کشتارگاه‌ها، کانون جدید شیوع کرونا در آمریکا

کشتارگاه‌ها، کانون جدید شیوع کرونا در آمریکا

در همین حال، یک کارگر کشتارگاه در آمریکا که نخواست نامش فاش شود نیز از شرایط سخت و اضطراب‌زای کار در کشتارگاه‌های این کشور تعریف کرد که باعث انصراف بسیاری از کارگران از کار شده است.
کد خبر: ۸۱۹۴۵
بازدید : ۵۱۹۵
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
کشتارگاه‌ها، کانون جدید شیوع کرونا در آمریکا
به نظر می‌رسد کار کردن کارگران نزدیک به یکدیگر و در محیطی با دمای پایین دلیل این اتفاق است

طبق یافته محققان، بیش از ۴ هزار کارگر کشتارگاه‌ها در ۳۷ مکان شیوع ویروس کرونا در اروپا مبتلا شده‌اند که باعث تعطیلی حداقل ۹ کشتارگاه شده است.

به نظر می‌رسد کار کردن کارگران نزدیک به یکدیگر و در محیطی با دمای پایین دلیل این اتفاق است، ولی دولت بریتانیا و سازمان بهداشت همگانی انگلستان گزارش کرده‌اند که در حال بررسی مدارک و اطلاعات سراسر دنیا درباره ارتباط کشتارگاه‌ها با کووید-۱۹ هستند.

در همین حال، یک کارگر کشتارگاه در آمریکا که نخواست نامش فاش شود نیز از شرایط سخت و اضطراب‌زای کار در کشتارگاه‌های این کشور تعریف کرد که باعث انصراف بسیاری از کارگران از کار شده است. هفته گذشته، بعد از آن که ۱۵۰۰ کارگر در یکی از بزرگ‌ترین کشتارگاه‌های اروپا به ویروس کرونا مبتلا شدند، آلمان مجبور شد دوباره تمهیدات قرنطینه را برقرار سازد.

طبق گزارش تیم تحقیقی سازمان صلح سبز، این ابتلا بزرگ‌ترین مورد ابتلا در میان حداقل ۳۷ کشتارگاه اروپایی از ماه مارس بوده است.

در بریتانیا بیش از ۶۰ کارگر کشتارگاهی که گوشت شهر آسادا در یورکشایر غربی را تامین می‌کرد به ویروس کرونا مبتلا شدند. دو کارخانه تولید مواد غذایی در ولز نیز شاهد شیوع ویروس در میان کارگران خود بودند از جمله یک مرغ‌داری در انجلزی که ۱۵۰ کارگر آن به ویروس مبتلا شدند.

یک گاوداری در میدلندز نیز هفته گذشته گفت: حدود ۱۲ کارگرش ویروس کرونا گرفته‌اند. به یافته تیم تحقیقی صلح سبز، در ایرلند مقامات تاکنون ۱۱۱۴ مورد ابتلا به کووید-۱۹ را در میان ۲۰ کشتارگاه این کشور گزارش کرده‌اند. شیوع عمده این ویروس در کارخانه‌هایی در هلند، فرانسه و اسپانیا نیز گزارش شده است.

در ایالات متحده، نیل برنارد، موسس کمیته «پزشکان طب مسؤولانه» گفت: کشتارگاه‌ها «بستری آماده» برای شیوع کووید-۱۹ هستند. به گزارش شبکه غذا و محیط زیست، حداقل ۳۳ هزار و ۸۲۳ کارگر کشتارگاه در این کشور به ویروس مبتلا شده‌اند و دست کم ۱۱۶ نفر از آن‌ها جان باخته‌اند.

بیش از نیمی از موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالت داکوتای جنوبی به یک کشتارگاه اختصاص دارد. شان توماس، از بنیاد برابری حیوانات در ایالات متحده که به عنوان کارگر مخفی در کشتارگاه‌های متعددی کار کرده است، به وان ارث (One Earth) گفت که شرایط این کشتارگاه‌ها اضطراب‌زا است.

او گفت: «در کشتارگاه‌های معمولی ایالات متحده ممکن است شاهد کار هم‌زمان هزار نفر باشید. باید خیلی سریع کار کنید. آن‌ها به کارگران می‌گویند از آن‌ها انتظار دارند دقیقه‌ای ۳۳ مرغ را آویزان کنند.»

او ادامه داد: «هیچ جایی برای حرکت کردن نیست چرا که همه کنار شما مشغول‌اند و به سریع‌ترین حالت ممکن کار خود را انجام می‌دهند. کشتارگاه هر شب افراد جدیدی را سر کار می‌آورد، چون بسیاری از افراد می‌گویند که نمی‌توانند کار کنند، هیچ زمان استراحتی وجود ندارد، یک لحظه هم نمی‌توانند به دست‌هایشان استراحت داده یا قدمی بزنند. حتی اگر نیاز باشد نمی‌توانند به دست‌شویی بروند. شدت و سرعت این شغل به نحوی است که بسیاری از افراد حتی نمی‌توانند آن را تصور کنند.»
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین