازگرداندن برخی از کارکنان کشتی به خانه هایشان پیدا نکرده ایم.»

«در حالی که برای بازگرداندن خدمه کشتی در شرایطی امن به کشورهایشان تلاش می‌کنیم، همه آن‌ها را به قسمت مسافران و کابین‌های مستقل منتقل کرده ایم. همه آن‌ها برای تماس با خانواده هایشان به اینترنت دسترسی دارند، کیفیت غذا بهتر شده و سلامتی آن‌ها و درجه حرارت بدنشان مرتبا نظارت می‌شود.»

«این قطعا یک راه حل موقت است که هدف آن مراقبت از سلامت و امنیت کارکنان کشتی در حالی است که تلاش برای بازگرداندن آن‌ها به خانه هایشان به گونه‌ای که بتوانند در این شرایط دشوار از آن‌ها مواظبت کنند، در جریان است.»

سخنگوی ام اس سی افزود: «همانند سایر کشتی‌های این شرکت، «ام اس سی سی ویو» دارای آن مقدار مواد تمیزکننده لازم برای هزاران مسافر آن هست. ما کیفیت غذا را برای کارکنان کشتی تا زمانی که در آن هستند، با ایجاد تنوع در آن بهبود بخشیده و گزینه‌های آن را افزایش داده ایم.»

منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین